Relacja z Pucharu Kobiet Motocaina.pl – wyniki

Magdalena Koczeska pilotowana przez Annę Stankiewicz, wygrała Puchar Kobiet Motocaina.pl, a tym samym będzie mieć okazję przejazdu na OS Karowa podczas Rajdu Barbórka! Agnieszka Gułaj, która uzyskała trzecie miejsce w generalce przez tydzień pojeździ Fiatem 500 by Diesel.

rys. Motocaina

23 października, kobiecy portal motoryzacyjny Motocaina.pl wspólnie z Fiat Auto Poland i Automobilklubem Polski zorganizował samochodowe zawody dla pań – amatorek, w których najcenniejszą nagrodą była wygrana honorowego przejazdu kultowym odcinkiem specjalnym na ul. Karowej w Warszawie, podczas grudniowego Rajdu Barbórka! 

Wyniki Pucharu Kobiet Motocaina.pl prezentujemy w materiałach dodatkowych poniżej.

Jeszcze przed startem pierwszej próby na Bemowie odbył się trening Moniki Koch i Ewy Pieniakowskiej które zaprezentowały motocyklowy show pokazując swoje możliwości w stuncie oraz Karoliny Pilarczyk, która na oczach zgromadzonych zamiatała płyty lotniska Bemowo swoim BMW E36 z monstrualnym, 500-konnym silnikiem od Corvetty. Karolina to jedyna startująca obecnie w zawodach driftingowych kobieta.

Pierwsze koty za płoty!
Po próbach na płycie Bemowa, panie pojechały do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, gdzie odbyły się kolejne zmagania na specjalnie przygotowanym torze. W tym czasie nasze „wisienki na torcie” po raz kolejny dały upust swoim emocjom na lotnisku Bemowo, wywołując okrzyki uznania wśród zgromadzonych.

Od lewej siedzą stunterki: Monika Koch i Ewa Pieniakowska.
fot. Darek Borowicz
Karolina Pilarczyk bezlitośnie katowała opony w swoim BMW E36 M3.
fot. Darek Borowicz
Próba na Fiacie Grande Punto Abarth przyniosła zwycięstwo Agnieszce Gułaj.
fot. Darek Borowicz

Tymczasem zawodniczki PK Motocaina.pl tuż po przyjeździe z Legionowa miały okazję zjeść posiłek, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia oraz przystąpić do rywalizacji w Fiacie Grande Punto Abarth na ustawionym przez fachowców ze Szkoły Jazdy Abarth slalomie. Instruktor każdej uczestniczce objaśniał dokładnie, na czym polega przejazd. Zwyciężczyni – Agnieszka Gułaj – wygrała w tej rywalizacji tydzień z Fiatem 500 by Diesel. Na stoisku Fiata można było posilić się ciasteczkami i obejrzeć najnowsze modele koncernu – Fiata 500, Alfę Romeo Mi To oraz Lancię Delta. Tym ostatnim modelem wystartowała aktorka – Urszula Dębska, która już zapowiada swój udział w następnej odsłonie Pucharu Kobiet Motocaina.pl!

Magdalena Koczeska w Subaru Legacy w drodze po zwycięstwo w PK Motocaina pl!
fot. Darek Borowicz

Zwycięzczynią Pucharu Kobiet Motocaina.pl okazała się załoga jadąca Subaru Legacy: Magdalena Koczeska i Anna Stankiewicz – gratulujemy!

Świetnym wynikiem popisał się zespół Magdalena Sadowska i Dagmara Stężycka, który uzyskał drugi czas w klasyfikacji generalnej jadąc Peugeotem 205 GTI. Trzecią pozycję na podium zajęły zawodniczki: Agnieszka Gułaj i Dorota Gołębiewska w Peugeot 206. O podium otarła się Natalia Florek, znana z wyścigów motocyklowych w Pucharze Polski, uzyskując czwartą lokatę. Te same panie w identycznej kolejności triumfowały w klasie powyżej 1500 cm3.

 

 

Zwyciężczynie klasyfikacji generalnej: od prawej 1 miejsce – Magdalena Koczeska, Anna Stankiewicz, 2 miejsce Dagmara Stężycka i Magdalena Sadowska, 3 miejsce – Agnieszka Gułaj i Dorota Gołębiewska.
fot. Darek Borowicz
Do siedziby Automobilklubu Polski na ceremonię rozdania nagród przybyło 36 zawodniczek – na koniec wszystkie zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie, tym samym przechodząc do historii jako pierwsze uczestniczki PK Motocaina.pl!
fot. Darek Borowicz

 

 

 

 

 

 

W klasie gość wystartowała tylko jedna zawodniczka – pilotka rajdowa Karolina Matuszewska, której dyktowała Marta Stańczyk.

Puchar Kobiet Motocaina.pl uświetniły występy stunterek motocyklowych. Na zdjęciu Ewa Pieniakowska.
fot. Darek Borowicz

W klasie do 1500 wygrały:

1 miejsce Karolina Lewandowska w Peugeocie 206
2 miejsce Małgorzata Piasecka / Jola Żuk Fiatem Seicento
3 miejsce Agnieszka Larska / Beata Larska w Daihatsu Cuore

W Pucharze Kobiet wystartowało w sumie 27 załóg, w których miejsca zajęły 44 panie – wszystkich aut biorących udział w rywalizacji było 26.  

Wygrane panie otrzymały:

– karty członkowskie i vouchery na tor gokartowy
N-Gine Grand Prix
– zestawy narzędzi od Stop Pijanym Kierowcom www.dzyr.pl
– plecaki i torby z oferty www.gadzetyrajdowe.pl
– zestawy kosmetyczne od Avon.

Wszystkie kierujące panie uczestniczące w Pucharze Kobiet Motocaina.pl otrzymały biżuterię i błyszczyk od Avon oraz jedwabną apaszkę malowaną ręcznie we flagę wyścigową od Motocaina.pl. Pilotki otrzymały biżuterię od Avon. Wszystkie startujące zasiliła energetycznie paczuszka krówek z Milanówka od firmy L. Pomorski i syn.

Ceremonię rozdania nagród poprowadził Mikołaj Sokół – ekspert Formuły 1, dziennikarz motoryzacyjny.

 

To jeszcze nie koniec sportowych emocji z Motocaina.pl!
Emocje PK Motocaina.pl już za nami, ale to wcale nie jest nasze ostatnie słowo. Już w listopadzie ruszamy z Motocaina Cup – pucharem gokartowym dla kobiet – o wszystkich szczegółach poinformujemy już wkrótce (chętne panie prosimy o wysyłanie wstępnych zgłoszeń na puchar@motocaina.pl). Zmagania odbędą się na torze gokartowym w N-Gine Grand Prix w warszawskim Blue City.

Wszystkie panie chętne do podzielania się swoimi emocjami związanymi ze startem w Pucharze Kobiet Motocaina.pl zachęcamy do opisania ich i wysłania na redakcja@motocaina.pl

Bogatą galerię zdjęć oraz film z wydarzenia zamieścimy już wkrótce! 

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze