Rewolucja wśród klamer dziecięcych fotelików

Evenflo, przedsiębiorstwo z Michigan, Detroit, rozprowadzające produkty dla dzieci, wycofało z produkcji 202 tysiące dziecięcych fotelików. Przyczyną okazały się klamerki do zapinania pasów - są zbyt trudne do rozpięcia.

Zostaną zastąpione siedziskami z nowym systemem zapięcia - poprzedni model Embrace 35/9999 został zamieniony na AmSafe QT1. Regulacje wprowadzone przez Stany Zjednoczone jasno mówią, że klamerki w fotelikach muszą umożliwiać szybkie i skuteczne odpięcie pasów w momencie pojawienia się niebezpieczeństwa.

Poprzednie siedziska, niespełniające norm, produkowane były między grudniem 2011 r., a majem 2013 r., także radzi się nabywcom tego produktu sprawdzić dokładniej budowę swojego nabytku.


Pełną listę modeli fotelików, które wyposażone były w wadliwy system udostępniono w internecie. Niestety w Polsce nie są dostępne te konkretne zapięcia, jednak niezmiernie cieszy fakt, że takie detale są badane i sukcesywnie poprawiane. Prawa Murphy’ego powstały w końcu na podstawie systemu pasów i ich mocowania.

Pytanie, które się kołacze po głowie, nakazuje się zastanowić, czy, i kiedy takie zmiany zostaną wprowadzone w Polsce.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.