Roberto Cavalli projektuje MINI

Słynny kreator mody Roberto Cavalli zaprojektuje wyjątkowe MINI na charytatywną imprezę Life Ball 2013.

Charytatywne wydarzenie Life Ball odbędzie się 25 maja 2013 roku. Jest to połączenie tradycji spektakularnego wiedeńskiego balu z imprezą charytatywną. MINI jak co roku przekaże na aukcję wyjątkowe auto, a zysk z jego sprzedaży przekazywany jest na walkę i zapobieganie HIV i AIDS. W ciągu kilku ostatnich lat udało się zebrać kwotę ponad pół miliona euro. Tradycyjnie już MINI wystawiane na aukcji trafia do osobistości ze świata mody, która zmienia je w prawdziwe dzieło sztuki. Projektant jest także obecny podczas pokazu mody na Life Ball.

Roberto Cavalli
fot. BMW

W tym roku ta zaszczytna honorowa funkcja przypadła w udziale Roberto Cavalliemu, jednemu z najbardziej znanych projektantów mody, który stworzy egzemplarz modelu MINI Paceman. Wkrótce zostaną opublikowane pierwsze szkice.

Rathausplatz w Wiedniu
fot. BMW

Od 1993 roku Life Ball wspiera walkę z HIV i AIDS, co roku gromadząc tysiące zaangażowanych społecznie gości na placu Rathausplatz przed wiedeńskim ratuszem. Bazując na motywie„Baśni z tysiąca i jednej nocy” na scenie Red Ribbon królował będzie orientalny styl oraz baśniowe kostiumy. MINI jest częścią projektu Life Ball od 2001 roku i w tym czasie do współpracy zaproszono wiele sław ze świata mody (Donatella Versace, Renzo Rosso, Angela Missoni czy Diane von Furstenberg). Dzięki pomysłowym modyfikacjom oraz indywidualnej stylizacji typowej dla każdej z ikon świata mody, wyjątkowe egzemplarze MINI zmieniają się w poszukiwane kolekcjonerskie perełki wystawiane na aukcjach podczas AIDS Solidarity Gala, z których dochód przeznaczany jest na walkę z HIV i AIDS.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze