Ranking najpopularniejszych etui na tablet

Tablety w ostatnich latach podbiły serca gadżeciarzy i użytkowników na całym świecie. Ich uniwersalność i szerokie możliwości sprawiają, że można spotkać je niemal na każdym kroku. Niestety, pomimo wszystkich swoich zalet znajdują się one wraz ze smartfonami w grupie urządzeń najbardziej podatnych na uszkodzenia, ze względu na swoją budowę.

Aby im zapobiec niezbędne będzie etui na tablet, które ochroni nasz sprzęt i jednocześnie będzie jego ozdobą. W naszym rankingu przedstawiamy trzy najpopularniejsze etui – przy jego przygotowaniu skupialiśmy się przede wszystkim na zainteresowaniu nimi, ale też na przykuwających uwagę wzorach, cenie oraz na tym, czy spełniają swoje podstawowe założenia, czyli chronią tablet przed zabrudzeniem i wszelkiego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Plusem dla nas była też wytrzymałość, ilość wariantów oraz dodatkowe rozwiązania mające na celu zwiększenie komfortu użytkowania samego urządzenia. Tym jednak, z czego wychodziliśmy już przy kwalifikowaniu wybranych etui do rankingu, było dopasowanie do wybranego modelu tabletu pod każdym względem.

1. Flex Book Fantastic

Flex Book Fantastic to bardzo uniwersalne, elastyczne i cieszące się obecnie największą popularnością etui na tablet Huawei Mediapad T3 10, pasujące jednak do wielu innych modeli tabletów, w tym między innymi do Lenovo Tab 4 10 czy Apple iPad Pro 9.7. Największą zaletą tego etui jest olbrzymia paleta wzorów, na którą składa się aż 150 różnych grafik przynależących do najróżniejszych tematyk. Etui dzieli się na solidną okładkę futerału o specyficznej fakturze, za sprawą której jest przyjemne w dotyku – wewnętrzna jego strona jest z kolei delikatna i nie rysuje ekranu urządzenia. W środku przypominającego książkę etui znajduje się wkładka z odpornego silikonu, która chroni tablet przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami.

Futerał posiada wszelkie wycięcia na komponenty i złącza. Spełnia wszystkie swoje podstawowe założenia, chroniąc zarówno przed uszkodzeniami, jak i zabrudzeniem czy przypadkowym włączeniem

2. Book Cover

Book Cover to idealne etui na tablet Samsung Galaxy Tab E, które – jak sama jego nazwa sugeruje – ma za zadanie imitować wygląd książki. Bardzo często wykorzystywane w przypadku popularnych i droższych tabletów pokroju Samsung Galaxy Tab E, zostało zaprojektowane na podstawie dwóch rodzajów materiału. Zasadnicza część etui jest sztywna i ma skóropodobną fakturę z zewnątrz – wewnątrz jest z kolei wyściełana miękkim welurem, który zapewnia odpowiedni poziom troski o tylną i przednią część ekranu urządzenia. Ważnym elementem etui jest ciemna ramka przygotowana z twardego i grubego plastiku – nadaje ona całości bardzo atrakcyjnego wyglądu, jednocześnie utrzymując tablet na miejscu. Etui jest zamykane na bardzo dobrze działający magnes, dzięki któremu otwierane jest tylko wtedy, kiedy tego oczekujemy – w innym przypadku przybiera formę zamkniętej książki.

Etui na tablet spełnia swoje podstawowe funkcje, a więc chroni tablet przed uszkodzeniami mechanicznymi pokroju zarysowań, a także przed brudem i przypadkowym włączaniem. Posiada również wszystkie wycięcia na komponenty urządzenia. Występuje w kilku wariantach kolorystycznych, co sprawia, że łatwo dobrać je do swoich preferencji wizualnych. Bardzo ciekawą jego  funkcją jest możliwość zginania przedniej części etui, pozwalająca stawiać tablet na stole w pozycji pochylonej. Przydaje się to między innymi do oglądania filmów.

3. Flex Book

Flex Book to odpowiednik futerału z pierwszego miejsca, stanowiący idealne Etui na tablet Huawei Mediapad T3 10 – i nie tylko. Jego prosty i minimalistyczny wygląd powinien zadowolić osoby ceniące klasyczne podejście do tematu. Całość spełnia swoje podstawowe funkcje, dodatkowo oferując możliwość składania jej w poręczną podstawę. O stabilność konstrukcji dba silikonowa osłonka, natomiast wnętrze futerału powstało na bazie miękkiego materiału zapobiegającego porysowaniom, zadrapaniom i zabrudzeniom.

Choć całość nie posiada magnesów, konstrukcja tego etui na tablet sprawia, że nie otwiera się w nieoczekiwanych momentach, a w połączeniu ze szkłem hartowanym jest świetną linią obrony dla naszego urządzenia.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze