Reklama GEICO demoralizuje dzieci?

Nowy film reklamowy wypuszczony przez firmę ubezpieczeniową GEICO ze świnką Maxwellem w roli głównej nie wszystkim przypadł do gustu. Organizacja „One Million Moms” wystosowała oficjalny protest, oskarżając firmę o... promowanie zoofilii.

GEICO (skrót od Government Employees Insurance Company) kręci swoje telewizyjne reklamy wedle określonego klucza: przewodnim hasłem jest “15 minut może ci dać 15% zniżki na ubezpieczenie samochodu”, a bohaterem charakterystyczna postać, a to jaskiniowiec, a to gekon, a to właśnie świnka Maxwell.

fot. GEICO

To ostatnie wcielenie nie przypadło do gustu konserwatywnej chrześcijańskiej organizacji American Family Association, prowadzącej portal „One Million Moms”. Zdaniem oburzonych protestujących formuła reklamy „poniża kobiety”, „promuje zoofilię” i wpaja dzieciom „niebezpieczne wzorce seksualne”.

Czy tak jest? Oceńcie same…

Najnowsze

Citroen C3: kolejna genewska premiera

Światowa premiera nowego Citroena C3 odbędzie się z okazji salonu samochodowego w Genewie. Samochód zostanie wprowadzony do sprzedaży w kwietniu 2013 roku.

Przód zyskał nowy wyraz, m.in. dzięki wbudowanym światłom dziennym LED. Światła tylne również zostały zmodyfikowane. Nowy atramentowy lakier Bleu Encre wzbogaca paletę dostępnych lakierów.

Nowy C3, jak zapewnia producent, należy do najbardziej kompaktowych modeli w swojej kategorii. Jego wymiary (3,94 m długości, 1,71 m szerokości) i średnica zawracania wynosząca 10,2 m. Pojemność bagażnika natomiast wynosi 300 litrów.

fot. Citroen

Model jest wyposażony w szybę przednią Zénith, zwiększającą pole widzenia pasażerów z przodu o 80°do góry. C3 może być też wyposażony w kamerę cofania czy też w radio CD mp3, Connecting Box (zestaw głośnomówiący Bluetooth, wejścia jack i USB), system nawigacji eMyWay czy Hifi System.

fot. Citroen

Nowy Citroen C3 dysponuje 3-cylindrowymi benzynowymi silnikami nowej generacji PureTech o pojemności skokowej 1.0 l i 1.2 l. Silniki PureTech mają zapewnić zmniejszenie zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla o około 25%. Silniki VTi 68 i VTi 82 osiągają poziom zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla w przedziale od 4,3 do 4,5 l/100 km i od 99 do 104 g CO2/km. Ofertę silników benzynowych uzupełnia jednostka VTi 120 dostępna z manualną i automatyczną skrzynią biegów.

W ofercie jest też 5 silników wysokoprężnych, z których 3 występują w technologii mikro-hybrydowej e-HDi, z systemem Stop&Start (HDi 70, e-HDi 70, 4HDi 90, e-HDI 90, e-HDi 115).

Najnowsze

Rinspeed MicroMAX, nowa wizja transportu w Genewie

Szwajcarska firma Rinspeed ma nadzieję zrewolucjonizować przyszłość transportu publicznego za sprawą tegorocznej genewskiej premiery – MicroMAX.

MikroMAX to w pełni elektryczny pojazd łączący funkcję autobusu i taksówki. Zgodnie z założeniem, takie pojazdy miałyby krążyć po mieście na stałe podłączone do internetu tak, by można było błyskawicznie wyszukać najbliższy z nich za pomocą smartfona.

 

Miejsce w kabinie jest przewidziane dla trzech pasażerów z dziećmi bądź większymi bagażami (plus, oczywiście, kierowca). Miejsca stojące są wyposażone w pasy bezpieczeństwa, ponadto na pokładzie jest ekspres do kawy, lodówka na piwo i niezbędne multimedia.

MicroMAX mierzy 3,7 metra długości oraz 2,2 metra szerokości. Kierowca korzysta z 19-calowego ekranu dotykowego. Napęd, jak już wspomniano, elektryczny, ma pochodzić z wózków widłowych. Pojazd jest wyposażony w akustyczny system ostrzegania pieszych przed wtargnięciem pod koła. Szacowana cena to od 5 do 10 tysięcy euro.

fot. materiały producenta

Najnowsze

Bezmyślność na drodze – film z Rosji

Marudzenie, nieraz na naprawdę wysokich tonach – znudzone dziecko potrafi nieźle dać w kość współtowarzyszom podróży. Bezmyślne zatrzymanie samochodu na środku drogi, bo dziecko „chciało siusiu” omal nie skończyło się tragicznie.

Na filmie widać, jak ojciec wysadza dziecko za potrzebą na środku ulicy – zapewne nie zjechał na pobocze, chcąc uniknąć błota. Obawa przed brudem mogła się jednak skończyć tragedią, kiedy kolejny pozbawiony odpowiedzialności kierowca ryzykownie wyminął stojący pojazd z prawej strony.

Szybki refleks ojca ocalił jego i dziecko, skończyło na powierzchownych obrażeniach. Nie zawsze mały pasażer jest w stanie wytrzymać do kolejnej stacji, ale jeśli już jesteśmy zmuszeni zatrzymać się na poboczu, róbmy to z głową – zasada ograniczonego zaufania sprawdza się wszędzie.

Najnowsze

Najlepsze motocyklowe Harlem Shake

Znudzeni tradycyjnymi filmami Harlem Shake? Ostatni hit Internetu rzeczywiście mógł zawojować wiele serwisów i trafić do ogromnej liczby użytkowników. Według nas, najbardziej godnymi uwagi są te z udziałem motocyklistów. Oto najlepsze z nich.

Harlem Shake to produkcja DJ’a Brooklyn Baauer. Idea jest prosta. Film zaczyna się od sceny pokoju pełnego ludzi, gdzie jedna z osób tańczy do piosenki Harlem Shake, a pozostali zebrani w pomieszczeniu ignorują to zachowanie. Po upływie ok. 15 sekund, muzyka zmienia się i wszyscy, ubrani w przeróżne kreacje, zaczynają tańczyć. 

Tak naprawdę nie wiemy, co autor miał na myśli, ale dopóki Harlem Shake nie jest odbierany w nadmiarze, może dostarczyć sporej porcji rozrywki.

Najnowsze