Rewolucja wśród klamer dziecięcych fotelików

11 listopada 2014
Evenflo, przedsiębiorstwo z Michigan, Detroit, rozprowadzające produkty dla dzieci, wycofało z produkcji 202 tysiące dziecięcych fotelików. Przyczyną okazały się klamerki do zapinania pasów - są zbyt trudne do rozpięcia.

Zostaną zastąpione siedziskami z nowym systemem zapięcia - poprzedni model Embrace 35/9999 został zamieniony na AmSafe QT1. Regulacje wprowadzone przez Stany Zjednoczone jasno mówią, że klamerki w fotelikach muszą umożliwiać szybkie i skuteczne odpięcie pasów w momencie pojawienia się niebezpieczeństwa.

Poprzednie siedziska, niespełniające norm, produkowane były między grudniem 2011 r., a majem 2013 r., także radzi się nabywcom tego produktu sprawdzić dokładniej budowę swojego nabytku.


Pełną listę modeli fotelików, które wyposażone były w wadliwy system udostępniono w internecie. Niestety w Polsce nie są dostępne te konkretne zapięcia, jednak niezmiernie cieszy fakt, że takie detale są badane i sukcesywnie poprawiane. Prawa Murphy’ego powstały w końcu na podstawie systemu pasów i ich mocowania.

Pytanie, które się kołacze po głowie, nakazuje się zastanowić, czy, i kiedy takie zmiany zostaną wprowadzone w Polsce.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!