Rajdowa pomoc dla Iwony!

Iwona Petryla - dziennikarka i kierownik biura prasowego rajdów Elmot i Dolnośląski - wyjechała na swój OS życia. Zmaga się ze śmiertelną chorobą i ze znanym sobie uporem walczy o przyszłość. Przyjaciele, kierowcy rajdowi i wyścigowi, celebryci i media, w tym Motocaina.pl wpierają "Rajdową pomoc" dla Iwony.

Iwona podczas swoich testów samochodowych.
fot. z archiwum I. Petryli

Iwona Petryla, choć jej nazwisko może nie wszyscy kojarzą, to na hasło: kierownik biura prasowego rajdów Elmot i Dolnośląski – wszyscy uśmiechną się wspominając sympatyczne chwile z nią spędzone. Zawsze gdy się pojawia na rajdzie jest w pełni zaangażowana, nie uznaje półśrodków i robi wszystko co w jej mocy, by wywiązać się doskonale z powierzonej funkcji, zarywając noce i nie odrywając telefonu od ucha. Ma za sobą starty w KJS-ach, funkcję dyrektora Lwa Kłodzkiego, ale tym razem wyjechała na swój OS życia, do którego przejechania potrzebuje zgranego zespołu ludzi, którzy kochają ten sport i którym nie jest obojętny los tej wspaniałej dziewczyny. 

W materiałach poniżej możesz ściągnąć wywiad z Iwoną Petrylą, który ukazał się w magazynie WRC.

 

 

W Słomczynie, rok 2006.
fot. z archiwum I. Petryli

Na początku roku Iwona dowiedziała się, że zdiagnozowano u niej nowotwór – ziarnicę złośliwą. Co 2 tygodnie ma przeprowadzaną chemioterapię, ten etap leczenia będzie trwał do czerwca. Kolejnym etapem będzie radioterapia, a na koniec czeka Iwonę przeszczep szpiku. Grupa dobrych znajomych Iwony, która dowiedziała się o chorobie, postanowiła zrobić wszystko, aby pomóc jej w kosztownym leczeniu. Celem naszej akcji jest zbiórka pieniędzy na przeszczep szpiku oraz czekającą Iwonę rehabilitację. 

Postanowiliśmy poruszyć rajdowe towarzystwo i otrzymaliśmy odzew od zawodników i ich zespołów. Część z nich zaoferowała pomoc finansową, inni przekazali na aukcje rajdowe gadżety, które już niebawem wystawimy na allegro. Będzie to pierwsza część naszych działań, a drugą rozpoczniemy 28 marca we Wrocławiu na torze Niskie Łąki. Już dziś zapraszamy wszystkich na wyścig samochodowy na dochodzenie, rozegrany w formule RallySprintu. Zainteresowanie udziałem w naszej akcji wyraziło ponad siedemdziesiąt załóg. Niewykluczone, że naszą imprezę odwiedzą zawodnicy z Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i RPP. Oprócz ściśle rajdowego towarzystwa, na zawody wybierają się aktorzy nowego serialu grozy „Oblicza mroku”, który już niebawem pojawi się w telewizji. Wśród gości na torze Niskie Łąki mogą pojawić się między innymi: Katarzyna Skrzynecka, Piotr Polk, Artur Dziurman, Dorota Naruszewicz, Michał Milowicz oraz Patrycja Hurlak.

Nasze przedsięwzięcie wsparły: Motocaina.pl, Magazyn Rajdowy WRC , Wena Group, sklep internetowy gadzetyrajdowe.pl, A.T.M.Osfera, Promotion Motorsport Poland, AK Karkonoski, AK Dolny Śląski, AK Sudecki, Stop Pijanym Kierowcom, Bractwo Rajdowe, OdcinekSpecjalny.pl oraz portale: toprally.pl, autoklub.pl, moto.sport24.pl,

Więcej informacji pojawi się już niebawem na stronie www.rajdowapomoc.pl
Wszystkich zainteresowanych akcją i pomocą zapraszamy do kontaktu drogą  mailową: rajdowapomoc@wp.pl,  ania.rally@wp.pl lub poprzez bezpośredni kontakt ze mną, współzałożycielką Sztabu Rajdowa Pomoc.

Anna Wódkiewicz

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze