Rajd Polski ze Szwedkami tle – film z OS-ów

Podczas 68 Rajdu Polski (szutrowej eliminacji Mistrzostw Europy i Polski) Lancerem Evo X ścigały się zawodniczki ze Szwecji - Ramona Karlsson i Miriam Waldfidson. Niestety podczas niedzielnego etapu, kiedy załoga zajmowała doskonałe 2 miejsce w klasyfikacji gr. N, auto wypadło poza drogę, mocno rozbijając przód.

Ramona Karlsson przed startem.
fot. sport.dytko.pl

Oczywiście żałujemy, że nie można było zobaczyć Polek na mazurskich szutrach, jednak kibicujemy każdej kobiecie, która tak świetnie radzi sobie z samochodem i sportem motorowym. Szwedzkiej, damskiej załodze po wypadku nic się nie stało, ale był to koniec rajdu dla sympatycznych blondynek…

Załoga nie boi się jeździć ofensywnie.
fot. sport.dytko.pl, Maciej Niechwiadowicz
Zapowiedź startu Ramony i Miriam można przeczytać tutaj.

Blondynki ze Skandynawii pokazały klasę, na niektórych odcinkach przeganiając polskich liderów. Warto przyjrzeć się z jaką odwagą i świetną techniką Ramona pokonuje poszczególne oesy.

Zawodniczki na mecie.
fot. sport.dytko.pl, Maciej Niechwiadowicz

Pod koniec sobotniego etapu rajdu Ramona miała problemy techniczne – w Lancerze wypadły biegi 4 i 5, co na tak szybkim rajdzie, nie było bez znaczenia. Spóźnienia na PKC kosztowało ją dodatkowe 3:30 minuty kary. Po usunięciu awarii w niedzielę rano, zawodniczki przejechały odcinek 8, a na 9 OS – znowu pech, bo wylądowały poza drogą uszkadzając samochód.

Ten start oraz kolejny – niemiecki Rajd Lausitz, to jeden z etapów przygotowań Ramony i Miriam do startów w przyszłorocznym cyklu PWRC na rajdowych mistrzostwach świata. W tych dwóch startach towarzyszy im polska stajnia rajdowa Dytko Sport.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze