Relacja z III Pucharu Kobiet Motocaina.pl - wyniki, galeria zdjęć

31 października 2012
202
Śnieg, ziąb i trudne warunki do rywalizacji nie powstrzymały 37 zawodniczek - 22 kobiecych załóg - aby stawić się w sobotę na lotnisku Bemowo i walczyć o najlepszy czas przejazdu podczas trzeciej edycji Pucharu Kobiet Motocaina.pl. Oto relacja z zawodów.

Uczestniczki III Pucharu Kobiet Motocaina.pl podczas rozdania nagród w siedzibie Automobilklubu Polski.
fot. Motocaina.pl

Fakt - to, co zastałyśmy rano za oknem, nie budziło nadziei na udaną rywalizację. Mit - kobiety nie radzą sobie za kierownicą w trudnych warunkach. Wszystkie panie, które stawiły się na warszawskim lotnisku Bemowo w sobotni poranek udowodniły, że nawet na śliskiej, ośnieżonej, mokrej nawierzchni, radzą sobie doskonale!

III Puchar Kobiet Motocaina.pl rozpoczął się odbiorem dokumentów, obowiązkowym oklejeniem aut i odprawą organizatorek, traktującą głównie o bezpieczeństwie jazdy. Co prawda zawody przeprowadzamy zawsze w idealnych do tego typu imprez miejscach (lotnisko, tor CSP Legionowo), jednak warunki pogodowe nastroiły nas nieco wstrzemięźliwie. Już po pierwszej próbie okazało się jednak, że nasze obawy zniknęły gdzieś za tumanami śniegu, które unosiły się za samochodami pierwszych, kobiecych załóg i całość rywalizacji upłynęła w atmosferze sportowego współzawodnictwa. Nie obyło się oczywiście bez drobnych pomyłek (przejechanie linii mety, ominięcie pachołka z innej strony itp.), czy spektakularnych "bączków" na śniegu (o dziwo nie w wykonaniu aut z napędem na tylną oś ;-), jednak to nie powstrzymało zawodniczek od walki o najkrótszy czas przejazdu na każdej próbie.

Samochodem z nadwoziem kombi...
fot. Motocaina.pl
... albo limuzyną też można wywalczyć nagrodę!
fot. Motocaina.plTradycyjnie, odcinki specjalne ustawione na lotnisku Bemowo miały charakter bardziej pachołkowy, tzw. KJS-owy, a co za tym idzie techniczny. Na torze w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zlokalizowana została szybka próba, którą od lat zawodniczki bardzo sobie upodobały i to na niej rozstrzygały się miejsca na podium poszczególnych klas. Wyniki z łączonego odcinka na Bemowie potwierdziły ostatecznie kolejność załóg na odpowiednich lokatach.

Mercedes załogi Gabriela Zep / Aleksandra Kleszcz - zawodniczki miały specjalne kombinezony, parasolki, a z auta wystawała specyficzna "ozdoba" ;-)
fot. Motocaina.pl
Dominika Gała zwyciężyła klasyfikację generalną i odebrała voucher dealera Mazdy - Nivette - na weekend z Mazdą 3. Poza tym wygrała klasę poniżej 1500 ccm - gratulujemy!
fot. Motocaina.plWydarzenie zakończyło się uroczystą ceremonią wyręczenia pucharów i nagród, która odbyła się w siedzibie Automobilklubu Polski - wieloletniego partnera naszych zawodów. Niespodzianką dla uczestniczek Pucharu Kobiet jak i gości zgromadzonych na rozdaniu była obecność Leszka Kuzaja, który chętnie pozował do zdjęć z zawodniczkami i rozdawał pamiątkowe autografy.

A oto wyniki III Pucharu Kobiet Motocaina.pl 2012 (szczegółowe zestawienie do pobrania poniżej, w materiałach dodatkowych):

Zwyciężczyni klasyfikacji generalnej
Dominika Gała / Paulina Księżopolska

Klasa Amator do 1500 cm3
1. Anna Dimapilis / Katarzyna Zakrzewska
2. Ada Osińska / Małgorzata Gołębiowska

Klasa Amator powyżej 1500 cm3
1. Dorota Wilczyńska / Monika Łumińska
2. Dana Zielińska / Sylwia Bulik
3. Magdalena Grzeca - Kamińska / Małgorzata Dębska - Wiśniewska

Klasa Profesjonalna - do 1500 cm3
1. Dominika Gała / Paulina Księżopolska
2. Lidia Adamska / Inez Adamska
3. Justyna Kaletka

Klasa Profesjonalna powyżej 1500 cm3

1. Magda Sadowska / Dagmara Stężycka
2. Iwona Kaniewska / Małgorzata Baja
3. Małgorzata Piasecka / Sylwia Lesner

Klasa Gość
1. Małgorzata Dębska - Wiśniewska / Julia Dudzińska
2. Aleksandra Furgał / Idalia Czarnocka
3. Jolanta Żuk / Marta Molka

Nagroda za jazdę w singlu (załoga jednoosobowa)
Justyna Kaletka, Katarzyna Płodzik

Nagroda za przygotowanie zawodniczek i samochodu do pucharu
Gabriela Zep / Aleksandra Kleszcz (panie miały specjalne kombinezony, parasolki, a z auta wystawała specyficzna "ozdoba" ;-)

Nagroda "Ostatni będą pierwszymi"
Agnieszka Zagórska / Katarzyna Skonieczna

Nagroda "Dla odważnych kierowców za start rodzinnym kombi"
Patrycja Harasim / Irena Kwiatkowska
Małgorzata Bogurad / Alicja Sztyler

Nagroda "Sympatyczny uśmiech podczas rywalizacji"
Iga Dobczyńska / Martyna Dąbrowska

Zawody odwiedziła niespodziewanie ekipa telewizji chińskiej CCTV. Zawodniczki miały okazję również relacjonować swoje przejazdy dla Teleexpresu i Teleplotek (TVP Info). Relacja z III Pucharu Kobiet Motocaina.pl pojawiła się również na TVP Info oraz TVN Warszawa.

Głównym sponsorem nagród w PK Motocaina.pl był... kobiecy portal motoryzacyjny Motocaina.pl!
 

Leszek Kuzaj chętnie pozował do zdjęć z zawodniczkami - tutaj załoga Małgorzata Bogurad (z prawej) i Alicja Sztyler (z lewej).
fot. Motocaina.pl

Nagrodami były m.in: kubki termiczne BMW Motorsport, książki Auto Moto PRL, szaliki zimowe Mazda, plecaki Puma, wizytowniki BMW, bidony Mini, eleganckie długopisy Opel, ładowarki solarne do telefonu, breloki Bridgestone z bolidem F1, polary Michelin, myszki bezprzewodowe, słuchawki Mazda, breloki Lease Plan w kształcie tłoka, puszki z gadżetami Bridgestone (supporter kit), wizytowniki Peugeot, plecaki Shell V-power, scyzoryki Victorinox Fiat, książki "James May i jego wspaniałe maszyny", bluzy damskie Mitsubishi Rally Art, koszulki Honda, skórzane wizytowniki Alfa Romeo Batycki, bidony Shell V-power, książki "Świat wg Clarksona", koszulki Mazda, czapeczki Porsche, latarki czołowe Petzl, koszulki Fiata z cekinami, soft shell'e Leon Cupra R, stopery do profesjonalnego pomiaru czasu, koszulki Verva Porsche Super Cup, książki „Człowiek w białym kombinezonie” Bena Collinsa, czapki zimowe uszatki, długopisy Pentel Shell Eco Maraton, czapki Akrapovic, jedwabne apaszki Motocaina.pl z ręcznie malowaną flagą wyścigową, kremy Mary Kay.

W pakietach startowych - poza obowiązkowymi naklejkami - zawodniczki otrzymały:
- magazyn Ramp - Kultura Motoryzacji - najlepszy kwartalnik o samochodach na ziemi!
- magazyn Autorok - rocznik o samochodowym designie i najnowszych prezentacjach aut
- tabletkę Claroview - płyn do spryskiwaczy w tabletkach (efekt po rozcieńczeniu z wodą - 4 litry płynu)
- paczkę świeżych krówek prosto z manufaktury Piotra Pomorskiego z Milanówka
- napój energetyczny promujący nowego Volkswagen Golfa VII generacji
- smycz Stop Pijanym Kierowcom
- pen drive'y różnych marek motoryzacyjnych ufundowane przez Motocaina.pl

„Arte of beauty” Beata Walas wspólnie z atelier fryzjerskim Michała Tracza „Trend Line” ufundowało dwie profesjonalne metamorfozy (każda warta 500 złotych) oraz 8 zaproszeń rabatowych: 20% na dowolną usługę fryzjerską i 50% na dowolna usługę kosmetyczną (manicure / pedicure / akryl / depilacje / makijaż).

Motoprezent.pl - kreator pomysłów na motoryzacyjne prezenty: tj. np. przejażdżki supersportowymi samochodami, np. Lamborghini, Ferrari, czy autami rajdowymi Krzysztofa Hołowczyca ufundował: dwa razy voucher open o wartości 500 złotych, oraz voucher o wartości 800 złotych.

Rompol / Cars 4 Vip / Stop Pijanym Kierowcom - Krzysztof Dzyr - ufundował vouchery o wartości 50 złotych dla 1 miejsc we wszystkich klasach i rabat na pozostałe akcesoria motoryzacyjne, także tych, dotyczące sportów motorowych.

Dealer Mazdy Nivette - ufundował weekend z Mazdą 3.

Akademia Jazdy Opla Mariusza Stuszewskiego - ufundowała 3 szkolenia z bezpiecznej jazdy dedykowane paniom.

Tor F1 Karting - ufundował 5 voucher’ów na jednorazowe jazdy.

Przedstawiciel sklepów internetowych Gadzetyrajdowe.pl i F1shop.pl ufundował 12 damskich koszulek rajdowych.

Podziękowania
Wszystkim zawodniczkom dziękujemy za wspaniałą zabawę, mimo niesprzyjającej pogody - uśmiechy na twarzach, miłe słowa po zakończeniu ceremonii rozdania pucharów i ogólne wsparcie duchowe.

Partnerom i sponsorom nagród dziękujemy za wkład w krzewienie sportu samochodowego wśród kobiet.

Mediom, które z determinacją i poświęceniem relacjonowały nasze zawody, dziękujemy za pomoc z upublicznieniu idei zawodów samochodowych dla kobiet.

Leszkowi Kuzajowi serdecznie dziękujemy za obecność podczas zawodów i ceremonii rozdania pucharów.

Automobilklubowi Polski dziękujemy za współorganizację wydarzenia, sędziom za wytrwałość na mrozie, a panu prezesowi Romualdowi Hałasowi za szczegóne wystąpienie na ceremonii, potwierdzające słuszność organizowania zawodów samochodowych dla kobiet.

Wsparły nas:  

 

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!