Rajdowiec Rafał Sonik zaczyna dzień od słów „Hej, Mercedes!”. Właśnie został ambasadorem nowej klasy V!

Rafał Sonik, utytułowany rajdowiec i przedsiębiorca, może teraz zaczynać dzień od słów „Hej, Mercedes!”. Sportowiec niedawno przesiadł się do Klasy V 300d 4MATIC w najnowszej wersji, m.in. z umożliwiającym sterowanie głosem najnowocześniejszym multimedialnym systemem MBUX na pokładzie.

Klasa V, którą będzie jeździł Rafał Sonik, to model 300d 4MATIC w wersji EXCLUSIVE z otwieranym szklanym dachem oraz pakietem sportowym AMG – któremu model zawdzięcza bardziej wyrazisty wygląd, m.in. za sprawą nowej, nabijanej chromowanymi pinami osłony chłodnicy. Dynamika czterocylindrowego silnika OM 654 Klasy V o mocy 239 KM łączy się z rozsądnym apetytem na paliwo: szacowane łączne zużycie wynosi 7,3 l / 100 km.

Rajdowiec Rafał Sonik zaczyna dzień od słów „Hej, Mercedes!”. Właśnie został ambasadorem nowej klasy V!

Samochód od wielu lat jest dla mnie nie tylko środkiem lokomocji, ale też miejscem pracy. W Klasie V mogę odbywać spotkania, wygodnie prowadzić wideokonferencje i maksymalnie wykorzystać czas w drodze na obowiązki zawodowe. Co więcej napęd na cztery koła pozwala mi bez problemu dotrzeć w niemal każde miejsce treningu quadowego. Nawet to z pozoru niedostępne. Dla każdego miłośnika off-roadu to szczególnie cenna cecha – mówi Rafał Sonik.

Na pokładzie odebranej przez Rafała Sonika Klasy V znalazł się też system utrzymywania odległości DISTRONIC PLUS, a także pakiet usług Mercedes me oraz Nawigacja Plus. Model został wyposażony też m.in. w pakiet Asystenta jazdy, pakiet parkowania z kamerą 360 st., Asystenta utrzymania pasa ruchu i Asystenta wspomagania koncentracji ATTENTION ASSIST. O dostęp do rozrywki oraz informacji w pojeździe dba system wielofunkcyjny MBUX z wyświetlaczem o przekątnej 10,25” (26 cm), radiem cyfrowym i nawigacją. Za doskonałe nagłośnienie odpowiada system Burmester Surround.

Rajdowiec Rafał Sonik zaczyna dzień od słów „Hej, Mercedes!”. Właśnie został ambasadorem nowej klasy V!

Jako sportowiec jestem jednym z ambasadorów Złotych Zasad Bezpieczeństwa Międzynarodowej Federacji FIA. Ten element jest więc dla mnie bardzo istotny, dlatego doceniam wysiłki marki Mercedes-Benz w zakresie poprawy bezpieczeństwa Klasy V. Od kolejnego Rajdu Dakar będziemy korzystać z systemów ostrzegających przed niebezpieczeństwem na trasie. To bardzo budujące, że również systemy Mercedesa wpisują się w trend, w którym wsparcie dla kierowcy w dbałości o bezpieczeństwo swoje, pasażerów oraz innych użytkowników ruchu jest priorytetem – podkreśla dziewięciokrotny zdobywca Pucharu Świata i zwycięzca Rajdu Dakar.

Rajdowiec Rafał Sonik zaczyna dzień od słów „Hej, Mercedes!”. Właśnie został ambasadorem nowej klasy V!

Klasa V Rafała Sonika olśniewa także wyglądem. Nadwozie w kolorze „błękit kawansytu metalik” oraz wnętrze utrzymane są w stylizacji AVANTGARDE z pakietem sportowym AMG, obejmującym m.in. 19-calowe obręcze kół ze stopów lekkich o wysokim połysku oraz dywaniki z emblematem AMG, a także tylny spoiler. Atmosferę komfortu w kabinie podkreśla nastrojowe oświetlenie Ambiente. Jazdę z tyłu dodatkowo uprzyjemnia pakiet stołowy, który obejmuje wiele funkcjonalnych dodatków – na składanym i przesuwanym stoliku można coś zjeść, ale także pracować lub bawić się. Fotele pokrywa tapicerka ze skóry nappa w kolorze tartufo.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze