Red Bull X-Fighters już za niecałe 2 tygodnie w Poznaniu!

27 lipca 2011
My zaczynamy już odliczanie, a Stadion Miejski w Poznaniu powoli przemienia się w  wielką piaskownicę, która już za niecałe dwa tygodnie stanie się spektakularnym torem do niewiarygodnych trików w wykonaniu najlepszych zawodników FMX.

Prace przygotowawcze do Red Bull X-Fighters ruszyły w niedzielę wieczorem. Na Stadionie Miejskim w Poznaniu nie ma już murawy, zamiast niej pojawiły się tony gliny i piasku, z którego zostanie uformowany jedyny w swoim rodzaju tor FMX. Ustawienie licznych ramp, nawrotów i ziemnych lądowań zostało zaprojektowane przez amerykańskiego konstruktora torów do freestyle motocrossu, Dane'a Herrona. Przygotowanie Stadionu Miejskiego na zawody Red Bull X-Fighters zajmie 11 dni, w tym czasie na murawę stadionu zostanie wwiezionych 12 tysięcy ton ziemi, położonych 5 km kabli i zamonotwane oświetlenie o mocy 4 MW.

Wizualizacja toru Red Bull X-Fighters na Stadionie Miejskim w Poznaniu.
fot. Redbull

- Nigdy dotychczas nie budowaliśmy toru na tak typowo piłkarskim stadionie. To daje szansę kibicom do oglądani trików w bliskiej odległości. Zawodnicy będą wykonywać ewolucje praktycznie "na wyciągnięcie ręki", co z pewnością będzie emocjonujące i spektakularne. Niewątpliwą atrakcją będzie jedno z lądowań, które umożliwi zawodnikom najdłuższe skoki w ramach Red Bull X-Fighters. Będą one wykonywane nawet na ponad 36 metrów. - powiedział Dane Herron, konstruktor poznańskiego toru.

Wizualizacja toru Red Bull X-Fighters na Stadionie Miejskim w Poznaniu.
fot. Redbull

W sobotni wieczór, 6 sierpnia, fani sportów motorowych z całej Polski będą świadkami wyjątkowego starcia. Do Poznania przyjadą międzynarodowe sławy FMX m.in. Dany Torres - zwycięzca z Warszawy z 2008 roku, Nate Adams - zwycięzca serii Red Bull X-Fighters z 2009 i 2010 roku, obecny lider klasyfikacji, Andre Villa - wicelider tegorocznej klasyfikacji oraz Robbie Madison, który słynie z ustanawiania FMX-owych rekordów. Niewątpliwie tam, gdzie pojawiają się gwiazdy Red Bull X-Fighters, gwarantowane są najwyższe sportowe emocje.

Wizualizacja toru Red Bull X-Fighters na Stadionie Miejskim w Poznaniu.
fot. Redbull

- Wśród zawodników startujących w Poznaniu będzie Jakcson Strong, który, jako jeden z nielicznych zawodników na świecie, potrafi wykonać frontflipa (czyli salto w przód). Być może będziemy świadkami pierwszego w historii frontflipa w trakcie zawodów freestyle motocross - dodaje Herron.

Bilety na zawody Red Bull X-Fighters w Poznaniu - w cenie od 119 zł do 199 zł można kupić na www.redbull.pl oraz www.redbullxfighters.com.

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!