Paula Lazarek

Renoca Euro Box – szalony restomod z twarzą Golfa

Bardziej praktycznego samochodu nie znajdziecie. Chociaż wygląda jak zwyczajny Golf drugiej generacji w kombi to tu nie ma miejsca na nudę i zmarnowaną przestrzeń.

Renoca by Flex to nazwa japońskiej firmy tunerskiej, specjalizującej się w renowacji głównie modeli Toyoty. Jak dotąd ich portfolio obejmowało pojazdy terenowe, takie jak Toyota Land Cruiser.  Ale teraz Japończycy zaproponowali dość nietypowy restomod, którego nadwozie przypomina znany i popularny model od niemieckiego producenta. Japoński restomod nosi dumnie nazwę Renoca Euro Box.

Renoca Euro Box - szalony restomod z twarzą Golfa

Japończycy użyli Toyoty Probox jako pojazdu bazowego, który nigdy nie był oferowany w tym kraju, a mianowicie wersji kombi z pięcioma siedzeniami. Japońscy tunerzy zamienili nudny przód modelu Probox na nowy, który do złudzenia przypomina Volkswagena Golfa. Wygląda to wyjątkowo dobrze i sami przyznajcie, łezka się w oku kręci!

Renoca Euro Box - szalony restomod z twarzą Golfa

We wnętrzu szybko dopatrzymy się inspiracji Golfem GTI. Na życzenie klientów dostępne są siedzenia z tkaniny ze wzorem w kratkę, może i nie są one oryginalne, ale nadal prezentują się doskonale. 

Renoca Euro Box - szalony restomod z twarzą Golfa

Pod maską znajdziemy czterocylindrowy, wolnossący silnik o pojemności 1,5 litra, który zapewnia standardowe 105 KM. Jednostka napędowa jest połączona z manualną pięciobiegową skrzynią biegów i opcjonalnie czterobiegową automatyczną skrzynią biegów.Ile kosztuje? 15 tysięcy euro! 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze