Karolina Chojnacka

Robert Kubica wyróżniony prestiżową nagrodą. Jest jak Michael Schumacher i Ayrton Senna

Robert Kubica został nagrodzony Złotym Kaskiem, prestiżową nagrodą przyznawaną przez magazyn „Autosprint”. Polak dołączył do takich sław Formuły 1 jak Ayrton Senna, Niki Lauda, Alain Prost czy Michael Schumacher.

Magazyn „Autosprint” przyznaje nagrody od 1966 roku. Główną nagrodą magazynu jest Złoty Kask, czyli Casco d’Oro, który jest przyznawany co roku za wybitne osiągnięcia w sporcie motorowym. Wśród wyróżnionych tą nagrodą kierowców Formuły 1 znajdują się między innymi Ayrton Senna, Niki Lauda, Alain Prost czy Michael Schumacher.

Robert Kubica nagrodzony Złotym Kaskiem

W tym roku nagrodzony Złotym Kaskiem został Robert Kubica. Oprócz niego nagrody Złotych Kasków otrzymali Alberto Bombassei z Brembo, Antonio Giovinazzi i Alex Palou.

Robert Kubica to laureat takich nagród jak Trofeum Lorenzo Bandiniego za rok 2007, Sportowiec Roku 2008 w plebiscycie Przeglądu Sportowego, Człowiek Roku 2012 magazynu „Top Gear” czy Osobowość Roku 2013 w zestawieniu FIA. W 2021 roku otrzymał Złotą Kierownicę, najstarszą nagrodą motoryzacyjną w Czechach.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze