Robert Kubica wystartuje z kobietą!

Na zwieńczenie sezonu WRC Robert Kubica planuje wystąpić w Monster Energy Monza Rally Show. Na prawym fotelu towarzyszyć mu będzie kobieta - pilotka.

Monster Energy Monza Rally Show odbędzie się w dniach 28-30 listopada, a Robert Kubica wystartuje tam Fordem Fiesta WRC, przygotowanym przez zespół A-Style Team. Zawodnicy przez weekend będą mieli do pokonania 166 kilometrów po odcinkach wyznaczonych na torze Formuły 1 i w jego okolicach. Imprezę zakończy Masters' Show, czyli wyścig w parach na jednym z fragmentów toru.

Na liście zgłoszeń widnieje 26 samochodów WRC, a do startu zaproszonych zostało wielu czołowych kierowców różnych dyscyplin sportów motorowych, m.in.: Valentino Rossi, Ken Block (pojedzie Fiestą WRC, którą Robert startował w minionym sezonie), Gigi Galli, Piero Longhi.

Gigi Galli wystartuje Fiestą z First Motorsport, a jego pilotką została Tamara Molinaro. Ta jedynie 17-letnia zawodniczka dąży do startów za kierownicą w cyklu WRC, a ma przy tym spore wsparcie w rozwoju kariery ze strony swojego taty (szefa G-Car Sport), Volkswagena i Red Bulla. Natomiast pilotką Pablo Biolghiniego w Fabii S2000 będzie Kiara Fontanesi – mistrzyni (trzy razy z rzędu!) świata kobiet w motocrossie.

 

Alessandra Benedetti, która zajmie prawy fotel w rajdówce Roberta Kubicy, odziedziczyła zamiłowanie do samochodów po dziadku i ojcu, a mając 14 lat postanowiła się rozwijać w sporcie motorowym. W 200 roku wystąpiła na pierwszym rajdzie w roli pilota. Rok później poznała Barbarę Lencioni, z którą od razu złapała wspólny język. Zawodniczki razem zdobywają kolejne stopnie rajdowej kariery, a obecnie występują w biało-różowym Renault Clio S1600. Na co dzień Alessandra pracuje w biurze firmy opiekującej się samochodami wyścigowymi, zajmuje się grafiką komputerową i współpracuje ze szkołą uczącą pilotów rajdowych.

Włoska impreza kontynuuje tradycję Rally di Monza, który to rajd był rozgrywany już od 1978 roku.

Valentino Rossi może być trudnym rywalem dla Roberta i Alessandry, ponieważ trzykrotnie wygrał Monza Rally Show i trzy razy był najlepszy w Masters' Show.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze