Rodzinna Tesla Model X kontra Ferrari F430

Czy zastanawialiście się kiedy, czy elektryczna i rodzinna Tesla Model X może być szybsza od sportowego Ferrari z otwartym dachem? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w materiale wideo.

W materiale, który pojawił się niedawno w sieci pojawiło si dwóch bohaterów. Pierwszy to nowy, flagowy model Tesla Model X P90D. Samochód stanął w szranki z Ferrari F430 Spider, które swego czasu było uznawane za jeden z najszybszych samochodów z otwieranym dachem.

Samochody porównano na kilka sposobów, z lotnego i stałego startu. W pierwszym przypadku napęd na cztery koła w Tesli ośmieszył tylnonapędowe Ferrari z potężnym silnikiem umieszczonym z tyłu.

Producent Tesli podaje, że elektrycznie napędzany Model X P90D przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,3 sekundy. Jego prędkość maksymalna to 250 km/h. Włoska maszyna wyposażona w silnik spalinowy V8 potrzebuje 4,1 sekundy na sprint do setki. Z kolei prędkość maksymalna to 311 km/h.

Zobaczcie, który samochód jest szybszy?

Najnowsze

Edyta Klim

Rusza charytatywna akcja 22. Anniversary Kyle Petty Charity Ride Across America

30 kwietnia 200 motocyklistów ruszy na charytatywną przejażdżkę po Ameryce. Jak co roku w akcji uczestniczyć będzie także 70-letnia Damaris Knobler na motocyklu Harley-Davidson Fat Boy.

Dwadzieścia dwa lata temu kierowca NASCAR Kyle Petty połączył pasję pomagania innym z miłością do motocykli i stworzył akcję the Kyle Petty Charity Ride Across America. Bardzo szybko coroczna wędrówka motocyklistów stała się bardzo popularna, angażując celebrytów, sponsorów i entuzjastów motocykli. Do tej pory w akcji wzięło udział 7750 motocykli, które pokonały 18354000 kilometrów, by zebrać 16,5 mln dolarów na pomoc dzieciom z chorobami przewlekłymi, zagrażającymi życiu.

Ośrodek Victory Junction, na który zbierane są datki, założył Kyle Petty w 2004 roku na część swojego zmarłego syna Adama. Teraz na 84 akrach terenu, dzieci z przewlekłymi chorobami mogą doświadczyć wielu atrakcji, zabaw i przeżyć obozowych (połowy, pływanie łódką, strzelanie z łuku, sztuka rzemiosła) w fizycznie bezpiecznych, i medycznie kontrolowanych warunkach.

Tegoroczna trasa liczy sobie 3461, 5 km, trwa od 30 kwietnia do 6 maja i przebiega następująco:

Do akcji szykuje się także 70-letnia Damaris Knobler, emerytowany kardiolog pediatryczny z Dallas w Teksasie, jako jedna z 8 motocyklistek tegorocznej edycji. Bierze udział w charytatywnej trasie już 15-sty raz, choć przyznaje, że nie było jej łatwo manewrować w szyku swoim, ciężkim motocyklem. Jednak z roku na rok czuła się coraz pewniej i już nie jeździ na szarym końcu grupy.

Więcej o akcji znajdziecie na stronie organizatora: http://www.kylepettycharityride.com

Najnowsze

Warszawskie Motoserce już 4 czerwca

3683,95 l - to zeszłoroczny wynik oddanych litrów krwi podczas Ogólnopolskiej Akcji Zbiórki Krwi MOTOSERCE. Podczas finału akcji w stolicy, warszawiacy oddali 93 litry, co znaczy, że około 200 osób z potrzeby serca i chęci działania wzięło udział w zbiórce.

Zapraszamy na 8. warszawski finał akcji, który odbędzie się 4 czerwca 2016 roku w Parku Bródnowskim, od godziny 10.00.

MOTOSERCE nie jest organizacją, ani stowarzyszeniem. Jest ideą, która ma na celu zwrócenie uwagi na problem braku krwi w polskich szpitalach i bankach krwi. Akcja organizowana jest przez motocyklistów zrzeszonych przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych, przy współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem oraz Fundacji Jednym Śladem.

Podczas siedmiu edycji MOTOSERCA udało się uzbierać łącznie ponad 22 000 litrów krwi!
Motocykliści są dumni z tego, że z roku na rok akcja jest coraz bardziej rozpoznawalna i coraz więcej osób potrafi ją zdefiniować. Oprócz zbierania krwi, akcja ma na celu przyczynić się do zmniejszenia liczby osób poszkodowanych w trakcie wypadków drogowych. W tym celu, podczas akcji, prowadzone są działania propagujące bezpieczną jazdę na drogach oraz edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Organizatorzy starają się  zapewnić przybyłym gościom wiele atrakcji w podzięce za ich obecność i hojność. Co roku możemy obserwować wzrost zainteresowania MOTOSERCEM.

Wszystkie informacje o akcji, znajdziesz na stronach organizatorów:
www.motoserce.pl
www.jednymsladem.com.pl

Informacje jak się przygotować do oddania krwi oraz co należy, a czego się nie powinno, przeczytasz na stronie internetowej Regionalnego Centrum Krwiodactwa i Krwiolecznictwa (http://www.rckik-warszawa.com.pl)

Najnowsze

Edyta Klim

Jesteśmy rodzicami, nie wariatami – wywiad z Agatą Władyczką

Motocyklistka Agata Władyczka wpadła na pomysł kampanii społecznej, której celem jest ocieplenie wizerunku motocyklistów. W tym celu stworzyła serię zdjęć z opisami, na których motocykliści występują wraz ze swoimi dziećmi.

Agata jest wrocławianką, która jeździ motocyklem od 16 lat. Jej przygoda na dwóch kółkach rozpoczęła się od Yamahy XS250, ale szybko wymieniła ją na Drag Stara, którym jeździ do dnia dzisiejszego. Fotografią w różnych dziedzinach zajęła się w okolicy 2008 roku, głównie była to fotografia reporterska, muzyczna itp. Nieco później zajęła się również fotografią rodzinną i wtedy powstała jej strona: http://www.FamilyPhotos.pl

W jakich okolicznościach powstał pomysł na wystawę zdjęć motocyklowych rodzin?

Pomysł Kampanii Społecznej „Jesteśmy rodzicami, nie wariatami” powstał dość spontanicznie i szybko – 15 lutego 2016 było już pierwsze wydarzenie na Facebooku, na którym ogłosiłam kampanię i szukałam chętnych rodzin do mini-sesji. Na początku lutego, tuż po tym jak powstał pomysł akcji, zrobiliśmy szybką sesję z Mariuszem z Motopomocni.pl oraz jego dziećmi, a więc oni od samego początku byli z nami. Pamiętam, że w trakcie tej sesji nie było jeszcze ostatecznego tytułu dla akcji. Zastanawiałam się nad użyciem słowa „dawcy”, gdyż hasło miało być krótkie, mocne i takie, na które zwróciliby uwagę ludzie nie będący motocyklistami. Ostatecznie, po wielu rozmowach wśród znajomych, „dawców” odrzuciłam – jako słowo nie lubiane w tym kontekście.

Ile czasu upłynęło od pomysłu do realizacji?

Czasu było naprawdę mało, gdyż od samego początku partnerem akcji są również Targi Motocyklowe Wrocław Motorcycle Show, które miały się odbyć w tym roku w dniach 12-13 marca i wtedy w Hali Stulecia wystawa miała mieć swoją premierę. A 15 lutego ruszyło wydarzenie, na którym dopiero szukaliśmy chętnych do wzięcia udziału w sesjach! Do tego pogoda – jak to w lutym – była bardzo zmienna i zaskakująca, a założenie od początku było takie, by robić proste sesje plenerowe, kolorowe, bez zbędnych stylizacji, z motocyklami należącymi do tych rodzin – albo wcale. Pewnie byłoby łatwiej nad tym zapanować gdyby zdjęcia, jak w innych akcjach, były robione w studiu. Ale tu miało być kolorowo!

Zgłosiła się wystarczająca ilość rodzin?

Wydarzenie wzbudziło duże zainteresowanie i odzew był duży, co chyba oznacza, że taka akcja była potrzebna. Mnóstwo ludzi pisało do mnie, że bardzo identyfikują się z hasłem i pomysłem kampanii. Na stronie wydarzenia, w którym zbierałam chętnych pojawiało się dużo zdjęć motocyklowych rodzin (https://www.facebook.com/events/902132269883938/). Oprócz tego dostawałam także wiele wiadomości. Więc okazało się, że znalezienie chętnych rodzin nie będzie, aż tak trudne.

Jakie były kryteria ich wyboru?

Wybierałam je na podstawie historii, które opisywali, a były one bardzo ciekawe. Dlatego potem zrezygnowałam ze schematycznych, ujednoliconych opisów pod zdjęciami, a w zamian są te historie, które napisały same rodziny. Nie chciałam bez ich zgody publikować prywatnych wiadomości do mnie, więc później poprosiłam o przesłanie krótkich, oficjalnych opisów, które redagowałam w minimalnym jedynie zakresie. Może efekt jest trochę chaotyczny, bo każdy napisał inaczej – ale na pewno wyszło to bardziej autentycznie! Wybrałam około 20 rodzin, ale już w trakcie umawiania się na sesje kilka odpadło z różnych przyczyn, głównie losowych, więc ostatecznie powstało 17 zdjęć.

Same sesje zajęły dużo czasu? Jak dobierałaś plenery?

Niby 17 zdjęć to nie dużo, a pomysły na ujęcia były dość proste – to rodziny miały być głównymi bohaterami. Wszystkie powstały w ciągu 4 kolejnych dni, a spotkanie z każdą rodziną trwało około godziny. Do tego zdjęcia były robione w bardzo różnych lokalizacjach, a część planów musiała w być „na gorąco” zmieniana, np. z powodu nieplanowanej… śnieżycy! To właśnie zmienna pogoda była największą przeszkodą – chyba wszystkie możliwe pory roku przewinęły się przez te 4 dni, a jedną z sesji w plenerze musieliśmy zrobić już po ciemku. Plenery były wrocławskie m.in. w okolicach Hali Stulecia, Ostrowa Tumskiego, Placu Dominikańskiego, Pasażu Grunwaldzkiego, nad Odrą, w parkingu podziemnym.

Wiele rodzin – i to naprawdę było dla mnie duże zaskoczenie – przyjechało z miejsc bardzo odległych od Wrocławia i większość zabrało ze sobą motocykle! Miejsca sesji wybierałam wcześniej i inne były dla rodzin z motocyklami, inne dla tych, którzy ich nie zabrali. Wspólnie dostosowywaliśmy porę i dzień, a czasem potrzebne były zmiany w ostatniej chwili – w końcu niektórzy jechali z małymi dziećmi z daleka np. rodzina ze Śląska z 9-letnią córką i trzema motocyklami (bo dziewczynka też miała swój). Były też osoby np. z Leszna, Rawicza i innych, nawet dalszych miejsc. To było naprawdę super i raz jeszcze chciałabym bardzo podziękować im wszystkim! To było świetne przeżycie poznać tak pełne pasji rodziny!

Gdzie wystawę można było zobaczyć i czy cieszyła się popularnością?

Jak dotąd wystawa była eksponowana podczas Targów Motocyklowych w Hali Stulecia 12–13 marca 2016 oraz w Pasażu Grunwaldzkim przy wejściu głównym w dniach 1–10 kwietnia 2016, więc sporo osób miało okazję ją zobaczyć. Szczególnie drugie miejsce było dla mnie ważne, bo w ten sposób mogliśmy trafić z hasłem i przekazem kampanii do najbardziej właściwych odbiorców, nie motocyklistów, ale ludzi, którzy często negatywnie motocyklistów postrzegają.

Czy jeszcze gdzieś będzie można ją obejrzeć?

Być może gdzieś jeszcze zostanie pokazana, jeśli będzie taka możliwość. Zdjęcia wraz z opisami są również dostępne na moim fan page’u FamilyPhotos.pl: https://www.facebook.com/familyphotospl.

Ciekawy jest też nieoczekiwany ciąg dalszy akcji, gdyż przez internet dotarła do mnie Anya z Bułgarii, związana z tamtejszym magazynem motocyklowym. Spodobał się jej pomysł kampanii i wysłała mi wiadomość z pytaniem, czy mogą zrobić podobną u siebie, pod naszym patronatem. Oczywiście się zgodziłam i teraz oni są właśnie w trakcie zdjęć, a do ich kampanii przyłączyło się także trochę znanych osób. Wymieniłyśmy wiele wiadomości, gdzie opisałam jak to wyglądało u nas i dowiedziałam się, że u nich też chcą walczyć ze stereotypem motocyklisty – dawcy i wariata. A w haśle i logo bułgarskiej kampanii jest wykorzystane słowo „dawca” właśnie. Więcej o bliźniaczej akcji znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/we.are.parents.not.psychos/

Wierzysz w sens takich kampanii? Czy one coś zmieniają?

Niby motocykli od lat przybywa – nie jest to już nic wyjątkowego, a jednak dużo osób nadal jest negatywnie odbieranych z powodu takiej pasji. Może, gdyby kampania trafiła do szerszego grona odbiorców, spotkała się z ich zrozumieniem, to wtedy byłoby mniej bezsensownych i okrutnych komentarzy pod newsami o wypadkach z udziałem motocyklistów… A może dzięki temu ktoś się zastanowi i choć trochę byłoby bezpieczniej? Gdyby tak się stało choć w minimalnym stopniu – byłby to największy sukces!

Żałuję tylko, że fanpage poświęcony naszej akcji powstał trochę za późno, a wcześniej informacje były umieszczane głównie w wydarzeniach na facebooku, których „żywotność” jest krótka. Byłoby super, gdyby pomysł trwał jakoś dalej, żebyśmy mogli faktycznie zrobić coś dobrego i zmieniać stereotypy.

Najnowsze

Edyta Klim

Gdzie będą motocykliści w długi majowy weekend?

Oczywiście na licznych zlotach i imprezach motoryzacyjnych, które odbędą się w dniach od 30 kwietnia do 3 maja. Zachęcamy do przejrzenia naszego przewodnika!

30 kwietnia

 

IX Zlot Motocyklowy Junak Międzychód (29.04-01.05.2016)

Miejsce: Pole namiotowe Ośrodka Wypoczynkowego w Mierzynie k. Międzychodu
Informacje: www.facebook.com/MKMjunak 

 

Zlot Motocyklowy

Miejsce: Świebodzice

Informacje: https://www.facebook.com/events/109777726090627/

 

Rozpoczęcie 15:30 Rynek 1, 16:00 Msza św, 17:00 Parada pojazdów ulicami miasta, 17:15 Koncerty zespołów i dobra zabawa na terenach rekreacyjnych Hotelu Księżyc przy ul. Jeleniogórskiej 52.

 

Motointegracja III

Miejsce: Twardogóra

Informacje: https://www.facebook.com/events/974648149249904/

Zlot odbędzie się 30.04.2016r na terenie „HARCÓWKI” przy ulicy Partyzantów w Twardogórze, gdzie odbędą się liczne koncerty. Wcześniej uroczysta parada motocykli.

 

Motoserce

Miejsce: Pszczyna

Informacje: https://www.facebook.com/motoserce.pszczyna/

Atrakcje: Stunt motocyklowy, rowerowy, pokazy ratownictwa, możliwość oddania krwi, capoeira, konkursy, koncerty i kabaret.

 

IV Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Motocykli i Samochodów Zabytkowych

Miejsce: Licheń

Informacje: http://www.lichen.pl/pl/24/n_1466/iv_zlot_motocyklowy

Otwarcie zlotu o godz. 10.00 na parkingu przy ul. Toruńskiej (tzw. lotnisko). O godz.12:00 motocykliści wezmą udział we Mszy św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Następnie księża marianie pobłogosławią pojazdy na parkingach.
Od godz. 14.00 trwać będzie wielka parada wszystkich pojazdów.

 

1 MAJA

 

Inauguracja sezonu motocyklowego 1 maj 2016

Miejsce: Dębowiec koło Jasła

Informacje: https://www.facebook.com/events/1728631650690611/

 

Start Mszą Św. O godz. 12

 

Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego

Miejsce: Wolsztyn

Informacje: http://www.wtmwolsztyn.pl/aktualnosc,219.html

W programie: koncert zespołu Piwozaury, pokaz Trialu w wykonaniu wielokrotnego mistrza Polski Przemysława Kaczmarczyka, parada ulicami Wolsztyna oraz okolicznych miejscowości, msza w Obrze.

 

III Podhalańskie Spotkanie Motocyklowe

Miejsce: Ludźmierz

Informacje: http://motopodhale.info/iii-podhalanskie-spotkanie-motocyklowe-juz-1-maja/

 

W planach wspólna Msza św., parada oraz biesiady przy grillu.

 

2 MAJA

 

V Jubileuszowy Zlot Motocyklowy

Miejsce: Krupski Młyn

Informacje: www.motokrupa.jimdo.com

O godz: 11. odbędzie się uroczysta msza św. w intencji motocyklistów, na placu kościoła Św. Józefa w Krupskim Młynie. Następnie parada na miejsce imprezy (gastronomia, koncert rockowy, pokazy, konkursy i wiele innych atrakcji).

 

Moto Szoł 2016 – piknik rodzinny

Miejsce: Złotoryjski Zalew ul Sportowa
Informacje: https://www.facebook.com/events/1672458343014115/

W programie m.in.: stacjonarny pokaz motocykli, samochodów , oraz samochodów specjalnego przeznaczenia, wyścig samochodów zdalnie sterowanych (czasówka), konkurs plastyczny dla dzieci „Moje Cool Auto”, malowanie „Złomka” (wspólne malowanie karoserii), pokaz Motocross ( pokonywanie toru sprawnościowego), odcinek specjalny rajdu samochodowego (pokaz sprawności właścicieli samochodów sportowo-terenowych), strażackie Szoł – czyli co może zrobić straż pożarna, koncert rockowy, konkurs toczenia opon ( główna nagroda DO- darmowy kurs prawo jazdy kat. B).

 

3 MAJA

 

Pierwsze Świętokrzyskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego Na Świętym Krzyżu

Miejsce: w klasztorze na Świętym Krzyżu koło Nowej Słupi woj. Świętokrzyskie

Informacje: http://busko.net.pl/busko.com.pl/swietorzyskie-rozpoczecie-sezonu-motocyklowego-na-swietym-krzyzu,,2,1,14,3346,i.html

Msza święta wraz z poświęceniem motocykli odbędzie się o godzinie 13:30. Zapraszamy wcześniej. Kuchnia oraz kawiarnia klasztorna na miejscu, wszystkich chętnych zapraszamy do zwiedzania zabytków klasztoru.
 

Festyn Majowy

Miejsce: Chojnów

Informacje: https://www.facebook.com/Predators-Chojnów-711209862276924/?fref=nf

Atrakcje: parada motocykli, msza św., muzyka i catering na rynku.

 

Katolickie otwarcie sezonu motocyklowego

Miejsce: Kazimierz Biskupi

Informacje: https://pl-pl.facebook.com/events/543694065797445/

 

 

 

Najnowsze