Ramona podnosi poprzeczkę swoim zawodniczkom

Zawodniczka rajdowa Ramona Karlsson wystawiła stworzony przez siebie żeński zespół w długodystansowym wyścigu. Start sześciu kobiet w ramach projektu "Młode kobiety za kierownicą" był udany, choć zdarzały się problemy techniczne.

Drugie weekendowe spotkanie wybranek Ramony obejmowało start w wyścigu długodystansowym na torze szutrowo-asfaltowym i teoretyczne szkolenia. Cały wyścig trwał 5 godzin, ale niestety po 1,5 godziny ścigania wyciek oleju uniemożliwił dziewczynom dalszą jazdę. Wyścig nie obejmował dłuższego serwisu, ale zespół szybko wypożyczył drugie auto i mógł kontynuować jazdę. Dzięki temu zawodniczki osiągnęły metę na 9. miejscu spośród 23 zespołów.

Zawodniczki w komplecie
fot. ramonarallying.com

Najlepsze oceny zebrała jazda rajdowej zawodniczki Jonny Eson Brådhe, która rozpoczęła wyścig, i 16-letniej Maji Kärnqvist, która jest zawodnikiem crosskartowym, a autem ścigała się po raz pierwszy! Sama Ramona była dumna szczególnie z faktu, że dziewczyny potrafią pracować w zespole, pomagając sobie we wszystkich pracach związanych z samochodem i zmianą kierowcy.

To nie był koniec weekendowych wrażeń, bo po wyścigu Ramona zaplanowała wspólny wyjazd do uzdrowiska w Sztokholmie, by się zrelaksować w SPA po wyścigu, a potem wziąć udział w wykładach. Zajęcia obejmowały pogłębienie wiedzy z tematyki sponsoringu, budowania własnej marki, otwierania firmy i promocji na serwisach społecznościowych. A Maria Andersson – wykwalifikowany pilot, a także dyrektor sportowy w Szwedzkiej Federacji Sportu Samochodowego, opowiadała młodym zawodniczkom o swojej karierze.

Ostatnie konsultacje przed startem
fot. ramonarallying.com

– Miałyśmy naprawdę inspirujący, pouczający i zabawny weekend. A ja jestem tak szczęśliwa, bo zobaczyłam, jak dziewczyny potrafią się dogadać, współpracować i dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi. To jest dla mnie bardzo inspirujące – podsumowała Ramona.

Projekt „Młode kobiety za kierownicą” otrzymał pozytywne opinie w najnowszym biuletynie Komisji Kobiet FIA i od Michéle Mouton, która jest wzorem dla Ramony.

Tymczasem szwedzka zawodniczka ostro poprawia kondycję do kolejnych startów w aucie WRC, a Ydrolina.net stworzyła wesoły komiks o Ramonie ilustrujący to, że najbardziej na świecie kocha ona kawę i rajdy!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze