Rękawice na początek sezonu

Sezon powoli się zbliża, lecz poranki i wieczory potrafią być jeszcze chłodne. Nasuwa się pytanie, jak w takiej aurze chronić dłonie? Firma Modeka ma w swoim asortymencie rękawice M-Tour, które zostały zaprojektowane na chłodniejsze dni.

 

Rękawice Modeka M-Tour
fot. W.Kwapisz

Podczas podróży Riding Across Europe miałam okazję przetestować wyżej wymieniony egzemplarz. Poniżej – ocena.

Jeżeli chodzi o trwałość, kilkanaście tysięcy km zaznaczyło lekko swój ślad na rękawicach M-Tour. Żółte wykończenie nie wyblakło, lecz w pewnych miejscach powstały zmechacenia. Szczelność rękawic została zachowana, dzięki nienaruszonym szwom.

Pod względem funkcjonalności, rękawice są przeznaczone dla motocyklistów, którzy planują daleką turystykę. Dłuższa jazda w nich nie powodowała zmęczenia dłoni, bo krój nie krępował ruchów. Choć na minus można zaliczyć grubą wyściółkę rękawic, która ogranicza percepcję dotykanych przedmiotów, co miało znaczenie przy jeździe bardziej terenowej. W tych rękawicach ciężko mi było korzystać z urządzeń elektronicznych z powodu problemów z przełączaniem przycisków. M-Tour idealnie sprawiały się w chłodne, deszczowe dni, natomiast jadąc w nich w temperaturze powyżej 15 °C  czułam, że dłonie zaczynają się pocić, gdyż gruba wyściółka ThinsulateTM oraz membrana Hipora® Z-Liner je rozgrzewały. Dodajmy jednak, że rękawice ani razu nie przemokły, pomimo faktu, że pogoda pod koniec podróży nie była dla mnie łaskawa.

Rękawice Modeka M-Tour
fot. W.Kwapisz

Podsumowując, może M-Tour nie będą hitem jeżeli chodzi o stylistykę, bo nie mają plastikowych protektorów, lecz nasuwa się pytanie, czy dobra rękawica ma przypominać strój superbohatera? Czy nie wystarczy prostota i funkcjonalność? Rękawice M-Tour mogą okazać się idealnym rozwiązaniem dla „plecaczków” oraz dzieciaków, którym marzną dłonie. Odporna na ścieranie tkanina syntetyczna Avertex Plus 500 D oraz skóra bydlęca z miękkim wyścieleniem wstawek zabezpieczających kostki będą chronić nasze dłonie. A trzy wersje kolorystyczne (czarna, czarno-czerwona i czarno-żółta) pozwolą dobrać odpowiednie rękawice do reszty kompletu.

Cena modelu: 180zł

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze