Rajdowa Skandynawia

Iście zimowe warunki, o których w Polsce możemy pomarzyć, doskonałe trasy, wysokie śnieżne bandy i tłumy kibiców przy trasie... czyli Rajd Norwegii. W tym sezonie stanowi drugą rundę rajdowych mistrzostw świata. Do udziału w tej imprezie zgłosiły się 43 załogi, czyli dokładnie tyle samo ile na inauguracyjną eliminację w Irlandii.

 

Ford podczas Rajdu Irlandii
Fot. rallyireland.com

Jednak mamy nadzieję, że tym razem nie będzie tak nudno. W Irlandii pierwsze odcinki przyniosły wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji. Młody Jari-Matti Latvala narzucił bardzo szybkie tempo, doskonale dobrał opony i… wygrał pierwszy odcinek z mistrzem świata o ponad 40 sekund. Niestety już na drugim odcinku wpadł na duży kamień i mocno uszkodził zawieszenie w swoim Focusie WRC. Niestety nie zdołał powrócić do walki. Pałeczkę przejął Urmo Aava, broniąc się przed Sebastienem Loebem. Bitwa ta trwała do OS-4, kiedy to pięciokrotny mistrz świata wyprzedził estońskiego zawodnika. Tym samym przesunął się na czoło tabeli i pozostał tam już do końca rajdu, zdobywając komplet punktów do klasyfikacji.

 

 

Loeb w drodze po zwycięstwo w Norwegii
Fot. Citroen

Z pewnością w Norwegii będzie Loebowi dużo trudniej. Wielu zawodników, którzy wystartują w tym rajdzie, pochodzi ze Skandynawii, a jazda w zimowych warunkach sprawia im sporo frajdy. Obok fabrycznych kierowców zespołu Forda (Latvala i Hirvonen), także Petter Solberg wierzy, że na swoim „podwórku” zdoła włączyć się do walki o najwyższe pozycje. Po problemach ekipy Subaru i wycofaniem się z mistrzostw świata, Petter zasiądzie w Xsarze WRC.

 

 

 

Klasyfikacja WRC po Rajdzie Irlandii:
1. Sebastian Loeb    10 pkt
2. Dani Sordo            8 pkt
3. Mikko Hirvonen      6 pkt
4. Henning Solber      5 pkt
5. Chris Atkinson       4 pkt
6. Sebastian Ogier     3 pkt
7. Matthew Wilson      2 pkt
8. Kgalid Al Wassimi   1 pkt

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze