Rallycross w 5 krajach

Zmiany, zmiany... także w kalendarzu Mistrzostw Polski Rallycrossu. Z siedmiu rund tylko dwie rozegrane zostaną na terenie Polski. Kluby z Austrii, Węgier, Litwy i Czech porozumiały się i wspólnie organizują zawody. Bez wątpienia podnosi to widowiskowość każdej z rund, jednak wiernych kibiców jeżdżących po Europie za swoimi zawodnikami tegoroczny kalendarz może trochę zniechęcić. Sezon trwa od początku kwietnia do października.

Łukasz Zoll: Mistrz RX-CUP - Mistrz Polski oraz Pucharu Europy Strefy Centralnej
Fot. Anna Parzyszek

Polska będzie miała także swoje święto rallycrossowe. Automobilklub Rzemieślnik po raz dziewiąty zorganizuje eliminację Mistrzostw Europy Rallycross, która rozegrana zostanie na torze w Słomczynie w dniach 5-6 września. To naprawdę doskonały sposób na spędzenie weekendu wśród potworów wyścigowych.

Dodatkowo także Mistrzostwa Polski Rallycross zostały otwarte dla zawodników spoza naszego kraju. Jest to możliwe dzięki dopasowaniu polskiego regulaminu to europejskich regulacji. Nowością jest także Puchar Polski Rallycross, który daje szanse zawodnikom, których nie stać na udział w zawodach poza naszym krajem.

 

Mistrzostwa Polski Rallycross
1. 4-5 kwietnia - Austria
2. 16-17 maja - Austria
3. 12-14 czerwca - Słomczyn
4. 19-21 czerwca - Węgry
5. 24-26 lipca - Litwa
6. 21-23 sierpnia - Słomczyn
7. 10-11 października - Czechy


Puchar Polski Rallycross
1. 17-18 kwietnia - Toruń
2. 12-14 czerwca - Słomczyn
3. 3-4 lipca - Toruń
4. 21-23 sierpnia - Słomczyn

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.