Range Rover Evoque w wersji bez dachu?

A dlaczego by nie? Wydawało by się, że to nie możliwe, żeby auto z segmetu SUV  mogło dobrze wyglądać bez dachu, a jednak! Nam przypadło do gustu.

Range Rover Evoque Convertible Concept
fot. Range Rover

Sześć miesięcy po tym jak Range Rover, należący do koncernu indyjskiego Tata, zaprezentował model Evoque, który jest od pewnego czasu w polskich salonach, producent pokaże – podczas salonu w Genewie – wersję kabriolet opartą na 3-drzwiowym Evoque Coupe. Przedstawiciele firmy chcieliby w ten sposób zawojować rynek 4-osobowych aut klasy premium, a produkcją konceptu i premierami na ważnych salonach samochodowych wybadać ewentualny popyt na tego rodzaju pojazd.

Samochód prezentuje się muskularnie i – naszym zdaniem – może podbić serca niejednej kobiety, a i mężczyźni zapewne zawieszą na nim oko na dłużej. Co więcej auto ma napęd 4×4. Jak na model do pożądnego lansu przystało, pojazd zostanie wyposażony w nagłośnienie uznanej, brytyjskiej firmy Meridian.

Kabriolet Range Rovera został pokryty dachem typu soft top (prawdopodobnie tekstylnym, co dodatkowo mu dodaje uroku), wyposażonym w system Roll Over Protection System [ROPS] z dodatkowymi usztywnieniami. Nadwozie spoczywa na 21-calowych obręczach o intrygującym wzorze.

Jedyna wątpliwość jaka nam się nasuwa to masa samochodu – wiadomo, że wersje kabriolet zwykle ważą więcej niż konwencjonalne odmiany modeli, a Range Rover już w postawowej wersji to lekkich jak piórko nie należy. Czy zatem producent przewidzi do tego kabrio jakiś mocarny silnik, który zdoła udźwignąć tego kolosa? To się okaże już wkrótce. Narazie producent nie potwierdził jeszcze planów producyjnych tego konceptu. A tak nam się spodobał…

 

fot. Range Rover

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze