Rajd pań nowym Fordem Focus

W dniach 23-24 maja odbyła się "Rajdowa majówka" z nowym Fordem Focus, w której wzięły udział znane aktorki - Olga Borys, Agnieszka Wosińska, Ola Nieśpielak i Ula Dębska oraz dziennikarki magazynów life-stylowych. Motocainy nie mogło tam zabraknąć.

Ula Dębska uwielbia jazdę samochodem.
fot. Ford

W nawiązaniu do konkursu na najbardziej innowacyjne polskie projekty technologiczne, który Ford Polska ogłosił w marcu na stronie www.facebook.com/FordPolska, zaproszone załogi rywalizowały o jak największe wsparcie finansowe dla wybranych projektów, zgłoszonych przez młodych polskich naukowców, studentów oraz entuzjastów nowych technologii. 

Podczas Miesiąca Technologii, który odbył się w dniach 15.04-15.05. 2011, a który został zorganizowany przez Ford Polska i dilerów Forda – uczestnicy jazd próbnych nowym Fordem Focus otrzymywali cegiełkę sponsorowaną przez Ford Polska, którą mogli przekazać na jeden z trzech finałowych projektów. Każdy z projektów mógł otrzymać wsparcie do 30 tysięcy złotych. 

Projekty, które walczyły o wsparcie podczas Miesiąca Technologii oraz Rajdowej Majówki to:

1. Urządzenie do diagnostyki nawierzchni asfaltowych

2. Osłona elastyczna na energochłonne bariery drogowe

3. Kubek endotermiczny dla dzieci do błyskawicznego schładzania gorących napojów

Warto wspomnieć, że dwa spośród trzech finałowych projektów, zostały zgłoszone przez panie! 

Aleksandra Nieśpielak właśnie wydła swoją debiutancką płytę. Na zdjęciu z prezesem Ford Polska – Adamem Kołodziejczykiem.
fot. Ford

Załogi biorące udział w „Rajdowej Majówce”, zbierały punkty, które następnie zostały zamienione na cegiełki sponsorowane przez Ford Polska. Każda z załóg (a było ich 8) mogła zebrać maksymalnie 1000 zł i przekazać je na wybrany przez siebie projekt. 

Załogi które uzbierały najwięcej punktów to:

  • Olga Borys i Ula Dębska zdobyły maksymalną liczbę punktów – tym samym 1000 zł
  • Katarzyna Frendl (Motocaina.pl) i Jolanta Zakrocka (Uroda) – miejsce II – 993 zł
  • Małgorzata Karasiewicz (Stuff) i Katarzyna Zielonka (Maleman) – miejsce III – 987 zł
  •  

Największą popularnością wśród zaproszonych na „Rajdową Majówkę” gości cieszył się projekt osłon elastycznych na energochłonne bariery drogowe i to on uzyskał największe wsparcie. Na drugim miejscu uplasował się projekt urządzenia do diagnostyki nawierzchni asfaltowych. Dzięki dobrej zabawie i pomysłowi połączenia premiery nowego Forda Focus z promowaniem innowacyjnych polskich projektów, udało się zebrać dodatkowe środki na wsparcie młodych polskich naukowców. 

„Rajdowa Majówka” była także niepowtarzalną okazją do zapoznania uczestniczek wyjazdu z możliwościami nowego Forda Focus. Zaproszone Panie spotkały się w empik cafe przy Nowym Świecie w Warszawie, skąd wyruszyły na trasę. W trakcie jazdy do Głęboczek Resort&Spa miały do wykonania różne zadania, m.in. musiały odpowiedzieć na pytania dotyczące pierwszej pomocy, popisać się wiedzą z historii motoryzacji i Forda oraz wykonać zadania sprawnościowe. Trasa wiodła przez malownicze tereny Warmii i Mazur, dzięki czemu załogi dotarły do zamku w Nidzicy, gdzie – po krótkim odpoczynku i lunchu mogły osobiście zapoznać się z jedną z bardziej przydatnych innowacji technicznych nowego Forda Focus – systemem wspomagającym parkowanie. 

Agnieszka Wośińska (z lewej) i Aleksandra Nieśpielak podczas Rajdowej Majówki z Fordem Focus.
fot. Ford

Wśród nowości mających kluczowe znaczenie dla jakości jazdy nowego Forda Focus znalazły się między innymi: będący nowością w samochodach marki Ford system zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach, system wspomagający parkowanie, funkcja ostrzegania przed zjechaniem z pasa ruchu, funkcja ułatwiająca utrzymanie pojazdu na pasie ruchu, system rozpoznawania znaków drogowych, automatyczny przełącznik świateł drogowych, inteligentny tempomat, funkcja monitorowania koncentracji kierowcy. 

Wśród elementów zwiększających bezpieczeństwo bierne wymienić należy przede wszystkim wytrzymałą i lekką konstrukcję nośną nadwozia, w której użyto znacznie większą liczbę elementów ze stali o podwyższonej wytrzymałości niż w jakimkolwiek innym modelu Forda do tej pory, a także nową generację zaawansowanych technicznie poduszek powietrznych. 

Nowy Ford Focus został standardowo wyposażony w układ TVC (Torque Vectoring Control) poprawiający stabilność na zakrętach, który znacząco wpływa nazwrotność pojazdu i daje większe bezpieczeństwo podczas jazdy po łukach.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze