Edyta Klim

Red Rock w stylu motocyklowego vintage

Powracająca moda na styl retro w świecie motocykli stawia przed motocyklistami nowe wyzwanie - jak dobrać odzież i akcesoria pasujące do stylu motocykla?

Marka Stylmartin śledzi rynek i dostosowuje swoją ofertę do panujących trendów. Tym razem nowością tego producenta są buty motocyklowe Red Rock stylu vintage. To obuwie dla wszystkich kochających skórzaną odzież – kobiet i mężczyzn – to model unisex. Doskonale pasują do spodni skórzanych, jeansów, czy spodni moro.

Buty są wykonane z wysokiej jakości skóry licowej w dwóch odcieniach. Wyglądają na pancerne, a są zaskakująco lekkie – docenią to zapewne kobiety. Mają antypoślizgową podeszwę Vibram i są w stanie zapewnić komfort w każdych warunkach, dzięki wodoodpornej i oddychającej podszewce oraz anatomicznej wkładce. Wzmocnione i pięknie skrojone w górnej części – solidnie zabezpieczają kostki.

Traficar wraca do Warszawy

Ich nazwa pochodzi od czerwonych sznurówek, ale w komplecie otrzymamy także czarne. Red Rock są dostępne w ciemnym, czekoladowym kolorze oraz w rozmiarach od 36 do 47.

Najnowsze

Edyta Klim

Daria Dziwisz gotowa na kolejne rundy WSMP

Daria Dziwisz jest liderką klasy 6 po dwóch rundach WSMP, a już w weekend zobaczymy ją podczas kolejnych rund. Jedyna kobieta w klasyfikacji cyklu rywalizuje leciwą Hondą CRX.

Sezon wyścigowy już w całej pełni. Ponad 120 kierowców z wielu krajów, wystartuje w nadchodzących wyścigach samochodowych na Torze „Poznań”. W dniach 10-12 lipca w Przeźmierowie odbędą się: 10. i 11. runda FIA Central European Zone Circuit Racing Championships, 3. runda FIA Central European Zone Circuit Endurance Championships, 3. i 4. runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 3. i 4. runda Wyścigowego Pucharu Polski oraz 2. runda Mistrzostw Polski Hour Race.

Na listach startowych w FIA CEZ Circuit Race Championship znaleźli się m.in. kierowcy z Czech, Słowacji i Austrii, którzy regularnie od lat przyjeżdżają na Tor „Poznań”. Wystartują także wszyscy obecni liderzy w poszczególnych klasach wyścigowych mistrzostw Polski.

W klasie 6 liderką jest Daria Dziwisz, która podczas dwóch poprzednich rund meldowała się na drugiej pozycji. Za nią są kierowcy, którzy wygrali po jednej rundzie: Andrzej Grigorjew i Dawid Abramczyk.

Daria od lat rywalizuje Hondą:

Mercedes EQS
– Startuje tzw. „Maliną”, czyli Hondą Crx Ballade, dla niewtajemniczonych – jest to pierwsza generacja tego modelu. Jeżdżę nią już 5-6 lat, najczęściej po torze Poznań, choć dwa lata temu startowałam także w wyścigach górskich, bo mój samochód nie spełniał warunków homologacji wg regulaminu WSMP i dopiero po zmianie przepisów wróciłam na tor. Udało mi się wtedy w GSMP wyjeździć 3 miejsce w klasie. I nawet mocniej mnie ciągną te wyścigi górskie, gdyż mają bardziej urozmaicone trasy, a klimat miedzy zawodnikami i organizatorem jest o wiele lepszy, ale jestem z Poznania, więc mam mniej problemów z logistyką i budżetem, gdy jeżdżę pod domem w WSMP – mówi Daria.

 

Fiat Tipo City Sport 2021. Znamy cenę wersji z turbodoładowanym silnikiem benzynowym!
– Sezon wyścigowy 2015 dopiero się zaczął i za nami 2 z 8 rund WSMP, ale znam swoich rywali, bo tutaj cały czas jeżdżą, praktycznie te same osoby, tylko auta modyfikują coraz bardziej (śmiech). Moja Honda jest przygotowana, ale nie do końca tak, jakbym chciała. To taki sport – „skarbonka bez dna” i jak brakuje wyobraźni, to i kawalerka w rozliczeniu nie starczy! (śmiech) Szczególnie, że mój partner także jeździ w wyścigach historycznym VW Golfem. Póki co, to po dwóch pierwszych rundach jestem bardzo szczęśliwa. Auto dojeżdżało, co nie zawsze udawało się konkurencji… Jak usłyszałam w relacji WTCC – „Win first You first have to win”, mówił to chyba Coronel. W zeszłym sezonie to ja miałam ciągle problemy techniczne. Początek sezonu mam świetny i bezawaryjny, ale niestety w sportach motorowych nie można być niczego pewnym. Jestem kobietą, ale nikt tu mi nie powie „panie przodem” (śmiech), a zawsze chcę pojechać jak najlepiej i nie ze względu na konkurentów-mężczyzn, ale po to by poprawiać swoje czasy i rozwijać się – podsumowuje Daria.

Klasyfikacja klasy 6 wygląda następująco:

1 (66) DZIWISZ Daria Honda CRX 36
2 (63) GRIGORJEW Andrzej VW Golf GTi 25
3 (64) ABRAMCZYK Dawid BMW E30 25
4 (67) NORKIEWICZ Jacek VW Sirocco 15
5 (61) RAWECKI Łukasz BMW 320 0

W piątek 10 lipca o godz. 13.00 rozpoczną się kwalifikacje w poszczególnych klasach i potrwają do godz. 17.00. W sobotę 11 lipca, już od godz. 9.00 będą rozgrywane wyścigi, a ostatni z nich rozpocznie się o godz. 13.30. Godz. 15.45 – to początek wyścigu godzinnego. W niedzielę o godz. 8.45 odbędą się kwalifikacje, a wyścigi rozpoczną się o godz. 11.45 i potrwają do godz. 17.00.

Najnowsze

Polowanie na kierowców rozpocznie się w wakacje – jeszcze więcej fotoradarów!

Od kilku lat stale rośnie liczba fotoradarów na polskich drogach. W ramach kampanii "Bezpiecznie na drogach" pojawi się ich jeszcze więcej. Do końca wakacji ITD postawi jeszcze 100 nowych lokalizacji. Na kierowców czekają jeszcze inne „niespodzianki”.

Według statystyk Komendy Głównej Policji, w zeszłym roku zbyt szybka jazda była powodem prawie 7,5 tys. wypadków. Zginęło w nich 855 osób, a ponad 10 tys. odniosło poważne obrażenia. Jednak póki co jedynym sposobem rządu na zmniejszenie tych liczb jest stawianie nowych urządzeń, które mają zapewnić wpływy do budżetu. 

Jeszcze w te wakacje zostanie uruchomionych kolejnych 100 fotoradarów. Obecnie w rękach ITD znajduje się ich ponad 300. To jednak nie wszystkie urządzenia działające na polskich drogach. W rękach straży gminnych znajduje się jeszcze około 200 fotoradarów. 

Podczas tegorocznych wakacji zostanie jeszcze uruchomiony odcinkowy pomiar prędkości. Specjalnie oznaczone punkty pojawią się w 29 miejscach na mapie naszego kraju. 

To jednak nie koniec niespodzianek związanych z karaniem kierowców. Na wielu skrzyżowaniach w kraju zostaną zainstalowane systemu, które będą wyłapywać przejeżdżających na czerwonym świetle. Skrzyżowania te nie będą jednak w żaden sposób oznaczane. Za przejazd na czerwonym świetle grozi mandat w wysokości 500 złotych oraz 6 punktów karnych.

Najnowsze

Nadchodzą zmiany w przeglądach

Rząd przygotowuje kolejne zmiany w prawie o ruchu drogowym. Tym razem na tapecie pojawi się temat przeglądów. Po Polsce jeździ zbyt dużo samochodów, których stan techniczny jest niedopuszczalny. Dlatego przygotowywana jest zmiana, która utrudni podbijanie "lewych" przeglądów.

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju pracuje nad projektem nowelizacji, wprowadzającej zmiany w kwestii przeglądów. Według nowych przepisów wystarczy jeden dzień spóźnienia z badaniem technicznym, a będziemy musieli zapłacić za nie podwójnie. To jednak nie wszystkie nowości. 

Podczas przeglądu diagnosta będzie wykonywał zdjęcie badanego pojazdu, a na przedniej szybie pojawi się naklejka, która będzie informowała o dacie ważności przeglądu. Dzięki temu odpowiednie służby nawet podczas postoju na parkingu będą mogły sprawdzić, czy badanie jest ważne. Poza tym przegląd będzie tradycyjnie wbijany do dowodu rejestracyjnego. 

Kolejną nowością będą wizyty ITD w stacjach kontroli pojazdów jako tajemniczych klientów. Takie działania mają wychwycić miejsca, gdzie przeglądy są podbijane niesprawnym samochodom. 

W wyniku tych zmian podrożeją przeglądy. Cena za badanie techniczne wyniesie na pewno co najmniej 150 złotych w przypadku samochodów osobowych oraz 100 złotych w przypadku motocykli. Jednak ta kwestia nie została jeszcze sfinalizowana. Środowisko diagnostów od kilku lat naciska mocno na podwyższenie cen.

Najnowsze

Krzysztof Hołowczyc ukarany przez sąd!

Od kilku miesięcy jest głośno o sprawie przekroczenia prędkości przez Krzysztofa Hołowczyca. Właśnie zapadł wyrok w tej kwetii. Znany kierowca rajdowy będzie musiał zapłacić wysoką grzywnę.

Sprawa dotyczy wydarzenia z października zeszłego roku. W okolicach Mławy (Żurominek), na drodze krajowej nr 7, patrol policji zatrzymał Nissana GT-R, który jechał za szybko. Według pomiaru z wideorejestratora samochód Krzysztofa Hołowczyca przekroczył dopuszczalną prędkość o 114 km/h. Znany rajdowiec nie przyjął jednak mandatu, wobec czego wniosek o ukaranie kierowcy trafił do sądu. 

Postępowanie toczyło się przez mławskim Sądem Rejonowym od marca tego roku. Krzysztof Hołowczyc nie przyznawał się do popełnienia wykroczenia. W sprawie został powołany biegły, który analizował materiał z wideorejestratora. W jego ocenie kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o 71 km/h. 

Kilka dni temu zapadł wyrok w tej sprawie. Krzysztof Hołowczyc został uznany za winnego popełnienia wykroczenia oraz ukarany grzywną w wysokości 4 tys. zł oraz obciążono go kosztami postępowania w kwocie 2 tys. 199 zł i 15 gr. Wyrok nie jest prawomocny. Kierowca może wnieść o uzasadnienie wyroku, a następnie złożyć apelację.

Rzeczniczka mazowieckiej policji w rozmowie z mediami zaznaczyła, że w ocenie biegłego policyjny pomiar został wykonany prawidłowo, przy użyciu urządzenia, które nie wzbudzało zastrzeżeń. Jednak nie znamy dokładnego przebiegu całej sprawy, bo na wniosek stron sąd wyłączył jawność postępowania.

Najnowsze