Robert Kubica wystartuje w WEC!

Robert Kubica wystartuje w WEC!
W końcu wyjaśniła się przyszłość Roberta Kubicy. Były kierowca Formuły 1 wraca na tor, a w tym roku zaliczy pełny program mistrzostw świata wyścigów długodystansowych WEC - w tym legendarny Le Mans. Kubica trafił do zespołu ByKolles i będzie prowadził samochód klasy LMP1.

Kilka dni temu poznaliśmy najbliższą przyszłość Roberta Kubicy w sporcie motorowymrcie. Polski kierowca wraca do regularnych występów w ramach FIA World Endurance Championship. 

Na liście startowej WEC pojawiło się pięć prototypów LMP1. Są tam dwa egzemplarze Porsche, dwie Toyoty oraz jeden samochód wystawiony przez ekipę ByKolles. To właśnie w tym samochodzie pojawi się Robert Kubica, Oliver Webb i trzeci kierowca, którego nazwisko jest owiane tajemnicą.
 
Przez ostatnie lata Robert Kubica startował okazjonalnie w rajdach, ale w końcu wygrała tęsknota za samochodami wyścigowymi i emocji zbliżonych do Formuły 1. Podczas konferencji prasowej Robert Kubica zdradził, że miał już okazję sprawdzić w akcji prototyp CLM P1/01 na torze w Bahrajnie.

Okazało się, że polski kierowca bardzo szybko poczuł się komfortowo za kierownicą tego samochodu i szybko zwiększał tempo jazdy. Podkreślił, że potrzebuje więcej doświadczenia za kółkiem takiego samochodu, co z pewnością przełoży się na dobre wyniki.

Roberta Kubicę zobaczymy już na początku kwietnia podczas prologu na torze Monza. Kolejny wyścig odbędzie się na torze Silverstone.

Oto lista wyścigów z cyklu FIA World Endurance Championship 2017:

1-2.04 - prolog Monza
16.04 - 6 h Silverstone
6.05 - 6 h Spa
17-18.06 - 24 h Le Mans
16.07 - 6 h Nurburgring
3.09 - 6 h Mexico
16.09 - 6 h Circuit of Americas
15.10 - 6 h Fuji
5.11 - 6 h Szanghaj
18.11 - 6 h Bahrajn

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.