Rośnie popularność wypożyczalni samochodów. Jakie auta wynajmujemy najchętniej?

Z usług wypożyczalni samochodów korzystają różne grupy społeczne. Każda z nich ma inne oczekiwania i preferencje. Zróżnicowana oferta pozwala na wybór auta odpowiedniego do oczekiwań i zasobności portfela. Jakie samochody Polacy wypożyczają najczęściej?

Auto do jazdy po mieście
Największą popularnością cieszą się ekonomiczne auta miejskie, kompaktowe oraz klasy mini. Najczęściej wybierane są marki takie jak: Ford, Fiat, Volkswagen, Nissan i Toyota. To pojazdy, którymi łatwo poruszać się po mieście i parkować. Decydują się na nie osoby, które potrzebują taniego w użytkowaniu samochodu przeznaczonego do codziennej jazdy. Wypożyczone auto służy do dojazdów do pracy, wypadów po zakupy czy zawiezienia dziecka do przedszkola. Są alternatywą dla prywatnego samochodu, gdy uległ on awarii. Wybierane są także przez osoby, dla których jest to szansa na jazdę nowym autem danej marki, bez konieczności inwestowania w jego zakup. Ten rodzaj samochodów nie jest odpowiedni do dalekich, rodzinnych podróży. Ekonomiczne auta miejskie często wypożyczane są przez firmy na okres średnio lub długoterminowy. Jeżdżą nimi zazwyczaj pracownicy zatrudnieni na okres próbny oraz przedstawiciele firm, poruszający się w obrębie danego miasta.

Wakacje i dalekie wyjazdy
Wakacyjny wyjazd z całą rodziną wymaga w pełni sprawnego auta, które zapewni komfort podróży. Z tego powodu często własne, miejskie auto zamieniane jest na większe i bardziej wygodne. W takich sytuacjach popularnością cieszą się samochody ze średniej lub wyższej klasy. Klienci wypożyczalni wybierają marki takie jak Ford, Kia, Opel. Popularnością cieszą się Suvy, jako niezawodne samochody do jazdy terenowej. W tym przypadku przoduje Hyundai. Wakacyjne wojaże wymagają większej pojemności bagażnika. Wypożyczalnia samochodów oferuje różne marki i modele, wśród których każdy znajdzie pojazd odpowiedni do planowanych podróży wakacyjnych. Samochody ze średniej i wyższej półki wybierane są także przez osoby przylatujące na lotniska i oczekujące wygodnego pojazdu, którym dotrą do celu.

Auto reprezentacyjne
Przestronne i wygodne samochody klasy premium, takie jak Volvo czy BMW, wybierane są głównie w celach reprezentacyjnych. Na ich wynajem decydują się najczęściej biznesmeni, dla których jest to sposób na utrzymanie prestiżu firmy. Auto tej klasy zapewnia komfort, a firma nie musi zajmować się pilnowaniem terminów ubezpieczeń, serwisów i innych formalności. Zamiast kupować auto, które z czasem traci na ważności, przedsiębiorca ma do dyspozycji pojazd, który po zakończeniu umowy może zamienić na inny. Auta premium wypożyczane są także przez osoby prywatne. To dla nich sposób na jazdę samochodem tej klasy bez nakładów finansowych lub zaciągania kredytów na ich zakup. Wypożyczalnia carfree.pl oferuje modele premium odpowiednie na wszystkie wyjątkowe okazje.

Bogata oferta wypożyczalni zaspokaja potrzeby wszystkich klientów. Chociaż najczęściej wybierane są auta miejskie, modele wyższej klasy również cieszą się popularnością. Coraz więcej osób poszukuje samochodów z wyższej pólki, zapewniających więcej udogodnień.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze