Rewolucyjny system nagrywania obrazu – VBOX Lite

Niezależnie czy jesteś zawodowym kierowcą czy amatorem; jeździsz quadem, rowerem, motocyklem, samochodem lub nawet pływasz łodzią -  teraz możesz przeanalizować swoją technikę jazdy, dzięki nagraniom zrobionym przy użyciu VBOX Lite.

Vbox Lite  to nie tylko wewnętrzna kamerka, ale system który daje olbrzymie możliwości w testach pojazdów i treningu jazdy.
fot. 4 Turbo
Video VBOX sprawdza się także w testowaniu opon i samych aut. W każdym wypadku oprogramowanie pozwala na dokładną, szczegółową analizę. Z możliwości systemu Video VBOX korzystają także kierowcy rajdowi i wyścigowi.
fot. 4 Turbo

Znana w branży sportów motorowych firma Racelogic, stworzyła urządzenie, które pozwala połączyć funkcję nagrywania obrazu w jakości DVD, zbierania danych z GPS oraz tworzenia nakładki graficznej w czasie rzeczywistym. VideoVBOX zbiera takie dane jak przyśpieszenie, prędkość, przeciążenia czy czasy okrążeń i pozycja na torze. Dodatkowym plusem jest możliwość odtworzenia  całości nagrania w standardowych odtwarzaczach multimedialnych. Materiały video mogą być otwierane bezpośrednio w Windows Media Player lub VLC, a także przesłane bezpośrednio do YouTube bez czasochłonnego procesu konwersji. Można też podłączyć baterie litowo-jonowe,  które mogą zasilać urządzenie bez ryzyka utraty danych przy odłączeniu zasilania w pojeździe.

Parametry takie jak:pozycja na torze, prędkość, odległość, przyspieszenie poprzeczne i wzdłużne, promień, kierunek, czas, wysokość i prędkość pionowa mogą być wyświetlane w postaci wskaźników, wykresów słupkowych, map okrążeń i tekstu.
fot. 4 Turbo

Mały i lekki VideoVBOX Lite ( jedynie 267g) nadaje się nie tylko do rejestracji przejazdów pojazdami, ale także można go wykorzystać do jazdy na nartach, jazdy konnej, a nawet może być wykorzystywany w skokach spadochronowych!

Vbox Lite  może być stosowany także na motorach, rowerach, ale również na wodzie i w powietrzu: sprawdził się zarówno w wyścigach łodzi motorowych jak i w motolotniach (istnieje możliwość wyświetlania wysokości, co pozwala na kontrolę lotu).
fot. 4 Turbo

Video VBOX  Lite daje także możliwość dzielenia się swoimi przeżyciami.  Zobaczcie jak wyglądają filmy wrzucone bez konwersji na YouTube:

Cena takiego urządzenia (z dwiema kamerkami) wydaje być się rozsądna biorąc pod uwagę jego funkcjonalność i wynosi 5 900,01 złotych.

 

Najnowsze

„Mój Chłopiec, Motor i Ja” Halina Korolec-Bujakowska

Mamy rok 1934 dwójka nowożeńców postanawia wyruszyć w podróż poślubną, nic by w tym nie było interesującego, gdyby nie fakt, że trasa miała biec z Druskiennik do Szanghaju, a środkiem lokomocji tej dwójki, stać się miał motocykl B.S.A. z koszem o mocy zaledwie 10 KM!!

Halina Korolec-Bujakowska w sposób lekki, opisuje w swoim dzienniku podróż jej oraz jej męża, która trwała rok i siedem miesięcy. Młodzi małżonkowie przemierzyli motocyklem blisko 24 000km pokonując między innymi, takie kraje jak Turcja, Syria, Irak, Persja, Indie, Birmę, Indochiny czy Chiny. Historia ich podróży z pewnością spodoba się miłośnikom „męskiej przygody”, nie zabraknie w książce, także autoironii czy humoru. Halina Korolec-Bujakowska z lekkością opisuję życie, obyczaje oraz stroje mieszkańców, państw, przez które przejechała wraz z mężem. Beztrosko rzucony pomysł, w pewnym momencie przestaje się toczyć zgodnie z planem i tak wielka przygoda tej dwójki, staje się początkiem zupełnie nowego ich życia.

Bohaterami tej romantycznej, nasyconej przygodą książki jest dwoje młodych ludzi, Halina i Stanisław Bujakowscy. Relacja z ich pionierskiej wyprawy motocyklowej do Chin miała się ukazać siedemdziesiąt lat temu. Tak się jednak nie stało.
fot. Wydawnictwo W.A.B.

Jeśli jesteś miłośnikiem „Wielkiej Wyprawy” (ang. Long Way Round) z pewnością musisz dołączyć tę książkę do swojej domowej biblioteki. Niesamowita opowieść tych dwojga z pewnością Ciebie zaczaruję, gdyż, jeśli oni w 1934 roku, mogli od tak wskoczyć na motocykl i przy prawie zerowym budżecie wyruszyć na drugi koniec świata… to czemu Tobie miałoby się to nie udać? Halina Korolec-Bujakowska uświadamia nam, że marzenia są od tego, aby je realizować.

Książka miała swoją premierę na stoisku wydawnictwa W.A.B. na Targach Książki w Warszawie w dniach 13-15 maja 2011 roku!
fot. Wydawnictwo W.A.B.

Najnowsze

Mandat… od Straży Pożarnej?!

Drogi kierowco uważaj gdzie parkujesz, jeśli swój samochód, źle zaparkowałeś i utrudni on akcję ratowniczo-gaśniczą, musisz się liczyć, iż zapłacisz mandat nawet w wysokości 500zł. Nowe rozporządzenie daje strażakom takie upoważnienie, gdy łamane są przepisy przeciwpożarowe.

fot. prawodrogowe.pl

W chwili obecnej przepisy znacznie rozszerzają zakres przewinień, które mogą podlegać karze w postaci mandatów, wcześniej dotyczyły one głównie kontroli budynków czy działań rozpoznawczych, dzisiaj mandatu może się spodziewać właściciel samochodu, który zastawił drogę pożarową, utrudniając tym samym ewakuację ludności czy prowadzenie akcji gaśniczej. W przeciwieństwie do policji czy straży miejskiej, strażacy nie będą mieli taryfikatora, kary będą nakładać według własnego uznania od 20 do 500 złotych. Co ciekawe mandat będzie mógł jedynie wystawić jedynie funkcjonariusz pionu prewencji.

Najnowsze

Tristar – zielona fala w Trójmieście

Prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek podpisał właśnie umowę na dofinansowanie inwestycji, która ma na celu zrewolucjonizować poruszanie się po aglomeracji trójmiejskiej poprzez generowanie inteligentnej zielonej fali świateł sygnalizacji.

Zintegrowany System Zarządzania Ruchem.
fot. gdynia.pl

156 mln złotych otrzymają Gdańsk, Spot oraz Gdynia od Unii Europejskiej na realizację programu Tristar.

Przetarg na wykonanie inwestycji zostanie ogłoszony w połowie czerwca, natomiast wykonawca zostanie wyłoniony wykonawca projektu. Zakończenie inwestycji planowane jest na czerwiec 2014 roku, jednak krążą pogłoski, iż przynajmniej część systemu zostanie uruchomiona wcześniej, tak, aby mogła służyć mieszkańcom już w czasie Euro 2012 dotyczy to Gdańska.

A co się kryję za Tristar? To system zarządzania ruchem stworzony przez naukowców z Politechniki Gdańskiej. Wywoływana przez system zielona fala obejmuję swoim zasięgiem 141 skrzyżowań Trójmiasta. Światła mają być sterowane w taki sposób, aby kierowcy mogli jak najdynamiczniej przejeżdżać krzyżówki, co wydaję się szczególnie istotne podczas godzin szczytu, dzięki systemowi Tristar auta będą mogły poruszać się ze stała prędkością, zamiast stać w korkach, rozwiązanie to powinno znacznie skrócić czas przejazdu pomiędzy głównymi drogami aglomeracji.

Najnowsze

Lukas Korbela – 12- latek, który rozdaje karty w niemieckim kartingu

12-letni Lukas Korbela, jeżdżący kartem napędzanym silnikiem Briggs&Stratton, zdeklasował wszystkich zawodników, tym samym wygrywając zawody kartingowe w Niemczech.

Kart Youngster Cup – Hagen 2011.
fot. Briggs&Stratton Karting Sport

Zafascynowany karierami takich kierowców jak: Michael Schumacher, Robert Kubica, Kajetan Kajetanowicz, Denis Tuszyński – 12- letni Lukas Korbela od 2007 roku konsekwentnie odnosi coraz bardziej spektakularne sukcesy. Już w 2007 roku udało mu się zająć 6 miejsce w klasyfikacji generalnej Briggs&Stratton.

Kart Youngster Cup 2011.
fot. Briggs&Stratton Karting Sport

Niespełna 2 lata później przesunął się na 4 pozycję. W 2009 roku Lukas zajął 4 miejsce w klasyfikacji generalnej KLASA WORLD FORMULA Briggs&Stratton ADAC Dunlop Kart Youngster Cup. Młody, zdeterminowany zawodnik postanowił też zamieszać na Polskiej scenie.

W 2010 roku dwukrotnie zajął 4 miejsce podczas zawodów Rotax Mini Max w Radomiu oraz 2 i 3 miejsce na imprezie tego samego cyklu w Gostyniu. W tym samym roku Lukas odniósł największe jak do tamtej pory zwycięstwo, ponieważ został dwukrotnym Vice Mistrzem w klasyfikacji generalnej KLASA WORLD FORMULA Briggs&Stratton – Dunlop Kart Youngster Cup i WAKC.

KYC Hagen 549 – 13 sek przewagi nad drugim zawodnikiem.
fot. Briggs&Stratton Karting Sport

Młody zawodnik nie poprzestał na laurach, czego dowód mieliśmy w tym roku. 21 maja 2011 podczas zawodów kartingowych w Hagen (Niemcy), osiągnął najszybszy czas przejazdu w czasówce oraz w 1 i 2 wyścigu ustanawiając za każdym razem nowy rekord okrążenia.

Tabela wyników –  Lukas Korbela na pierwszym miejscu.
fot. Briggs&Stratton Karting Sport

Trzymamy kciuki za młodego kierowcę i wierzymy, że już nie długo uda mu się spełnić swoje największe marzenie –  start w najszybszej światowej serii F1.

Wręczenie pucharu po zawodach w Hagen 21 maja 2011 roku – Lukas na podium.
fot. Briggs&Stratton Karting Sport

 

Najnowsze