Rajd pięknych pań – epilog

W miniony weekend odbył się rajd kobiet zorganizowany pod hasłem „Lancia Gran Turismo". W rajdzie wzięły udział znane aktorki, piosenkarki, prezenterki TV i dziennikarki popularnych magazynów kobiecych. Kto wygrał?

Agata Młynarska za kierownicą Delty
fot. Lancia

Trasa rajdu wiodła przez Mazowsze, Kurpie i Mazury – spod warszawskiego hotelu Marriott do znanego hotelu SPA Siedlisko Morena. Panie, podzielone na drużyny, jechały  Lanciami Delta z silnikami o mocy od 120 do 200 KM. Podróżując wyznaczona trasą miały do wykonania różne zadania. M.in. musiały: wykazać się znajomością historii regionu zawartą w 40 pytaniach; umieć udzielić pierwszej pomocy oraz odpowiedzieć na pytania o problematyce motoryzacyjnej. Dodatkowo podczas trwania rajdu załogi poddane były próbom mającym na celu doskonalenie umiejętności jazdy samochodem. Np. na rynku w Pułtusku gwiazdy cofały do zaaranżowanego „garażu”, czy gasiły ogień przy użyciu gaśnicy samochodowej. Rajd był pilotowany przez służby straży miejskiej oraz lokalną policję.

Dominika Gawęda – wokalistka Blue Cafe
fot. Lancia

Do mety rajdu dotarły wszystkie załogi w doskonałych humorach i podekscytowane rywalizacją na poszczególnych próbach.

Wieczorem zostały ogłoszone oficjalne wyniki, a zwycięskie drużyny zostały nagrodzone: pierwsze miejsce zajęła drużyna o nazwie „Kobiety Lancii”, w skład której wchodziły panie: alpinistka Kinga Baranowska, Magdalena Łyczko z magazynu Gala, Emilia Chmielińska z portalu Interia oraz Idalia Kostrzewska  reprezentująca Marriott. Panie otrzymały:  kosmetyki, zaproszenia do Pragi na weekend do hotelu Marriott, zestawy zimowe odzieżowej firmy sportowej, oraz puchary od organizatora rajdu.

Wcześniej Lancię promowali: Harrison Ford, Richard Gere, projektant mody Stefano Gabbana, czy Carla Bruni.

ZAŁOGA nr 1 – LANCIA STARS
Agata Młynarska – prezenterka i dziennikarka telewizyjna
Anna Popek – prezenterka i dziennikarka telewizyjna
Katarzyna Butowtt – modelka
Patricia Kazadi – aktorka i piosenkarka

ZAŁOGA nr 2 – DELTONISTKI
Katarzyna Glinka – aktorka
Agnieszka Popielewicz – prezenterka
Monika Długołęcka – kierownik wydawnictwa Baue
Edyta Gładys – dziennikarka Polsat

ZAŁOGA nr 3 – SEXY BEASTS/SEXOWNE BESTIE
Kamila Sowińska – manager Blue Cafe
Anna Puślecka – prezenterka i dziennikarka telewizyjna
Dominika Gawęda – wokalistka Blue Cafe

ZAŁOGA nr 4 – MOHEROWE BERETY
Dorota Wróblewska – producentka programów telewizyjnych oraz pokazów mody
Nina Portnicka-Boras – wróżka
Jolanta Borowiec – dyrektor Polsat Cafe
Beata Madeja – dyrektor biura reklamy wydawnictwa Bauer 

ZAŁOGA nr 5 – DRUŻYNA BEZ BLONDYNKI
Anna Puchacz – manager w Gazecie Prawnej
Aleksandra Nieśpielak – aktorka
Różena Opalińska – stylistka Elle 

ZAŁOGA nr 6 – KOBIETY LANCII
Emilia Chmielińska – dziennikarka Interia.pl
Kinga Baranowska – polska himalaistka
Magdalena Łyczko – dziennikarka
Idalia Kostrzewska – manager Hotelu Marriott

Najnowsze

Mercedesy przebierają się na Haloween

Pierwszy Haloween'owy Konkurs Elegancji odbędzie się już w najbliższy piątek w Warszawie. Dlaczego tylko przebrane i szukające cukierków dzieci mają w Haloween bawić się dobrze, skoro właściciele Mercedesów też mają fantazję?

Czy ktoś przebierze swój samochód za dynię?
fot. Motocaina

Podczas organizowanej przez MB/8 Club Polska (właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz) imprezy, przebranie też jest konieczne i to oczywiście jak najbardziej oryginalne, a do tego najlepiej podwójne: siebie samego i samochodu. Do tego auto, co najmniej 25-letnie lub nowsze, a najchętniej unikalne i… dobra zabawa gwarantowana.

Spotkanie Haloween’owe odbędzie się w najbliższy piątek 30 października o 23.00 na Placu Teatralnym w Warszawie. Najlepiej przebrani mają szanse na zdobycie nagród!

Więcej o inicjatywie poczytasz tutaj.

Najnowsze

Jazda samochodem odchudzająca?

Jazda samochodem zwykle kojarzy nam się z brakiem wysiłku fizycznego, a więc... z tyciem. Nic bardziej mylnego! Stworzony w Wielkiej Brytanii Gym Car to idealny sposób na szybkie dotarcie do celu i... spalanie kalorii!

Samochód idealny dla lubiących czekoladę…
fot. diseno-art.com

Gym Car to połączenie samochodu z mini siłownią – samochodu, który dowiezie nas na miejsce, pod warunkiem, że pomożemy mu w tym siłą naszych mięśni! W środku znajdziemy więc steper, maszynę wioślarską czy sprzęt do podciągania ! Ten jednomiejscowy samochód wykonany jest w włókien węgłowych, a napędzany jest silnikiem elektrycznym, którego ładowanie następuje poprzez wykonywanie przez kierowcę określonych ćwiczeń gimnastycznych (pamiętacie z fizyki zamianę energii mechanicznej na energię elektryczną?).

Concept car jest dziełem absolwenta Coventry University In Britain i jak mówi sam zainteresowany zewnętrznie przypomina kombinację Formuły I i myśliwca bojowego z czasów II Wojny Światowej.

Takim samochodem można by bez żadnych wyrzutów sumienia jeździć do cukierni. Co sądzicie?

Najnowsze

Różowe taxi tylko dla pań?

Odtwórca głównej roli w serialu "39 i pół", Tomasz Karolak, powiedziałby zapewne: to jest jakaś masakra! Mimo, że Motocaina.pl to kobiecy portal motoryzacyjny i powinnyśmy hołubić wszelkie przejawy motoryzacyjnych względów dla pań, to do nas ten pomysł kompletnie nie przemówił.

Idea może i słuszna, ale czy konieczny jest ten różowy kolorek? I jak tu walczyć ze stereotypem kobiet, które tylko o kolorkach aut coś wiedzą?!
fot. Reuters

Odcinamy się od stereotypu, że kobieta i motoryzacja, to tylko kolor lakieru i najchętniej różowe wnętrze. A teraz pojawia się taka informacja, która obiegła świat za pośrednictwem agencji prasowej Reuters.

„Różowe buty, spódniczki, a teraz także taksówki. Specjalne samochody w ulubionym (sic! – przyp. red.) przez kobiety kolorze pojawiły się w Meksyku. Mężczyznom wstęp wzbroniony. Na ulicach meksykańskiego miasta Puebla od października można zobaczyć 35 nowych różowych taksówek. Są prowadzone przez kobiety i przeznaczone wyłącznie dla kobiet. Takie rozwiązanie ma poprawić bezpieczeństwo kobiet, zwłaszcza w nocy, a także zwiększyć poczucie komfortu u pań, które nie zawsze chcą podróżować z mężczyznami.

My wolimy takie auta i taką estetykę – jest kobieco i z charakterem!
fot. Frendl

Pasażerki doceniają przeznaczone dla nich samochody i pozwalają z usług różowego taxi korzystać także swoim dzieciom. Jeżeli program się uda, zostanie wprowadzony także w innych miastach Meksyku. Podobne taksówki tylko dla pań działają już między innymi w Londynie, Moskwie, Dubaju i Nowym Jorku.”

Film z różowym taxi obejrzysz klikając tu.

Otóż pomysł jest dobry, tylko czy naprawdę te auta muszą być różowe? A może czerwone, albo elegancko czarne z wymalowanymi artystycznie ornamentami roślinnymi na lakierze, żeby się wyróżniały…

Na równie stereotypowy pomysł wpadła pewna Pani z Londynu… Pozostawiamy bez kometarza.

Źródło: Reuters, TVN24

Najnowsze

Rosberg, Barrichello, Glock – zmiana miejsc

Nico Rosberg potwierdził swoje rozstanie z zespołem Franka Williamsa. Na następne wieści od zespołów F1 musimy poczekać przynajmniej do przyszłego tygodnia.

Nico Rosberg
fot. WIlliams

Niemiecki kierowca potwierdził w rozmowie z dziennikarzami w Abu Dhabi, że jego występ w kończącym sezonu wyścigu, będzie również dla niego ostatnim startem w zespole WIlliams. 24-letni Rosberg wspominał wcześniej, że jest bardzo związany ze swoim teamem i nie ujawnił też, w barwach jakiego zespołu znajdzie się w przyszłym sezonie. Prawdopodobnie będzie to Mercedes lub Brawn.

Jest niewykluczone, że zamieni się on miejscami z Rubensem Barrichello. Menadżer Brazylijczyka – Willi Webber informował, że partnerem Barrichello będzie w 2010 roku Nico Hulkenberg.

Obecny w garażu Toyoty na torze Yas Marina Timo Glock, łączony jest przez niemiecki „Sport Bild” z zespołem Renault, a więc zostałby partnerem Roberta Kubicy. Jego menadżer – Hans Bernd Kamps zapowiedział, że wiadomości, które zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu będą zaskakujące.

Głośno mówi się także o tym, że Bruno Senna będzie występować za kilka miesięcy w hiszpańskim zespole Campos.

Najnowsze