Magda Wilk
Redaktor

Relacja ze szkolenia prowadzonego wspólnie z Policją przez Magdę Wilk "Kobieta na szóstkę" w Radomiu

16 marca 2015
122
Kierowca rajdowy a zarazem nasza redakcyjna koleżanka - Magdalena Wilk wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu przeprowadziła za kierownicą nowego Volvo XC70 szkolenie z zakresu bezpiecznej jazdy samochodem, które odbyło się 13 marca w radomskim Automobilklubie.

Nawet padający deszcz nie odstraszył kilkudziesięciu kobiet, które wzięły udział w szkoleniu "Kobieta na szóstkę" odbywającym się w na terenie Automobilklubu Radomskiego. Szkolenie to było jednym z elementów ubiegłotygodniowego Dnia Kobiet. Wtedy to policjanci z mazowieckiej drogówki, w czasie prowadzonych kontroli, rozdawali zaproszenia na szkolenie. Zaproszenia, które można było również zdobyć na facebookowym profilu Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu oraz w czasie imprezy sportowej "Kaziki 2015" upoważniały do udziału w szkoleniu.

W czasie kilkugodzinnego spotkania kobiety mogły zapoznać się z prawidłowym przygotowaniem auta do jazdy oraz technikami doskonalącymi jazdę w trudnych warunkach drogowych. Magdalena Wilk wprowadziła uczestniczki w tajniki bezpiecznej jazdy samochodami, m.in. poprzez prawidłową pozycję za kierownicą, czy też bezpieczne ułożenia sprawunków w bagażniku samochodu.

- Jestem pod wrażeniem działań radomskiej „drogówki” i bardzo mi miło, że zostałam zaproszona do tej akcji. Tyle się mówi o zagrożeniach na drodze jednak tego typu inicjatywy nie zdarzają się zbyt często. W związku też z tym, że bezpieczeństwo było tematem przewodnim spotkania, specjalnie na tą okazję zaprezentowałam nowe Volvo XC70. Wybór na tą okoliczność padł na markę, która jest liderem w tej dziedzinie i jako synonim bezpieczeństwa najlepszym punktem odniesienia dla starszych aut uczestniczek w porównaniu do najnowszych dziś dostepnych na rynku rozwiązań wspierajacych właśnie to bezpieczenstwo. Co ciekawe nowe techologie w tym samochodzie pomagają chronić nie tylko kierowcę i pasażerów ale również pozostałych uczestników ruchu – pieszych czy rowerzystów.

Ponadto podczas szkolenia diagnostycy z Automobilklubu sprawdzali światła w samochodach uczestniczek szkolenia, a funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu sprawdzali wszystkim chętnym liczbę punktów karnych. Kursantki mogły również spróbował pokonać tor przeszkód z założonymi alko goglami.

Patronem medialnym działań mazowieckiej drogówki było Radio „Eska” Radom oraz kobiecy portal motoryzacyjny motocaina.pl.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Podobne artykuły

Motocaina na Youtube

Najnowsze artykuły

Motocaina na Instagramie

Gorące dyskusje