Renault edukuje dzieci – bezpieczeństwo na drodze

Renault zaprasza polskie szkoły podstawowe do udziału w 14. edycji programu edukacyjnego Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”.  W ramach organizowanej akcji, koncern ufunduje zainteresowanym szkołom aż 8400 pakietów edukacyjnych „Droga i Ja”. Te posłużą edukacji dzieci w zakresie bezpiecznego i ekologicznego ruchu drogowego.

Pakiety edukacyjne „Droga i Ja” z programu Renault „Bezpieczeństwo dla wszystkich”.
fot. Renault

Pakiety edukacyjne „Droga i Ja” to kompleksowe materiały dydaktyczne przeznaczone dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych. Zostały przygotowane przez międzynarodowych ekspertów i dydaktyków od problematyki bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zrównoważonego transportu. Na potrzeby tegorocznej, 14. edycji programu Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”, zostanie wyprodukowanych 8400 pakietów edukacyjnych.

­Jeden pakiet „Droga i Ja” składa się z 24 zeszytów ćwiczeń, testów i dyplomów dla uczniów, kart metodycznych dla nauczyciela oraz plakatu edukacyjnego. Materiały są podzielone na dwie grupy wiekowe: 6-9 i 10-12 lat, a także dwa zakresy tematyczne. Część „Bezpieczeństwo dla wszystkich” dotyczy zagadnień związanych z bezpiecznym poruszaniem się w ruchu drogowym, a część „Mobilność dla wszystkich” omawia sposoby ekologicznego transportu.

Każda szkoła podstawowa w kraju może zgłosić się po niezbędną dla niej ilość pakietów. Aby je otrzymać, wystarczy do 20 października 2013 wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy, umieszczony na stronie internetowej programu www.bezpieczenstwo.renault.pl. Pakiety zostaną przyznane szkołom według kolejności nadsyłanych zgłoszeń, aż do wyczerpania się puli.

– Celem programu Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” jest poprawa bezpieczeństwa dzieci na polskich drogach oraz wykształcenie w nich ekologicznych postaw związanych z transportem. Do tej pory, nasza akcja objęła swoim zasięgiem ponad 800 000 dzieci z 3750 szkół podstawowych. Zachęcam do przyłączenia się do tegorocznej edycji programu i zgłoszenia się po bezpłatne pakiety edukacyjne „Droga i Ja”, które każdego roku otrzymują bardzo pozytywne opinie od dzieci i nauczycieli – mówi Agata Szczech, Dyrektor Public Relations Renault Polska.

Obok pakietów „Droga i Ja”, do pozostałych elementów programu należą: interaktywny E-Learning oraz Szkolne Kluby Bezpieczeństwa, których celem jest prowadzenie aktywnych działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w społeczności lokalnej. Dla najaktywniejszych klubów przewidziano liczne konkursy tematyczne z atrakcyjnymi nagrodami.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze