Edyta Klim

Retro stylizacje Givi na sezon 2015

Przy projektowaniu serii produktów na 2015 rok, firma Givi wzięła pod uwagę modny w świecie motocykli styl retro.

Kaski typu T JET są popularne przy upalnej pogodzie i świetnie komponują się z ciemnymi okularami i bandaną na szyi. Motocykliści cafe race’rów, użytkownicy klasycznych skuterów Vespy, czy mody old-school z pewnością zainteresują się także goglami do kompletu.

DEMI-JET 10,9 EASY-J – nowy model kasku Givi ma wyrafinowany design i waży mniej, niż kilogram. Posiada wymienne wnętrze w kolorze wielbłądziej wełny, a z tyłu uchwyt do paska gogli. Dostępny jest w trzech kolorach: błyszczącym białym, czarnym matowym i zielonym (wojskowym) matowym i dwóch wersjach malowania: z gwiazdą z boku lub dwukolorowe z logo “Classic motorstyle since 1978” .Givi oferuje rozmiary tego modelu od XS do XL.

I400M / I400S gogle to klasa wyższa w stosunku do poprzedniego modelu o lekkiej i jeszcze mocniejszej konstrukcji. Do wyboru w wykończeniu czarnym I400M lub z chromie I400S, by jeszcze lepiej współgrać z charakterem motocykla. Gogle świetnie chronią oczy i oferują szeroki kąt widzenia. Są wyściełane miękką, nieuczulającą tkaniną, a zewnętrznie skórą i ozdobione logiem Givi. Regulowany pasek ułatwia zakładanie, a dobre uszczelnienie nie dopuszcza do kontaktu z zimnym powietrzem.

Najnowsze

34 miliony samochodów ma wadliwe poduszki

Wielka akcja serwisowa czeka kilkadziesiąt milionów samochodów w Stanach Zjednoczonych. Do serwisu wrócą modele wyprodukowane przez 11 producentów. Wszystko przez wadliwe poduszki powietrzne.

To będzie jedna z największych akcji serwisowych nie tylko w historii USA, ale także w historii motoryzacji. Od kilku tygodni chmury zbierają się nad firmą Takata, która zajmuje się m.in. produkcją poduszek powietrznych. 

Jeszcze w zeszłym tygodniu mówiono o liczbie prawie 17 milionów samochodów, a teraz okazało się, że liczba została podwojona. Organizacja NHTSA odpowiedzialna za bezpieczeństwo w transporcie nakazała japońskiemu producentowi poduszek zwiększyć liczbę samochodów, które będą objęte apelem.

Na razie nie wiemy, co jest przyczyną awarii. Ujawniono tylko, że akcja serwisowa dotyczy poduszek chroniących pasażerów, a także bocznych poduszek kierowcy. W wyniku wadliwie działających poduszek zginęło 6 osób, a ponad 100 zostało rannych.

Eksperci podejrzewają, że awarię powoduje wilgoć, która dostaje się do systemu odpowiedzialnego za napełnianie poduszki powietrznej. Dlatego firma w pierwszej kolejności sprawdzała samochody z regionów o wysokiej wilgotności powietrza.

Akcja dotyczy ponad 34 milionów samochodów od jedenastu producentów.

W zeszłym tygodniu koncerny Honda i Daihatsu wezwały 5 milionów aut do serwisu. Nissan i Toyota zamierzają skierować do serwisów właścicieli przeszło 6 milionów aut.

Najnowsze

W samolocie jak w Mercedesie

Producent samochodów ze Stuttgartu postanowił połączyć siły z największą linią lotniczą, aby stworzyć najbardziej luksusową kabinę na świecie.

Zespoły Mercedes-Benz Style oraz Lufthansa Technik od jakiegoś czasu pracują nad koncepcją luksusowej kabiny dla średnich i dużych samolotów, należących do największej niemieckiej linii lotniczej.

Wymagania klientów VIP są spore, dlatego stworzenie takiego projektu nie było proste. Efekt robi piorunujące wrażenie. Projektanci Mercedesa milczą na temat szczegółów projektu, ale do budowy kabiny wykorzystano najszlachetniejsze gatunki drewna, skóry oraz metalu. Do tego znalazło się tam sporo nowinek technicznych.

W kabinie pojawiły się elektro-chromatyczne okna, które można przyciemnić za pomocą jednego przycisku, „pływający” stół, telewizor, a nawet akwarium.

Stylizacja kabiny nawiązuje oczywiście do najwyższych modeli Mercedesa. Wiceprezes Mercedesa odpowiedzialny za design powiedział:
– To było inspirujące wyzwanie, by przenieść naszą filozofię designu, polegającą na zmysłowej czystości, do inżynierii lotniczej. Spektakularna architektura wnętrza pokazuje kreatywność i nowoczesność. Zmysłowe powierzchnie, wyraźne kształty połączone inteligentnymi funkcjami high-tech i doskonale ukształtowany luksus są cechami charakterystycznymi designu Mercedesa.

Najnowsze

Uciekać! Tylko którędy? Wideo

Są takie dni, kiedy mamy problemy z decyzyjnością. Ta kobieta postanowiła uciekać przed policją, tylko nie do końca wiedziała, w którą stronę.

Pościgi policyjne na amerykańskich drogach to dla tamtejszych funkcjonariuszy chleb powszedni. Nie znamy podłoża tej historii, ale wiemy tylko tyle, że pewna kobieta postanowiła uciekać przed pościgiem policyjnym.

W pewnym momencie zaskoczyła wszystkich zmieniając kierunek jazdy – widać na filmie, że nastąpiło to po chwili zastanowienia. Potem zrobiła to ponownie, aby ostatecznie całkowicie się zatrzymać i pogrozić pięścią ścigającym ją radiowozom.

Zobaczcie finał tej historii.

 

Najnowsze

Targi motoryzacyjne Lublin 2015 – relacja i galeria

Ponad 200 wystawców, parę tysięcy odwiedzających, obchody 65-lecia PZM-ot, zawody Stunt Cup oraz pokazy Trialu rowerowego- tak wyglądało tegoroczne Lubelskie Święto Motoryzacji odbywające się w dniach 9-10 maja 2015 roku na terenie Targów Lublin S.A.

Targi odbywały się na przestrzeni dwóch hal wystawienniczych. Można tu było spotkać najważniejszych producentów motoryzacyjnych. Renault pochwaliło się najnowszym modelem segmentu C o nazwie Kadjar. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również pojazdy ekologiczne, które można użytkować od 14 roku życia, a ich koszt zaczyna się jedynie od 10 tysięcy euro (netto). Wśród wystawców znaleźli się dealerzy marek: Dacia, BMW, Opel, Ford, Suzuki, Peugeot, Jeep, Hyundai, Fiat, Mazda,Volkswagen, Alfa Romeo, Citroen, Chatenet, Isuzu, Kia, SsangYong oraz Skoda. Była możliwość skorzystania z symulatorów jazdy i symulatorów zderzenia oraz alkogogli. Druga hala (B) związana była z obchodami 65-lecia Polskie Związku Motorowego. Wchodząc tu można było śmiało przenieść się w czasie. Zabytkowe pojazdy i motocykle, spotkania z osobowościami sportu motorowego, odpowiednia scenografia i uświetnienie wszystkiego odpowiednim klimatem muzycznym – całość prezentowała się doskonale!

Nie odbyło by się też bez wystawy związanej z lubelskim żużlem. Uwagę skupiały też auta driftingowe przeróżnych zawodników. W trakcie targów można było zdobyć wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. Między halami odbywały się zawody w stuncie motocyklowym – Stunt Cup 2015 (w ramach ligi Polish Stunt Cup).

Oto nasza fotorelacja z targów.

Najnowsze