Ramona Karlsson w Mistrzostwach Świata Rallycross 2014!

Ramona Karlsson - jako jedyna kobieta - będzie jeździła dla zespołu Per Eklund Motorsport w tegorocznych Mistrzostwach Świata Rallycross. Sezon zaczyna się na początku maja w Portugalii, a kończy w listopadzie w Argentynie.

Na ten moment plan zawodniczki obejmuje 7 z 12 wyścigów, ale Ramona ma nadzieję, że uda się jej zdobyć większy budżet i te plany zmodyfikować.

- To wspaniałe uczucie pracować z Eklundem, jednym z najlepszych kierowców wyścigowych wszechczasów w Szwecji. Jego zespół ma duże doświadczenie i zaangażowanie, a to dodatkowy plus tej współpracy - mówi Ramona.

Per Eklund, szef zespołu dodaje:
- To bardzo ekscytujące mieć Ramonę w swoim zespole. Była szybka w rajdach, a teraz przyszła pora na nowe wyzwanie. Wcześniej inwestowałem w młode talenty, a teraz zatrudniając kobietę, otwieram nowy rozdział w historii rallycross. Jestem bardzo ciekawy rozwoju umiejętności Ramony.

Klip promujący mistrzostwa.

Ramona będzie startować w klasie supercar, gdzie samochody mają po 600 KM i osiągają 100 km/h w około 2 sekundy. Jej bronią będzie Saab 9-3, taki sam w jakim startuje inna legenda sportów motorowych – Petter Solberg. Zawodniczka będzie jedyną kobietą w nowo powstałych Mistrzostwach Świata Rallycross.

Ramona Karlsson w Mistrzostwach Świata Rallycross 2014 w zespole Per Eklund Motorsport.

fot. materiały prasowe

Rallycrossowe Mistrzostwa Świata - kalendarz na sezon 2014:

1. Portugalia (Montalegre) 3-4 maja

2. Wielka Brytania (Lydden Hill) 24-25 maja

3. Norwegia (Hell) 14-15 czerwca

4. Finlandia (Kouvola) 28-29 czerwca

5. Szwecja (Holjes) 5-6 lipca

6. Belgia (Mettet) 12-13 lipca

7. Kanada (Trois-Rivieres) 7-8 sierpnia

8. Francja (Loheac) 6-7 września

9. Niemcy (Buxtehude) 20-21 września

10. Włochy (Franciacorta) 27-28 września

11. Turcja (Istanbul Park) 11-12 października

12. Argentyna 22-23 listopada

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.