Robert Kubica wystartuje w WEC!

W końcu wyjaśniła się przyszłość Roberta Kubicy. Były kierowca Formuły 1 wraca na tor, a w tym roku zaliczy pełny program mistrzostw świata wyścigów długodystansowych WEC - w tym legendarny Le Mans. Kubica trafił do zespołu ByKolles i będzie prowadził samochód klasy LMP1.

Kilka dni temu poznaliśmy najbliższą przyszłość Roberta Kubicy w sporcie motorowymrcie. Polski kierowca wraca do regularnych występów w ramach FIA World Endurance Championship. 

Na liście startowej WEC pojawiło się pięć prototypów LMP1. Są tam dwa egzemplarze Porsche, dwie Toyoty oraz jeden samochód wystawiony przez ekipę ByKolles. To właśnie w tym samochodzie pojawi się Robert Kubica, Oliver Webb i trzeci kierowca, którego nazwisko jest owiane tajemnicą.
 
Przez ostatnie lata Robert Kubica startował okazjonalnie w rajdach, ale w końcu wygrała tęsknota za samochodami wyścigowymi i emocji zbliżonych do Formuły 1. Podczas konferencji prasowej Robert Kubica zdradził, że miał już okazję sprawdzić w akcji prototyp CLM P1/01 na torze w Bahrajnie.

Okazało się, że polski kierowca bardzo szybko poczuł się komfortowo za kierownicą tego samochodu i szybko zwiększał tempo jazdy. Podkreślił, że potrzebuje więcej doświadczenia za kółkiem takiego samochodu, co z pewnością przełoży się na dobre wyniki.

Roberta Kubicę zobaczymy już na początku kwietnia podczas prologu na torze Monza. Kolejny wyścig odbędzie się na torze Silverstone.

Oto lista wyścigów z cyklu FIA World Endurance Championship 2017:

1-2.04 – prolog Monza
16.04 – 6 h Silverstone
6.05 – 6 h Spa
17-18.06 – 24 h Le Mans
16.07 – 6 h Nurburgring
3.09 – 6 h Mexico
16.09 – 6 h Circuit of Americas
15.10 – 6 h Fuji
5.11 – 6 h Szanghaj
18.11 – 6 h Bahrajn

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze