Karolina Chojnacka

Renault wspiera eko-edukację i zaprasza na webinar z ekspertkami o świecie bez plastiku – udział bezpłatny!

Odpady plastikowe i zmiany klimatyczne to największe obawy środowiskowe Polaków, ale wzrastająca świadomość ekologiczna nie idzie w parze z działaniem na rzecz środowiska oraz realną wiedzą. Na szczęście powstają inicjatywy, które mogą to zmienić! I główną rolę odgrywają w nich kobiety!

Ile plastiku jest obecnie w ekostystemie? Co dzieje się z opakowaniami z tworzyw sztucznych od momentu wyrzucenia do kosza? Jak ograniczyć plastik wokół siebie? I najważniejsze – czy świat bez plastiku jest możliwy?

Na te i inne pytania odpowiedzą Joanna Kądziołka i Marta Krawczyk podczas webinaru „Jak uwolnić świat od plastiku?” , w ramach kampanii Zielona Ostoja Renault.

Przeczytaj też: Renault zbadało ekologiczne postawy Polaków: „Jedna na cztery osoby w Polsce nie wie, co jest przyczyną ocieplenia klimatu”

Wybór ekspertek nie jest przypadkowy. Obie panie zajmują się na co dzień tematyką ekologii, dbania o środowisko i zrównoważonego gospodarowania odpadami. Joanna Kądziołka jest specjalistką Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste oraz pomysłodawczynią i koordynatorką takich akcji jak Festiwal Zero Waste czy kampanii edukacyjnej „Wrzucam. Nie wyrzucam”. Marta Krawczyk, związana z Rekopol SA, zajmuje się ecodesignem opakowań oraz ich przydatnością do recyklingu. Rozmowę z ekspertkami przeprowadzi ambasadorka Zielonej Ostoi – blogerka eko Paulina Górska.

Webinar „Jak uwolnić świat od plastiku?” odbędzie się w czwartek, 18 marca 2021 roku o godz. 18.00 na platformie www.zielonastoja.renault.pl/webinar. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Webinar „Jak uwolnić świat od plastiku?”

Przeczytaj też: Pierwszy w Polsce ekolab otwarty dla każdego powstaje pod Warszawą. Co wspólnego ma z tym branża motoryzacyjna?

Zielona Ostoja Renault to pierwsza w Polsce otwarta dla każdego przestrzeń do kształtowania świadomości ekologicznej oraz realnego działania na rzecz środowiska. Pawilon powstaje z inicjatywy Renault Polska we współpracy z miastem Otwock, które na potrzeby projektu udostępniło przestrzeń na terenie Rezerwatu Świder. W oczekiwaniu na powstanie ekolabu na terenie Otwocka oraz na warsztaty, które mają odbywać się tam odbywać, organizatorzy postanowili przeprowadzić serię inspirujących spotkań online. Każde z nich podejmuje inne zagadnienie z zakresu ochrony środowiska naturalnego, takie jak ochrona zasobów leśnych, ograniczanie plastiku czy ekownętrze. Rozmowy z ekspertami z danej dziedziny przeprowadza Paulina Górska, autorka bloga Eko Paulina Górska.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze