Relacja z Motocaina Cup by Philips

35 uśmiechniętych uczestniczek Kartingowego Pucharu Kobiet Motocaina Cup by Philips stawiło się w sobotni poranek na torze F1 Karting w Warszawie, aby sprawdzić swoje możliwości i porównać wyniki z innymi zawodniczkami. Gorąca atmosfera udzieliła się wszystkim. Oto relacja z tego wydarzenia.

Już przy rejestracji było wiadomo, że zapowiada się ciekawa rywalizacja. Na starcie stawiło się kilka zawodniczek, o których wiemy więcej, niż tylko to, że są wielbicielkami kartingu. Pojawiła się m.in. Małgorzata Rdest (startowała w klasie gość) – ubiegłoroczna Mistrzyni Kartingowa Polski i obecna uczestniczka BMW Talent Cup, Marta Paśnik – ubiegłoroczna zwycięzczyni I edycji Motocaina Cup, Karolina Pilarczyk – zawodniczka driftingowa, Joanna Wojtyńska – uczestniczka kartingowych eliminacji Kia Lotos Race, oraz kilka lojalnych zawodniczek zawodów organizowanych przez Motocainę: Anna Leśniak, Magdalena Grzeca – Kamińska, Julia Leszczyńska, Małgorzata Dębska – Wiśniewska, Ula Chajęcka, Agnieszka Michalak – Paduch (trzy ostatnie panie stawały na podium samochodowego pucharu kobiet Motocaina.pl). Było nam też wyjątkowo miło zobaczyć na liście startowej nowe nazwiska, a także kilka młodziutkich, niepokornych uczestniczek, które w trakcie zawodów rywalizowały na tak wysokim poziomie, że kilka z nich ostatecznie stanęło na podium w poszczególnych wyścigach.

Sędzią głównym na Motocaina Cup by Philips był Sebastian Kołakowski, prezes Automobilklubu Rzemieślnik, członek głównej komisji sportów motorowych Polskiego Związku Motorowego, posiadacz uprawnień sędziowskich (z licencją), były zawodnik kartingowy, obecny zawodnik sportu samochodowego, 4-krotny wicemistrz w wyścigach płaskich.

Po krótkiej odprawie, podczas której przybliżone zostały zasady zawodów, uczestniczki Motocaina Cup by Philips zostały zważone. Każdy gokart został dociążony specjalnymi ciężarkami – to sposób na wyrównanie szans między osobami o niskiej i większej masie ciała. Następnie ruszyły treningi.

Zawodniczki Motocaina Cup by Philips.
fot. Arek Wiącek

Dla głodnych wiedzy, na ekranach LED wyświetlały się nie tylko wyniki czasówek poszczególnych pań, ale również zasada działania świateł do jazdy w dzień Philips Automotive Lightning.

W przerwie między treningami, a kwalifikacjami został zaprezentowany sposób na odświeżenie wyglądu lakieru samochodowego. Dwuetapową pielęgnację pokazał przedstawiciel firmy Republika Blasku (info.fb@republikablasku.pl, 668 104 842). Efekt jego działań na unikatowym BMW M Z3 coupe (jest takich aut około czterech w Polsce), wzbudził podziw zgromadzonych w F1 Karting zawodniczek i widzów.
 

fot. Arek Wiącek

Ruszyły kwalifikacje i po krótkiej analizie czasów było już wiadomo, że część z pań osiąga niesamowite wyniki, porównywalne z najlepszymi rezultatami na torze. To zapowiadało niesamowitą walkę w poszczególnych finałach.

Przed wyścigami finałowymi jednak miała miejsce prezentacja nowego modelu Peugeot 208 – samochodu bardzo chętnie wybieranego przez panie. Przedstawiciel koncesjonera Peugeot – Longin Bielak był cały czas do dyspozycji pań oraz kibiców podczas trwania zawodów. Zawodniczki zostały zaproszone do salonu do odbycia jazdy testowej nową 208-ką.

Po poczęstunku panie nie mogły się doczekać, aby zająć miejsca w kartach i ścigać się o najlepsze rezultaty. Adrenalina buzowała w żyłach, kibicom również udzieliła się sportowa atmosfera – emocje sięgały zenitu. Ruszył wyścig finału C, gdzie ostatecznie medalami i nagrodami obdarowane zostały panie na podium, a zawodniczki z 4 i 5. miejsca otrzymały upominki od partnerów zawodów.

Finał C
1. Agata Kłosowska
2. Sylwia Jurzyńska
3. Agnieszka Michalak – Paduch
4. Marzena Chałupka
5. Sylwia Ziółkowska

Następnie o najlepszą pozycję na mecie walczyły zawodniczki finału B, które zostały również uhonorowane medalami i nagrodami, aż do 5 miejsca w klasyfikacji.

Finał B
1. Karolina Julia Płaczek
2. Dana Zielińska
3. Anna Rudnicka
4. Roma Wojtczak
5. Sylwia Długosz

Wreszcie do boju ruszyły najszybsze uczestniczki Motocaina Cup by Philips. Na najwyższym stopniu podium stanęła ubiegłoroczna zwyciężczyni Motocaina Cup – Marta Paśnik, która – poza pucharem – otrzymała od Philips Automotive Lightning kino domowe, od Peugeot Longin Bielak – weekend z Peugeotem 208, roczną prenumeratę Essence oraz najlepszy pakiet kosmetyczny od Arte of beauty. Serdecznie gratulujemy!

Finał A
1. Marta Paśnik
2. Zuzia Gałązka
3. Anna Leśniak
4. Eliza Gałązka
5. Julia Leszczyńska

Klasa Gość
Małgorzata Rdest

Inne kategorie:
Największa determinacja – Małgorzata Dęska – Wiśniewska
Największa wola walki – Oliwia Kowalska
Największy pechowiec na torze – Anna Dziedzic
Najostrzejsza zawodniczka na torze – Diana Prietz
Najmniejsza zawodniczka na torze – Amelia Musiatowicz
Zalążek rajdowca – Joanna Wojtyńska, Agnieszka Michalak – Paduch, Anna Leśniak, Magłgorzata Dębska – Wiśniewska, Małgorzata Rdest – panie otrzymają grę Rajd Polski pocztą.

Wszystkim zawodniczkom gratulujemy entuzjazmu i woli walki oraz bardzo dziękujemy za udział w Motocaina Cup by Philips – mamy nadzieję, że zobaczymy się kolejnym razem.

Szczegółowe wyniki  Kobiecego Pucharu Kartingowego Motocaina Cup by Philips odczytasz tutaj.

Galerię zdjęć z zawodów autorstwa Arka Wiącka obejrzysz tutaj.

Galerię zdjęć Motocaina.pl z wydarzenia zobaczysz tu.

Nasi partnerzy i zestawienie nagród:

Philips Automotive Lightning – lider w segmencie oświetlenia samochodowego, który ufundował
1 miejsce – Kino domowe HTS 3560
2 miejsce – Blender HR 1367 / Grill elektryczny HD 6320 / Suszarka do włosów HP 8180
3 miejsce – Grill elektryczny HD 6320 / Suszarka z prostownicą HP 8298 / Czajnik elektryczny

a ponadto:
3 zestawy świateł do jazdy dziennej DRL 4
2 zestawy świateł do jazdy dziennej DRL 5
4  zestawów lamp rowerowych SafeRide LED 40 LUX na dynamo
2 zestawy lamp rowerowych SafeRide LED 40 LUX na baterię
1 zestaw lamp rowerowych  SafeRide LED 60 LUX na dynamo
7  lamp rowerowych tylnych
9 kompletów USB  

Wsparcia udzielił nam producent bielizny Atlantic – panie już niebawem będą miały do obioru na torze upominki od firmy.

Koncesjoner Peugeot – LONGIN BIELAK ufundował dla najlepszej z zawodniczek weekend z Peugeotem 208 oraz dorzucił gadżety dla innych uczestniczek do pakietów startowych (modele Peugeot 208, czapeczki, breloki 208 i smycze Peugeot).

F1 Karting sponsorował narody w finale B, 3 najlepsze zawodniczki otrzymały telefony komórkowe Samsung.

Sonax – producent kosmetyków i chemii samochodowej – ufundował 3 zestawy autokosmetyków w finale C.

Firma Iq Publishing ufundowała 5 gier Rajd Polski.

Arte of beauty (Beata Walas 503 424 079) ufundowała nagrody dla najlepszych zawodniczek (finał A):
1. miejsce: lekcja makijażu z charakteryzatorem i wizażystką Beatą Walas
2. profesjonalny zabieg pielęgnacyjny na dłonie – manicure hybrydowy plus pedicue Spa
3. profesjonalny zabieg na dłonie – manicure hybrydowy l

Powersport – oranizator eventów dla aktywnych – dorzucił do nagród trochę gadżetów: smycze, napoje energetyczne i koszulki;

Do pakietu startowego wydawca katalogu rocznego o samochodach i ich designie – Autorok – ufundował każdej zawodnicze po 1 egzemplarzu tego ekskluzywnego magazynu.

W pakietach startowych zawodniczki znalazły egzemplarz magazynu Essence, którego 3 roczne prenumeraty ufundował wydawca pisma.

Partnerem naszych zawodów była Warszawska Liga Kartingowa – organizator imprez kartingowych w Warszawie, która zaoferowała sponsoring wpisowego dla 4-osobowej drużyny pod nazwą Motocaina Team składającej się z 4 najlepszych zawodniczek Motocaina Cup! Dorzucono także kilka koszulek i czapeczek.

Do nagród dorzuciła się Republika Blasku, firma która zajmuje się profesjonalną renowacją i zabezpieczeniem lakieru oraz ekskluzywną autokosmetyką. To także importer luksusowych amerykańskich kosmetyków samochodowych Victoria Wax, Lusso i Migliore. Trzy najlepsze zawodniczki finału B dostały zestawy ekskluzywnych kosmetyków oraz kupony 25% zniżki na usługi.

Patronem medialnym Motocaina Cup by Philips było Antyradio – najlepsza stacja w Polsce!

Każdej z firm bardzo dziękujemy za wsparcie kobiet startujących w sporcie motorowym i umożliwienie przeprowadzenia zawodów.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze