Karolina Chojnacka

Rimac Nevera to najszybsze auto na świecie! Ale jest pewien haczyk

Rimac to nie jest zwykły hipersamochód. To elektryczny hipersamochód GT. Ma zapewniać kierowcy niezwykle przyjemne wrażenia podczas jazdy i być szybszy niż większość specjalnie skonstruowanych samochodów wyścigowych na tor. Wydaje się, że taki właśnie jest...

Cztery silniki elektryczne (po jednym na każde koło) generują łącznie 1914 KM mocy i 2360 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co pozwala rozpędzać się elektrykowi od 0 do 100 km/h w 1,85 sekundy. Jego prędkość maksymalna to 412 km/h. Dzięki bateriom o pojemności 120 kWh zasięg to imponujące 550 kilometrów.

Oficjalnie kilka dni temu Rimac Nevera został najszybszym samochodem na świecie… ale… Rimac Nevera to najszybsze auto na świecie na dystansie ćwierć mili.

Rimac Nevera – najszybszy samochód na świecie na dystansie ćwierć mili

Rimac Nevera jest najszybszym samochodem na świecie na dystansie 400 metrów. Samochód pobił rekord, który przez dwa miesiące dzierżyła Tesla Model S Plaid.

Tesla potrzebowała na przejechanie dystansu ćwierci mili 9,23 sekundy. Tymczasem Rimac Nevera na seryjnych oponach Michelin Pilot Sport 4S potrzebował na pokonanie tego dystansu 8,582 sekundy. W tym czasie udało mu się osiągnąć prędkość 269,58 km/h. Obłęd. Absolutny kosmos.

Tymczasem faktycznie najszybszym samochodem na świecie pozostaje SSC Tuatara, która osiągnęła zabójczą prędkość 455,3 km/h. Ale dajmy Rimacowi czas, być może niedługo elektryk pokaże spalinówce, gdzie jej miejsce.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze