Magda Wilk

Relacja ze szkolenia prowadzonego wspólnie z Policją przez Magdę Wilk „Kobieta na szóstkę” w Radomiu

Kierowca rajdowy a zarazem nasza redakcyjna koleżanka - Magdalena Wilk wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu przeprowadziła za kierownicą nowego Volvo XC70 szkolenie z zakresu bezpiecznej jazdy samochodem, które odbyło się 13 marca w radomskim Automobilklubie.

Nawet padający deszcz nie odstraszył kilkudziesięciu kobiet, które wzięły udział w szkoleniu „Kobieta na szóstkę” odbywającym się w na terenie Automobilklubu Radomskiego. Szkolenie to było jednym z elementów ubiegłotygodniowego Dnia Kobiet. Wtedy to policjanci z mazowieckiej drogówki, w czasie prowadzonych kontroli, rozdawali zaproszenia na szkolenie. Zaproszenia, które można było również zdobyć na facebookowym profilu Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu oraz w czasie imprezy sportowej „Kaziki 2015” upoważniały do udziału w szkoleniu.

W czasie kilkugodzinnego spotkania kobiety mogły zapoznać się z prawidłowym przygotowaniem auta do jazdy oraz technikami doskonalącymi jazdę w trudnych warunkach drogowych. Magdalena Wilk wprowadziła uczestniczki w tajniki bezpiecznej jazdy samochodami, m.in. poprzez prawidłową pozycję za kierownicą, czy też bezpieczne ułożenia sprawunków w bagażniku samochodu.

– Jestem pod wrażeniem działań radomskiej „drogówki” i bardzo mi miło, że zostałam zaproszona do tej akcji. Tyle się mówi o zagrożeniach na drodze jednak tego typu inicjatywy nie zdarzają się zbyt często. W związku też z tym, że bezpieczeństwo było tematem przewodnim spotkania, specjalnie na tą okazję zaprezentowałam nowe Volvo XC70. Wybór na tą okoliczność padł na markę, która jest liderem w tej dziedzinie i jako synonim bezpieczeństwa najlepszym punktem odniesienia dla starszych aut uczestniczek w porównaniu do najnowszych dziś dostepnych na rynku rozwiązań wspierajacych właśnie to bezpieczenstwo. Co ciekawe nowe techologie w tym samochodzie pomagają chronić nie tylko kierowcę i pasażerów ale również pozostałych uczestników ruchu – pieszych czy rowerzystów.

Ponadto podczas szkolenia diagnostycy z Automobilklubu sprawdzali światła w samochodach uczestniczek szkolenia, a funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu sprawdzali wszystkim chętnym liczbę punktów karnych. Kursantki mogły również spróbował pokonać tor przeszkód z założonymi alko goglami.

Patronem medialnym działań mazowieckiej drogówki było Radio „Eska” Radom oraz kobiecy portal motoryzacyjny motocaina.pl.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze