Relacja z II eliminacji Motocaina Cup - wyniki, galeria

16 grudnia 2010
32
W miniony poniedziałek, na starcie do wyścigów w Kartingowym Pucharze Kobiet stanęły 34 zawodniczki. Coraz bliżej jest już do eliminacji decydujących o wygraniu finałowych nagród, zatem emocje na torze sięgają zenitu. Zapraszamy na pierwszą galerię zdjęć z tego wydarzenia.
Loading module...

 


fot. Kuba Żołędowski

 

Późnym popołudniem, 13 grudnia, na tor kartingowy w warszawskim Blue City, N-Gine Grand Prix, przybyły 34 odważne panie. To już druga eliminacja Kartingowego Pucharu Kobiet, którego finał - 8 marca 2011 roku - wyjawi najlepszą kobietę za kierownicą gokarta w Polsce. Kto wie, może na świecie? Zwyciężczyni zawodów otrzyma możliwość wyjazdu na jazdy bolidem Formuły 1 lub obserwację jednego z Grand Prix.

Ponieważ nagrody są w zasięgu ręki każdej z zawodniczek, a odpisać od punktacji generalnej można tylko jedną, najgorszą eliminację, wszystkie panie bardzo poważnie podeszły do swojego startu. Po krótkiej odprawie dotyczącej zasad panujących na torze i podczas rywalizacji rozpoczęto przejazdy treningowe, a chwilę po nich biegi kwalifikacyjne.

Wszystkie panie poważnie podeszły do swojego startu.

fot. Kuba Żołędowski

W przerwach między jazdami odbyły sie pokazy: Platinum Visage prezentowało metodę doczepiania rzęs metodą 1 do 1 (uczestniczki zawodów otrzymały rabaty na tę usługę), a Mary Kay pokazało zawodniczkom jak wykonać zabieg "satynowe usta".

Gdy kobiety walczyły o ułamki sekund jadąc na czas, na torze z reguły panowały zasady fair play. Gdy jednak dosżło do ostatecznych rozgrywek, w których liczyła się najwyższa pozycja na mecie, emocje często brały górę. Starty poszczególnych biegów trzeba było powtarzać (kolizje między gokartami uniemożliwiały kontynuowanie wyścigu), czuć było wysokie stężenie adrenaliny we krwi zawodniczek.

Zacięty bój stoczyła każda z 5 grup finałowych, jednak to walka o najwyższe lokaty w klasyfikacji klasy amator wzbudziła największą ekscytację, zarówno wśród samych zawodniczek, jak i licznie zgromadzonych kibiców. W wyścigu A w szranki stanęło aż 8 konkurentek, które zacięcie broniły swoich pozycji, jednocześnie starając się przebić na początek stawki.

Konkurentki zacięcie broniły swoich pozycji...

fot. Kuba Żołędowski

Zwyciężczyni poprzedniej eliminacji - Marta Paśnik - musiała się zmierzyć z "odkryciem" II rundy - Moniką Jaworską - Wicemistrzynią Włoch w wyścigach motocyklowych kobiet, która od początku uzyskiwała świetne czasy. Rywalizacja o pierwsze miejsce klasy amator skończyła się jednak zwycięstwem Marty. Wątpliwości dotyczące jazdy zgodnie z regułami fair play, rozwiane zostały za pomocą nagrania video, które potwierdziło decyzję sędziów i ostatecznie zadecydowało o miejscach na podium. Trzecią lokatę uzyskała Natalia Florek - również znana z Pucharu Polski w wyścigach motocyklowych.

 

Klasyfikacja klasy amator Motocaina Cup - II eliminacja

Miejsce Zawodniczka
1 Marta Paśnik
2 Monika Jaworska
3 Natalia Florek

W klasie gość ponownie triumfowała Małgorzata Rdest przed Idalią Czarnocką. Paniom towarzyszyli męscy śmiałkowie, kierowcy wyścigowi, którzy niegdyś zaczynali swoją karierę na gokartach. Żadnemu z nich nie udało się pobić czasu zawodniczek!

Klasyfikacja klasy gość Motocaina Cup - II eliminacja

Miejsce Zawodniczka
1 Małgorzata Rdest
2 Idalia Czarnocka

 


fot. Kuba Żołędowski

Zwyciężczyni każdego z finałowych wyścigów (E, D, C, B) otrzymała karnet miesięczny do siłowni Pure o wartości 200 złotych.

Panie, które wygrały poszczególne klasy otrzymały m.in. gadżety od Renault Polska (portfel, długopis, brelok), miesięczne karnety do siłowni Pure, zestawy do makijażu Mary Kay, a triumfatorka klasy amator - kurs doskonalenia techniki jazdy w Szkole Jazdy Renault.

Wyniki oraz pierwszą galerię zdjęć zamieszczamy poniżej. 

III eliminacja Motocaina Cup:
Lokalizacja:
trzeci poziom centrum handlowego Blue City, tor N-Gine Grand Prix
Kiedy: 10 stycznia 2011 roku, godzina 18.00

Partner zawodów Renault Polska:

 

Zapraszamy wszystkich do kibicowania paniom - wstęp bezpłatny.

Więcej informacji na www.motocaina.plwww.grandprix.com.pl

Loading module...

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!