Daria Mikólska

Rekordowa sprzedaż motocykli w lutym

Mamy nowy rekord - nad Wisłą rośnie sprzedaż nowych jednośladów, ale w ostatnim czasie rynek motorowerów mocno się skurczył.

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego poinformował o nowym rekordzie. Sprzedaż motocykli na polskim rynku rośnie. Tylko w lutym zarejestrowano w Polsce 1772 jednoślady.

W lutym sprzedaż wyniosła 1772 sztuki – to o 465 jednośladów więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Słaby wynik w lutym 2021 był spowodowany wprowadzeniem nowych przepisów dotyczących emisji spalin. Wielu importerów rejestrowało motocykle jeszcze przed końcem roku, żeby mogły być dopuszczone do ruchu.

Zobacz: Sprzedaż nowych motocykli ostro ruszyła

Na lutowy rekord składa się 496 sztuk motorowerów (od początku roku zarejestrowano ich 851 sztuk) oraz 1276 nowych motocykli – to najwięcej od 2005 roku, gdy PZPM rozpoczął monitorowanie rynku.

Sprzedaż w Polsce – liderem Honda

Początek tego roku stoi pod znakiem dobrej dynamiki sprzedaży motocykli. Przez dwa miesiące zarejestrowano nad Wisłą 2132 motocykle. Cały czas maleje popularność modeli o pojemności 125 cm3. W tym roku stanowią 29,3 proc. całkowitej sprzedaży. Dużym zainteresowaniem cieszą się motocykle o pojemności ponad 750 cm3 – 38,3 proc. rynku.

Liderem polskiego rynku jest Honda. Na drugim miejscu uplasowała się Yamaha, a na trzecim miejscu BMW.

Import używanych jednośladów rośnie

W lutym 2022 r. zarejestrowano aż 3810 używanych motocykli, które sprowadzono z zagranicy. W tym przypadku rynek zanotował wzrost o 13,9 proc. w stosunku do ubiegłego roku. W tej grupie znajdują się motocykle japońskie – Honda, Yamaha i Suzuki. Do tej grupy trzeba jeszcze doliczyć 640 sztuk motorowerów. Łącznie zarejestrowano w lutym 4450 używanych jednośladów.

Łącznie od początku roku cały rynek nowych i używanych jednośladów liczy 10 779 egzemplarzy. Nowe pojazdy stanowią prawie 28 proc. całości.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze