Rewolucyjny wynalazek - airbag dla motocyklisty!

Rewolucyjny wynalazek - airbag dla motocyklisty!
Viktor Fenyves z USA wpadł na pomysł jak siebie i innych motocyklistów uchronić od poważnych konsekwencji podczas udziału w wypadku.

W sprzedaży są kamizelki, które mają airbag chroniący tułów motocyklisty, jednak teraz wymyślono coś na większą skalę – takie poduszki powietrzne, które chronią całego motocyklistę, niczym kokon:

Poduszka zadziała tylko wtedy, gdy motocykl poruszający się z pewną prędkością gwałtownie zwolni, przyspieszy (uderzenie od tyłu) lub nagle straci równowagę, w sposób niemożliwy już do skorygowania przez kierującego. System łączy motocyklistę z motocyklem, ale automatycznie rozpina się, podczas zatrzymania i zsiadania.

Ten airbag wymyślił Viktor Fenyves, przedsiębiorca, wynalazca i lekarz z USA, który jest też motocyklistą. Wpadł na ten pomysł myśląc o własnym zdrowiu i życiu, a teraz jego wynalazek może mieć wpływ na zdrowie i życie innych motocyklistów.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.