Red Bull X-Fighters na Stadionie Narodowym - galeria

09 lutego 2011
11
Już 6 sierpnia - dokładnie za 179 dni - na Stadionie Narodowym odbędzie się pierwsza rywalizacja sportowa. Będą to zawody Red Bull X-Fighters - najsłynniejsze na świecie rozgrywki freestyle motocross (fmx), które po trzech latach powrócą do Polski. Nasz kraj będzie 5. przystankiem tegorocznej światowej serii.

Zawody Red Bull X-Fighters zapisały się na kartach historii polskiego sportu we wrześniu 2008 r. Światowy finał ówczesnej serii był jednocześnie Wielkim Sportowym Pożegnaniem Stadionu X-lecia i ostatnim przedsięwzięciem sportowym odbywającym się w scenerii tego legendarnego obiektu. Zmaganiom najlepszych zawodników z całego świata, hucznie kibicowało aż 35 tysięcy widzów, w tym gwiazdy sportu, które w latach świetności Stadionu X-lecia triumfowały na jego arenie. Dwa tygodnie później w tym samym miejscu pojawiły się koparki i rozpoczęła się budowa Stadionu Narodowego w Warszawie. 

fot. Red Bull
fot. Red Bull

Chlubną kontynuacją polskiej historii Red Bull X-Fighters będzie rozegranie piątego przystanku światowej serii 2011 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie - na miesiąc przed oficjalną ceremonią otwarcia tego budzącego powszechne emocje i już kultowego obiektu. Ta multifunkcjonalna arena sportowa, będąca w centrum zainteresowania nie tylko polskiej, ale i międzynarodowej publiczności, w pełni zaprezentuje swoje możliwości ugoszczenia licznej widowni i światowej klasy zawodów w sobotę 6 sierpnia. 

fot. Red Bull
Na zawody Red Bull X-Fighters przewidziano 45 tysięcy miejsc siedzących i stojących, bilety dostępne będą w sprzedaży od maja.

- Zawodnicy startujący w serii Red Bull X-Fighters są szczerze podekscytowani perspektywą powrotu do Warszawy, i nie jest to kurtuazyjne stwierdzenie. Pomijając słynną już polską gościnność, której doświadczyliśmy w 2008 roku, wszyscy chcemy zobaczyć, jak zmieniło się to miejsce i jak wygląda nowy Stadion Narodowy. Warszawskie zawody sprzed trzech lat obrosły legendą w FMXowym świecie. A widok Travisa Pastrany i Ronniego Rennera "płynących" na rękach tłumu na koniec imprezy, jest jedną moich ulubionych scen, jakie miałem okazję na najważniejszych rozgrywkach freestyle motocrossowych na świecie - powiedział Tes Sewell, dyrektor sportowy zawodów Red Bull X-Fighters. 

Od 2001 r. Red Bull X-Fighters pojawiają się w unikalnych miejscach, gdzie zwykle nie można zobaczyć tej klasy przedsięwzięć sportów motorowych. Ta seria FMX podróżuje po całym świecie, zatrzymując się w najsłynniejszych miastach i spektakularnych lokalizacjach. W swojej dziesięcioletniej historii zawody odbyły się m.in. na arenach walk byków w Meksyku (Mexico City) i Hiszpanii (Walencja i Madryt), przed Sfinksem w Gizie (Egipt), na Placu Czerwonym w Moskwie (Rosja), a także w brazylijskiej metropolii Rio de Janeiro oraz w Wiecznym Mieście Rzymie (Włochy).  

Rozszerzona seria, która w 2011 roku rozegra się na czterech kontynentach, wystartuje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich 15 kwietnia. Kolejne zawody odbędą się w Brazylii (28 maja), we Włoszech (25 czerwca), Hiszpanii (15 lipca) i Polsce (6 sierpnia), a na wielki finał Światowa Seria zawita do Australii (17 września), po raz pierwszy w 10-letniej historii zawodów.

Informacje o sprzedaży biletów - od maja 2011.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!