Rajdowa Pomoc dla Iwony - relacja i galeria

01 kwietnia 2010
20
W ubiegłą niedzielę na torze Niskie Łąki we Wrocławiu odbył się charytatywny mini sprint organizowany przez Fundację Rajdowa Pomoc. Wszystkie środki pieniężne zebrane podczas tej imprezy zostały przeznaczone dla Iwony Petryli - rajdowej dziennikarki, która boryka się z ciężką chorobą.

Magdalena Becella "objechała" 11 mężczyzn.
fot. Andrzej Browarny
O Iwonie Petryli, na której rzecz zorganizowana została akcja charytatywna, pisałyśmy wcześniej tu.

Główne organizatorki niedzielnej imprezy to panie: Anna Wódkiewicz - pilotka rajdowa i Krystyna Iwanowska - Prezes Automobilklubu Dolny Śląsk. O sprawny przebieg konkurencji dbała także ekipa z zawodów Niskie Łąki Cup (w ramach którego rozgrywany jest co miesiąc Puchar Kobiet Motocaina.pl).

W zawodach sklasyfikowano 52 zawodników, w tym dwie kobiety. Jedna z nich - Magdalena Becella, doświadczona zawodniczka zawodów Niskie Łąki Cup, zwyciężyła w klasie 2, pokonując swoją Hondą Civic 11 męskich rywali. Magda jednak nie spoczywa na laurach
- Bardzo cieszę się z osiągniętego wyniku, ale nadal popełniam błędy i muszę szlifować swoje umiejętności - mówi. - Zawody bardzo mi się podobały, ponieważ były dobrze zorganizowane i było wiele atrakcji dla kibiców - podsumowuje Magda.

Patrycja Szymczyk w Seacie Cordoba
fot. Andrzej Browarny
Druga zawodniczka - Patrycja Szymczyk w Seacie Cordoba zajęła 8 miejsce w klasie 3. Patrycja poprawiła się na drugim przejeździe o kilka sekund i mamy nadzieję, że to nie ostatni jej występ na torze i kolejne wyniki będą jeszcze lepsze!

Na torze zagościło także kilka pilotek. W klasie 2: Katarzyna Kur, Roksana Kopij, Magdalena Watroba, Mariola Wiesner. W klasie 3: Paulina Przydryga (organizatorka zawodów Niskie Łąki Cup). W klasie 4: Marianna Stryk, a w klasie 5 rywalizowała znana rajdowa załoga Kacper Puszkiem wraz z Agnieszką Konury. 

 

 

 

Aneta Zając i Magdalena Margulewicz
fot. Andrzej Browarny
Specjalnymi gośćmi imprezy byli aktorzy telewizyjni, min. z kręconego we Wrocławiu serialu „Pierwsza Miłość". Podczas zawodów miał miejsce niecodzienny pojedynek w klasie 5. Główni bohaterowie serialu, czyli Mikołaj Krawczyk i Aneta Zając w Subaru Imprezie, rywalizowali z Mikołajem Dziemidokiem i Magdaleną Margulewicz, (aktorami z tego samego serialu)  w Oplu Astra OPC.  Wygrała druga para, która miała już okazję potrenować na wcześniejszych imprezach na torze.

Pomiędzy startami zawodników odbyło się wiele licytowanych przejazdów pokazowych z doświadczonymi zawodnikami min. w Citroenie C2 i w kilku modelach BMW.  Szczególnie tylnonapędowe samochody dostarczyły kibicom wiele frajdy, gdy pokonywały trasę bocznym poślizgiem, niejednokrotnie wyrywając ziemię z pobocza!

 

Można było porozmawiać z Tomkiem Kucharem.
fot. Andrzej Browarny
Rajdowym gościem specjalnym był natomiast - Tomasz Kuchar, który bardzo chce zaangażować się w pomoc Iwonie i na swoim nowo otwartym torze Rallyland w Debrznie zorganizować podobny, charytatywny Sprint.

Z samej niedzielnej imprezy uzbierano kwotę prawie 8000 zł, są to wpłaty na wpisowe oraz licytacje przejażdżek z zawodnikami startującymi w imprezie. Trzeba podkreślić, że 100% wpisowego z tej imprezy zostało przeznaczone dla Iwony.

Rajdowa Pomoc nie zwalnia tempa, już w poniedziałek wybrała się na testy Leszka Kuzaja, gdzie Paweł Dawidek z Sosnowca mógł skorzystać z wylicytowanej przejażdżki Skodą Fabią WRC. A we wtorek drugi szczęśliwiec - Paweł Makosz zasiadł na prawym fotelu, tym razem Skody Fabii S2000. Emocji nie zabrakło w żadnym aucie,  a dwóch Pawłów jednogłośnie stwierdziło, że było warto !

Na imprezie dopisali kibice.
fot. Rajdowa Pomoc
Nadal można pomóc Iwonie, bo Rajdowa Pomoc jest dostępna w serwisie allegro.pl - już na święta  zostaną uruchomione nowe licytacje!

A już za dwa tygodnie (11 kwietnia) tor znowu ożyje rajdowymi emocjami, bo czeka nas II eliminacja Niskie Łąki Cup i oczywiście Puchar Kobiet Motocaina.pl. Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie na start!

Link do wyników http://online.rajdowapomoc.pl/

Strona Oficjalna www.rajdowapomoc.pl

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!