Rośnie sprzedaż „polskich” motocykli

Odkąd zmieniły się przepisy dotyczące jazdy motocyklami o małych pojemnościach, polski rynek bardzo się ożywił. W porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej, udało się uzyskać wzrost o 170 procent. Kolejna ciekawostka to preferencje klientów.

W wakacje zeszłego roku zmieniły się przepisy, które pozwalają posiadaczom prawa jazdy kategorii B na jazdę motocyklami z pojemnością nie większą niż 125 cm3 i mocą 11 kW. Stosunek mocy do masy własnej w takiej maszynie nie może przekraczać 0,1 kW/kg. Jednak mogą z tego korzystać kierowcy, których staż kategorii B wynosi co najmniej trzy lata. 

Mimo wszystko okazało się, że zainteresowanie jest spore. W 2015 roku sprzedano już 16,7 tys. takich motocykli. W stosunku do ubiegłego roku, jest to wzrost o 170 procent. W całym 2014 roku sprzedano zaledwie 9,8 tys. jednośladów. Rok wcześniej cały rynek zamknął się w 7,4 tys. sprzedanych egzemplarzy.  

Co ciekawe w rankingach sprzedaży króluje marka Romet, a Junak często sprzedaje się lepiej niż maszyny produkowane przez Yamahę, BMW, Hondę, Kawasaki, Suzuki czy Kymco. 

Zwiększony ruch odczuwa się także na rynku motocykli używanych. Jak donosi serwis clictrans.pl, najczęściej sprowadzamy używane motocykle z Niemiec (43 proc.) i Wielkiej Brytanii (21 proc.). Wśród marek pierwsza trójka to Honda, Yamaha i Suzuki.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

A jakie to polskie motocykle, skoro to produkcja 100% chińska (tylko ukrywająca się pod polskimi markami)..?

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze