Recydywista – pierwszy na świecie wytatuowany motocykl wystawiony na sprzedaż

The Recidivist (Recydywista) to customowa maszyna inspirowana tradycjami środowiska motocyklistów oraz światem tatuaży. Cała konstrukcja maszyny została pokryta skórą o jasnym kolorze zbliżonym do koloru skóry ludzkiej, na którym to materiale, artyści z polskich salonów tatuaży wykonali bezpośrednio na motorze najprawdziwsze tatuaże.

The Recidivist jest oparty na motocyklu Harley-Davidson Heritage. Z oryginalnej maszyny zostały wykorzystane tylko część ramy oraz silnik, a wszystkie pozostałe elementy konstrukcji oraz zastosowane mechanizmy są autorskimi rozwiązaniami konstruktorów z firmy Game Over Cycles. 

Premiera motocykla miała miejsce we wrześniu 2014 roku w Londynie podczas London International Tattoo Convention 2014, najbardziej prestiżowego konwentu sztuki zdobienia ciała na świecie.

Kosz Recydywisty powstał w 2017 roku i miał swoją światową premierę w USA podczas Sturgis Motorcycle Rally, największej imprezie motocyklowej świata. Kosz jest całkowicie wytatuowany, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, a także na oponach. 

Budowa motocykla z koszem pochłonęła 3000 godzin, a tatuowanie obydwu pojazdów zajęło ponad 2500 godzin. Cena motocykla wynosi 1 000 000 dolarów.

The Recidivist – Dotychczasowe nagrody:

• Best paint/airbrush” na Custombike-Show – największych targach modyfikowanych motocykli na świecie (12.2014, Bad Salzuflen, Niemcy)
•  1. miejsce w kategorii „Best Painting” podczas Mistrzostw Motocykli Customowych (03.2015, Wrocław)
• Motocykl Roku 2015 – Nagroda magazynu Chopper (03.2015, Wrocław)
• Trzy nagrody na Custom Festival – Mistrzostwach Polski Motocykli Customowych (04.2015, Poznań)
– 1. miejsce w kategorii „Best Paint”
– 3. miejsce w kategorii „Free Style”
– Motocykl Imprezy – Nagroda Specjalna od firmy Custom Chrome Europe 

• Dwie nagrody na European Bike Week 2015, największym zlocie motocyklowym w Europie (09.2015, Faaker-See, Austria):
– 1. miejsce w kategoii „Custom”
– Nagroda Publiczności – „People’s Choice Award” 

• ”Najbardziej Niezwykły” w konkursie Rat’s Hole Custom Bike Show – najstarszym i najbardziej prestiżowym konkursie motocykli customowych na świecie organizowanym na Sturgis Motorcycle Rally – największym zlocie motocyklowym świata (08.2017,  Sturgis, USA)

• 1. miejsce w kategorii “PRO Class” w konkursie Harley-Davidson Museum Custom Bike Show, jednym z największych konkursów na motocykle customowe w USA zorganizowanym w rodzinnym mieście firmy H-D (09.2017, Milwaukee, USA)

• Nagroda Specjalna w konkursie Custom Gallery zorganizowanym podczas obchodów 115-lecia marki Harley-Davidson w Pradze. Custom Gallery 2018 to konkurs motocyklowy, a zarazem najbardziej prestiżowa światowa wystawa modyfikowanych motocykli, których sercem jest amerykański silnik V-Twin i jego pochodne. Jest to pierwsza wystawa o tak ogromnym i globalnym zasięgu w historii budowy motocykli oraz ich personalizacji (07.2018,  Praga, Czechy)

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze