Ride 2 Life – motocykliści w wyprawie po życie

15 maja 2013
W minioną sobotę na Helu wystartował projekt „Ride 2 Life”, inicjatywa dwóch motocyklistów, Piotra Uljasza oraz Damiana Śmigielskiego. W ciągu dziesięciu dni pokonają ponad 3500 km. Motocaina ma przyjemność patronować ich wyprawie.

Piotr i Damian to koledzy jeszcze z czasów szkoły średniej. Celem ich podróży jest zebranie pieniędzy na leczenie Piotra, który od 10 lat walczy ze stwardnieniem rozsianym (SM), jak również szerzenie wiedzy na temat tej choroby. Trasa będzie prowadziła wzdłuż granic Polski. Start wyprawy Ride 2 Life odbył się 11 maja przed Urzędem Miasta Hel, jej finisz został zaplanowany na 19 maja, również na Helu, około godziny 19.00.

Wyprawa Ride 2 Life spotkała się z niesamowitym odzewem środowiska motocyklowego, Piotra i Damiana prowadzą przez Polske lokalne kluby motocyklowe, a także pojedyncze osoby śledzące postępy wyprawy na Facebooku.

Piotr i Damian w Cedyni
fot. oficjalny profil Ride2Life

„Projekt wyprawy od dłuższego czasu pojawiał się w naszych rozmowach, jednak zawsze było jakieś „ale”... W grudniu 2012 roku podjęliśmy decyzję – teraz albo nigdy i rozpoczęliśmy przygotowania. Opracowaliśmy wstępny przebieg trasy, rozpoczęliśmy rozmowy z partnerami. Chcę pokazać osobom walczącym z SM, że przy determinacji, wsparciu bliskich i odpowiednim leczeniu można stawić czoło chorobie, można realizować swoje marzenia. Moim jest właśnie ta wyprawa” – mówi Piotr Uljasz.

Dystans, który pokonają motocykliści, został podzielony na 400-kilometrowe odcinki i będzie prowadził drogami 11 województw. Wyprawa dotarła już na Śląsk Cieszyński, a podczas drogi towarzyszyły jej m.in. Blue Knight klub policjantów motocyklistów, Stormrider Motocykliści Ziemi Puckiej, Czarne Wdowy, Black Eagle z Żar i wielu innych.

Każdy może pomóc Piotrowi zarówno poprzez wsparcie na trasie, jak również wpłacając darowiznę na konto Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego w programie „Mam szansę”.

Patronem honorowym projektu Ride 2 Life jest Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego.

Mapa planowanej wyprawy została umieszczona na stronie projektu na Facebooku: www.facebook.com/RIDE2LIFE/

Można również kibicować chłopakom na oficjalnym kanale YT, gdzie codziennie pojawia się kronika filmowa:

https://www.youtube.com/user/WyprawaR2L

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!