Robert Kubica w rajdach czy F1? Film.

Takie pytanie można by zadać wielu kierowcom startującym w różnych dyscylinach sportów motorowych. Robert Kubica wciąż podkreśla, że jest zainteresowany rajdami. Dziś pokazał, że nawet w samochodzie z niewielkim silnikiem świetnie sobie radzi w stawce. Niedziela we Francji należała do kierowcy Renault F1 Team!

Robert Kubica nie tylko w F1…

Prowadzący w Rally du Var Renault Clio S1600 Robert Kubica po pierwszym dniu zajmował 6. a po dwóch dniach 5. miejsce, a ostatecznie uplasował się na 4 pozycji! Niedzielne oesy – ostatni etap zmagań – zawodnicy rozpoczynali od 11-kilometrowego La Garde Freinet, a kończyli po 30 kilometrach w Vidauban i Collobrieres. Pomimo wygranej Roberta Cedrica w Peugeot 307 WRC, niedziela była popisem niebywałych umiejętności Kubicy. Zawodnik Renault F1 Team wygrał wszystkie 3 oesy, wyprzedzając na dwóch ostatnich Mistrza Francji Bryana Bouffiera. Do trzeciego w klasyfikacji Stephane’a Sarrazina, jadącego Peugeotem 207 S 2000, zabrakło Polakowi tylko 8,9 sekundy. Tym razem pilotem Roberta Kubicy był Jakub Gerber.

Jak podkreśla Polak, rajdy to dla niego „zabawa”, a komentatorzy zaczynają zastanawiać się, co by się działo, gdyby Kubica jechał silniejszym samochodem ?

W zeszłym roku, w swoim pierwszym występie w tym rajdzie  Robert Kubica z pilotem Michałem Kuśnierzem (Renault Clio R3) zajęli 29. miejsce w klasyfikacji generalnej. W klasie R3 Polak uplasował się na 11. pozycji. Rajd wygrał pięciokrotny mistrz świata Francuz Sebastien Loeb (Citroen C4 WRC).