Renault Polska wspiera Marsz Zebry

Renault Polska, organizator jednego z największych programów edukacyjnych na rzecz ochrony dzieci w ruchu drogowym w Polsce „Bezpieczeństwo dla wszystkich", wspiera Marsz Zebry - pierwszy w naszym kraju kolorowy i radosny apel o bezpieczne drogi dla najmłodszych.

 

Organizator programu edukacyjnego „Bezpieczeństwo dla wszystkich”, firma Renault Polska ufundowała odblaskowe upominki dla dzieci – plecaki i zestawy odblasków.
fot. Renault

4 czerwca 2011 roku o godz. 10:00 z parkingu pod Centrum Bankowo-Finansowym przy Rondzie de Gaulle’a wyruszy Marsz Zebry, który przejdzie ulicami Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, aż do Placu Zamkowego.

– Marsz Zebry można śmiało nazwać marszem po edukację. Dzieci mają prawo wiedzieć, jak być bezpiecznymi na drogach, a rodzice mają prawo oczekiwać od państwa edukacji z zakresu BRD na takich samych zasadach, jak nauki języków obcych czy matematyki. W Polsce nadal brakuje długofalowej strategii dotyczącej edukacji drogowej już od najwcześniejszych lat życia dziecka. Takie plany działania posiada wiele państw europejskich. Marsz Zebry ma zwrócić uwagę opinii publicznej na ten problem – tłumaczy Marta Terlikowska, współorganizatorka akcji.

Organizatorzy zapewniają, że nie będzie to nudne spotkanie, a na trasie marszu będzie kolorowo i wesoło. Poza możliwością malowania sobie buziek w zebrę, dla dzieci przygotowano wiele atrakcji – w tym spotkanie z Aniołem Stróżem, żywym Znakiem Drogowym i liczne konkursy z nagrodami.  Poza tym najmłodsi będą mieli szansę nauczyć się również piosenki o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię,  zobaczyć pokazy pantomimy oraz scenki z ratownictwa z udziałem roweru, motocykla i samochodu. Chętni będą mieli możliwość spełnić się artystycznie, rysując prace przedstawiające swoje marzenia.

Redakcja Motocainy pochwala takie inicjatywy, dlatego zapraszamy wszystkich naszych czytelników do udziału w Marszu.

 

Jednym z punktów programu będzie również przedstawienie przed Pałacem Namiestnikowskim petycji do Pani Prezydentowej Anny Komorowskiej z apelem o bezpieczne drogi.
fot. Renault

Program edukacyjny „Bezpieczeństwo dla wszystkich” Renault to jedna z najstarszych, największych i najpoważniejszych inicjatyw na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym w Polsce i w Europie. Akcja składa się z czterech nieodłącznych elementów: konkursu plastycznego, bezpłatnych, innowacyjnych pakietów dydaktycznych dla dzieci i nauczycieli „Droga i Ja”, platformy multimedialnej, będącej interaktywnym kursem zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz, od tegorocznej edycji, Szkolnych Klubów Bezpieczeństwa, prowadzących aktywne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w swoich miejscowościach. Program wspierają Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy Ministerstwie Infrastruktury, Komenda Główna Policji i Instytut Transportu Samochodowego. Akcja ma charakter międzynarodowy i jest realizowana od 2000 roku w 19 państwach na świecie. Do tej pory wzięło w niej udział prawie 11 milionów dzieci, w tym przeszło 710 000 z Polski. Szczegóły znajdują się na stronie www.bezpieczenstwo.renault.pl. Koncern Renault wspiera światową „Dekadę BRD 2011-2020″.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze