Reklama Audi Q5 – bezczelna czy zabawna?

Producent samochodów marki Audi nigdy nie bał się odważnych PR-owych zagrań. Tym razem kolejnym brawurowym spotem reklamowym postanowiono promować sportowego SUVa - Audi Q5.

Nowy telewizyjny spot Audi jest odpowiedzią na widoczny spadek zainteresowania klientów markami luksusowymi. Dosyć ryzykowne posunięcie, miało na celu pokazać jak znudzony jazdą BMW kierowca, za wszelką cenę chce przesiąść się do Audi Q5. Trzeba przyznać, że reklama chociaż z gatunku bezczelnych, jest dosyć zabawna. Ciekawe jaka będzie odpowiedź ze strony BMW, Mercedesa i Lexusa.

Najnowsze

Eurocopter EC145 – ośmioosobowy Mercedes?

Producenci samochodów lubią eksperymentować w różnych branżach. Widzieliśmy już wiele: rowery, ubrania, meble, gadżety. "Mercedes-Benz Style" w rok po zaprezentowaniu koncepcyjnego helikoptera EC145 poinformował o możliwości składania zamówień na ten eksluzywny środek transportu.

Urządzenie powstałe przy współpracy z jedną z najbardziej cenionych z firm w branży lotniczej – Eurocopter, zostało zaprezentowane w ubiegłym roku w Szwajcarii w trakcie targów European Business Aviation Convention & Exhibition 2010. Ze względu na fakt, że Mercedes kojarzy się wielu ze wszystkim co najlepsze w motoryzacji, projekt od razu wzbudził wielkie zainteresowanie. Według zapewnień producentów śmigłowiec ma nadawać się zarówno do prywatnego użytku, jak i dla celów biznesowych. Rok po tym wydarzeniu Mercedes ogłosił, że można już składać zamówienia na ten luksusowy helikopter.

 

„Mercedes-Benz Style „ – unikalny styl nie tylko dla samochodów.
fot. daimler.com

Układ kabiny jest zainspirowany jest samochodami z nowej linii Mercedesa – klasy R, czyli dużych, przestronnych pojazdów będących połączeniem sedana, kombi i SUV-a. EC145 jest jedynym helikopterem w swojej klasie, którym może podróżować jednocześnie aż 8 osób. Przesuwane na szynach fotele pozwalają w każdej chwili dowolnie zaaranżować przestrzeń. Nie powinno być też problemu z bagażem, który można umieścić w specjalnie przystosowanej przestrzeni na ogonie helikoptera.

Projektanci „Mercedes-Benz Style” oprócz tworzenia klasycznych wzorów samochodów zajmują się projektowaniem nowoczesnych produktów związanych z transportem oraz eleganckim stylem życia. Większość z nich można zabrać ze sobą w podróż nowym EC145.

fot. daimler.com

Wnętrze, które powstało w biurze projektowym Mercedes-Benz Advanced Design Studio we włoskim mieście Como, również nawiązuje do luksusowych limuzyn. EC145 „Mercedes-Benz Style ” oferuje wysokiej jakości materiały, eleganckie drewniane elementy oraz oświetlenie znane z S i E-klasy, które można dostosować do wielu różnych ustawień.

Wnętrze zaprojektowano zarówno z myślą o prywatnych jak i biznesowych podróżach. Pomyślano o przegrodach oddzielających kabiny, dodatkowych szufladach, zaprojektowano trzy wielofunkcyjne pudełka/ schowki, poza tym wbudowano lodówkę, zamocowano uchwyty na kubki, stolik, 15-calowy monitor i odtwarzacz DVD.

fot.daimler.com

Co prawda wiemy, że możemy już złożyć zamówienie na EC145 „Mercedes-Benz Style”, ale niestety nie znamy jeszcze jego oficjalnej ceny. Z drugiej strony jesteśmy niezwykle ciekawe, kto stanie się właścicielem pierwszego egzemplarza tego niezwykłego helikoptera.

 

Najnowsze

Nowa aplikacja na iPada- Alfa Romeo Magazine

Brytyjski oddział Alfa Romeo ogłosił nową wersję Alfa Magazine, znanego wcześniej pod nazwą Feel, jako bezpłatną aplikację na iPada.

„Alfa Romeo: Official UK Magazine” – to oficjalna nazwa, pod którą w iTunes App Store można odnaleźć najnowsze wydanie magazynu. Merytorycznie wersja elektroniczna nie odbiega od papierowej, natomiast co jest oczywiste posiada znaczniej więcej materiałów oraz dodatkowych funkcji. Należą do nich między innymi: wideo z jazd próbnych w jakości high-definition, efekty dźwiękowe – między innymi w bieżącym wydaniu ścieżka dźwiękowa Alfa 8C Competizione supercar. Poza tym można tam odnaleźć interaktywne animacje i rozszerzone galerie zdjęć, które dostarczają znacznie więcej szczegółów na temat samochodów, dziedzictwa, wzornictwa i technologii Alfa Romeo.

 

Aplikacja na iPada – Alfa Magazine.
fot. Alfa Romeo

W elektronicznej wersji możemy również zobaczyć trójwymiarowe prezentacje każdego modelu, które połączone są z kompleksową sekcją specyfikacji technicznej, standardowej listy wyposażenia, kolorów lakierów oraz katalogiem kół dla każdego modelu  Alfa Romeo.

Magazyn można pobrać z następującego linku – http://itunes.apple.com/uk/app/alfa-romeo-the-official-uk/id435136757?mt=8&ls=1

Najnowsze

Niesamowita podróż Mini Minor z udziałem kobiety

11 tysięcy kilometrów, 10 krajów, 3 kontynenty - 22 maja 2011 roku Nicky West i Rob Stacey rozpoczną niesamowitą podróż po Azji Mniejszej 50 - letnim Mini Minor.

Para, która 22. maja wyruszy z Herts w Wielkiej Brytanii postawiła sobie za cel dotrzeć do Wielkiej Piramidy w Gizie. Według planów cała wyprawa ma potrwać zaledwie 35 dni i zakończyć się 26 czerwca w miejscu startu.

Nicky West i Rob Stacey pasjonaci, którzy realizując swoje marzenia chcą wspomóc Willow Foundation.
fot. Veloce

Oczywiście wyprawa jest nie tylko spełnieniem marzeń Nicky i Roba, ale przede wszystkim ma być wsparciem dla organizacji charytatywnej Willow Foundation, która pomaga młodzieży oraz osobom do 40 roku życia, które cierpią na nieuleczalne choroby. Organizacja stara się realizować marzenia osób w ostatnich dniach ich życia. Nicky i Rob mają nadzieję, że dzięki ich podróży uda się zebrać 11 tysięcy funtów na działanie fundacji.

Wiśniowy Mini Minor z 1961 roku został zakupiony przez parę na eBay’u. Auto, które po drogach publicznych jeździło zaledwie 6 lat, nie było w najlepszym stanie.  Silnik, przewody oraz wiele innych części musiało zostać odrestaurowanych lub wymienionych. Jak zapewniają Nicky i Rob obecnie auto jest w doskonałej kondycji, a przy naprawie samochodu nie użyto żadnych nieoryginalnych zamienników.

Mini Minor z 1961 roku.
fot. Veloce

W 2012 zostanie opublikowana książką pod tytułem „Mini Minor do Azji Mniejszej”, która będzie zawierała dokładny opis podróży oraz dokumentację fotograficzną. 40% zysków uzyskanych ze sprzedaży trafi również do Willow Foundation.

-To będzie naprawdę ciężka podróż – przyznaje Nicky – Mini nie ma klimatyzacji, a my planujemy spędzić ponad 10 godzin dziennie w samochodzie, podczas kiedy na zewnątrz spodziewamy się 40. stopniowych upałów. Mamy też nadzieję, że sytuacja polityczna w niektórych krajach, które będziemy przemierzać, nie wpłynie negatywnie na naszą podróż. Na wszelki wypadek zaplanowaliśmy kilka alternatywnych tras.

– Jest to dla nas ogromne wyzwanie, ale przede wszystkim należy pamiętać, że nie robimy tego tylko dla nas – dodał Rob.

Życzymy Nicky i Robowi powodzenia!

 

Najnowsze

Karen Stoffer prowadzi w motocyklowej klasie Pro Stock

Karen Stoffer (GEICO Suzuki) po raz drugi w tym roku zajęła drugie miejsce podczas 31. Summit Racing Equipment NHRA. Tym samym uzyskała odpowiednią liczbę punktów, aby objąć prowadzenie w klasyfikacji.

Karen Stoffer
fot. z archiwum zawodniczki

– Jeśli chodzi o motocykl, to nie były to jego najlepsze dni. Jednak dzięki mojemu teamowi udało się pokonać wiele problemów, co ostatecznie pozwoliło mi na uzyskanie dobrego wyniku. Jak do tej pory wiele zainwestowaliśmy w rozwój naszego zespołu dlatego chcemy iść po zwycięstwo – powiedziała Stoffer .

Podczas inauguracyjnego startu Karen urwała przełącznik zmiany biegów tzw.air shifter. Mimo to udało jej się zakończyć przejazd w nieco ponad 16 sekund.

– Nie tak wyobrażałam sobie swój start, ale dało mi to poczucie, że mimo przeciwności losu dalej jest szansa, żeby zawalczyć o najlepsze pozycje.

Pierwsza runda należała już do Karen, która pokonała Mike’a Berry. Następnie w półfinale również udało jej się osiągnąć lepszy czas od Jima Underdahl.

W finale Stoffer przegrała o 0,046 sekundy z LE Tonglet. Drugie miejsce pozwoliło jej jednak na zdobycie odpowiedniej liczby punktów, aby wysunąć się na prowadzenie w klasyfikacji ogólnej.

– Zespół dopingował mnie naprawdę dobrze, poza tym pokonaliśmy wszelkie przeciwności. To był wielki dzień dla nas wszystkich zgromadzonych w boksie Suzuki GEICO.

Stoffer prowadzi w klasyfikacji 15. punktami nad Andrew Hinesem

Najnowsze