Robert Kubica w Rajdzie Monte Carlo 2010

Niezależnie od zobowiązań w Formule 1 Robert Kubica może cieszyć się możliwością startów w rajdach, które tak lubi. Właśnie podano informację, że jeszcze w tym miesiącu weźmie udział w Rajdzie Monte Carlo.

Robert Kubica podczas ubiegłorocznego Rajdu du Var
fot. motocaina

Jak podał portal f1.pl Polak pokaże ponownie swoje umiejętności rajdowe w rozgrywanym w dniach 19 – 23 stycznia 2010 najstarszym rajdzie na świecie. Na prawym fotelu Renault Clio R3 zasiądzie Jakub Gerber.

Rajd Monte Carlo nie stanowi rundy serii World Championship. Po raz drugi jest wydarzeniem  otwierającym sezon International Rally Challenge. 78 Rajd Monte Carlo rozpocznie się rekonesansem w sobotę 16 stycznia. Inauguracja odbędzie się we wtorek 19 stycznia o godzinie 17tej. Trasa rajdu obejmuje 400 km. Oprócz samochodów klas, które poprzednio startowały w Monte Carlo, w tym roku dopuszczone zostały także pojazdy serii GT. W zeszłym roku zwycięzcą najstarszego rajdu był Sebastien Ogier, ale aż pięciokrotnie w poprzednich siedmiu latach triumfował Sebastien Loeb. Za niecałe dwa tygodnie trzymajmy więc kciuki za Roberta, który przed rozpoczęciem sezonu F1 będzie walczył jeszcze raz za kierownicą samochodu rajdowego.

Najnowsze

Tajemnicze CC – nowe kabrio dla kobiet?

Kobiety uwielbiają wiatr we włosach, a producenci samochodów doskonale o tym wiedzą. Renault postanowił więc zagrać wszystkim Paniom na nerwach i zapowiedział nowy, piękny kabriolet - tajemniczo!

Niepokojąco piękny Renault Magane CC
fot. Renault

Do premiery najnowszego Renault Megane coupe-cabriolet jeszcze prawie 2 miesiące. 2 marca na targach w Genewie zobaczymy najnowsze dzieło francuskiej marki. Samochód, w którym słońce zajrzy nam prosto w twarz, wiatr poplącze nam włosy, a życie nabierze słodkiego smaku jest tuż tuż…

Jak będzie wyglądało wyczekiwane CC jest tajemnicą. Francuski producent udostępnił na razie pierwsze zdjęcie auta – fotografia to wyjątkowo tajemnicza, podsycająca zainteresowanie i dająca pole do popisu naszej wyobraźni. To, co na nim widzimy, to tylko fragment wyglądającej intrygująco klapy bagażnika. Wiemy też, że samochód będzie miał szklany dach, a gama silników będzie taka sama, jak w ostatniej generacji samochodu. Reszta pozostaje niespodzianką, mamy dwa miesiące, by przekonać się, czy nasze wyobrażenia o dolce vita we francuskim wydaniu się potwierdzą.

Najnowsze

Radiowozy przyjazne dzieciom

Policja apeluje "przewoźcie dzieci w fotelikach" i karze, jeśli tego nie robimy. Czy więc absurdem nie jest brak fotelików w radiowozach? A co jeśli trzeba nim przewieźć dziecko? Jedzie na kolanach, lub bez fotelika. Całe szczęście, to ma się zmienić.

Fotelik to podstawowe wyposażenie samochodu, w którym przewozi się dziecko.
fot. Ramatti

Dotychczas samochody policyjne, ani komendy (które mogłyby w razie konieczności przydzielać foteliki policjantom w określonych sytuacjach) nie były wyposażone w foteliki dla dzieci. Zważywszy na polskie przepisy prawa, nakazujące używania fotelika przez dzieci do 150 cm wzrostu lub ukończenia 12 roku życia wydaje się to dziwne.

Ustawa mówi jednak wyraźnie: „przepis nie dotyczy przewozu dziecka taksówką, pojazdem pogotowia ratunkowego lub policji”. Czy w tych samochodach dziecko jest bezpieczne?

Jak łatwo się domyślić zagrożenie w radiowozie jest tak samo duże, jak w zwykłym samochodzie osobowym. Policjanci mazowieckiej policji wiedzą to nie od dziś i postanowili pokazać kierowcom w Polsce dobry przykład. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego przekazał komendom rejonowym i powiatowym 44 foteliki samochodowe.

Policjanci przejdą również krótki kurs ich montowania i dowiedzą się, jakie zalety niesie ze sobą używanie samochodowych krzesełek dla dzieci i co grozi maluchom, gdy w nich nie podróżują. Oby ten dobry przykład posłużył innym.

Najnowsze

Juke – kobiecy crossover Nissana

Nowy model Nissana wygląda ciekawie, intrygująco i ewidentnie... kobieco. Ma łagodne linie, choć zadziorny nieco przód nadwozia i przetłoczenia na masce przechodzące w agresywne reflektory. Opadający dach, krótki tył i wydłużony front auta, nasuwają skojarzenia z samochodami coupe.

Już dziś Nissan potwierdza nazwę swojego nowego, małego crossovera. Jego sprzedaż rozpocznie się w październiku, po premierze na marcowym Salonie Motoryzacyjnym w Genewie i będzie to już czwarty model tego typu w europejskiej ofercie Nissana. Będzie się plasował między kompaktowym, rodzinnym Note, a większym crossoverem Qashqai. Juke zjedzie z taśm fabryki w Sunderland w Wielkiej Brytanii (podobnie jak Qashqai, Qashqai+2 i Note).

fot. Nissan

Z badania rynku przeprowadzonego na zlecenie japońskiego koncernu wynika, że w Europie istnieje duża liczba potencjalnych klientów zainteresowanych zakupem małych i kompaktowych samochodów, którzy aktualną ofertę sztampowych modeli w tym segmencie uważają za nieciekawą, mało oryginalną i niespełniającą ich potrzeb.

– Nasza filozofia przełamywania konwencji zastosowana w przypadku Qashqaia okazała się wielkim sukcesem. Właśnie przekroczyliśmy próg 500 000 sprzedanych egzemplarzy tego samochodu i wyciągnęliśmy pewne wnioski, które zamierzamy wykorzystać przy okazji modelu Juke. Jesteśmy przekonani, że czeka nas kolejny sukces – twierdzi Simon Thomas z Nissana.

Nie możemy się doczekać na więcej szczegółów i oczywiście będziemy trzymać rękę na pulsie.

 

Najnowsze

Volvo XC 60 samochodem rodzinnym 2009

XC60 został wybrany Samochodem Rodzinnym 2009 w konkursie Superprodukt Mam Dziecko. W skład jury konkursu wchodzili m.in. lekarze ortopedzi i pediatrzy, dziennikarze redakcji oraz najbardziej wymagający użytkownicy samochodów -  rodzice, w tym Anna Dreszowska.

 

Prezentuje się naprawdę nieźle, jest bezpieczny i sprzyja przewożeniu dzieci nie tylko w fotelikach.
fot. Volvo

Magazyn „Mam Dziecko” już po raz siódmy zorganizował konkurs na najbardziej przyjazne produkty dla mam i dzieci. W tym roku czytelnicy i jury konkursu, wybierali produkty spośród 16 kategorii. Wśród nich znalazła się kategoria samochód rodzinny, w której I miejsce zajęło Volvo XC60. W samochodzie doceniono ciekawy design, przestronne wnętrze oraz systemy bezpieczeństwa – w tym m.in. system City Safety.

Volvo znane jest ze swojej dbałości o małoletnich pasażerów. Pisałyśmy wcześniej o specjalnych fotelikach dla dzieci w różnym wieku. Możesz o nich przeczytać tu. Szwedzka marka przeprowadza również dedykowane tej kwesti badania i testy – zapoznaj się z nimi klikając tu.

Aby dowiedzieć się co specjalistka specjalistka ds. bezpieczeństwa dzieci w Volvo Cars sądzi o jeździe bez psaów w ciąży, kliknij tu.

Najnowsze