Edyta Klim

Rajd Kobiet w Jaworznie – na zakończenie sezonu motocyklowego 2022

Rozmawiamy ze współorganizatorką wydarzenia dla motocyklistek, która poprowadzi paradę jednośladów w Jaworznie. Co czeka fanów jednośladów, gdy przybędą na Rajd Kobiet w Jaworznie 2022?

Agnieszka „Moto Babcia” robi tatuaże, a od niedawna jest motocyklistką. Ta pasja wciągnęła ją na całego! 24 września poprowadzi paradę motocyklistek na zakończeniu sezonu „Motocykliści Jaworzno”. Jaki więc będzie Rajd Kobiet w Jaworznie?

Więcej naszych rozmów i wywiadów z motocyklistkami przeczytasz tu.

Co to za wydarzenie: „Rajd Kobiet w Jaworznie” na zakończenie sezonu, którego jesteś współorganizatorką? Skąd taki pomysł? To pierwsza taka edycja?

To pomysł mojego kolegi Adama Sokołowskiego, który prowadzi bar motocyklowy i ma też doświadczenie w organizacji imprez dla motocyklistów w Jaworznie. On rzucił hasło, żeby zakończenie sezonu było inne niż zwykle, a z racji tego, że kobiet na motocyklach jest coraz więcej, to warto je wyróżnić. To pierwsza edycja rajdu, zobaczymy jak nam to wyjdzie w praktyce. Jeśli będzie zainteresowanie to myślę, że na jednej edycji nie poprzestaniemy.

Rajd Kobiet w Jaworznie
Rajd Kobiet w Jaworznie

Jakie są zasady i warunki udziału  dla uczestniczek? Na czym będzie polegał ten Rajd Kobiet w Jaworznie? 

Zaczniemy od tego, że motocyklistki zbiorą się na rynku w Jaworznie i grupą ruszymy ulicami miasta. Ja będę prowadzić paradę, a obstawiać nas będą panowie na końcu kolumny. Będą dodatkowe atrakcje dla motocyklistek, ale nie mogę zdradzić jakie, bo to niespodzianka. Udział w rajdzie mogą wziąć motocyklistki na dowolnym motocyklu czy skuterze, oczywiście pod warunkiem posiadania uprawnień do ich prowadzenia. Wymagany jest bezpieczny strój motocyklowy, zachowanie bezpieczeństwa i trzeźwości. Będziemy wszystko sprawdzać i starać się, żeby nic nie zakłóciło przebiegu spotkania.

Sama od dawna jesteś motocyklistką? Jak to się wszystko zaczęło?

Motocyklistką jestem od półtora roku, a od października 2021 dumną posiadaczką prawa jazdy kat. A. Wszystko zaczęło się bardzo dawno temu – od zawsze podobały mi się motocykle. Jeździłam często nad Zalew Sosina, żeby pooglądać motocyklistów, ale tak na serio się wkręciłam w 2020 roku przez męża, który jeździł na motocyklu i po wielu latach do tego wrócił. Spodobało mi się i ciągle męczyłam go o przejażdżki, aż stwierdziłam, że nie będę się prosić – mogę przecież sama jeździć.

Akurat w komisie stał przepiękny KTM Duke 125, którego mąż mi kupił i tak zaczęła się moja własna przygoda. Oszalałam na tym punkcie i zrobiłam prawie 19 tys. km, aż zapragnęłam czegoś większego. Poszłam na kurs kat. A i mąż mi kupił „moje oczko w głowie” – Kawasaki z650.

Ten motocykl spełnił twoje oczekiwania?

Póki co, to tak. Jeżdżę tym motocyklem wszędzie, zwiedzam, szlifuję umiejętności, a co będzie w przyszłości to czas pokaże… Może jakiś mocniejszy sprzęt? Co do preferencji motocyklowych to najwygodniej jeździ mi się nakedami, bo one nie wymuszają sportowej pozycji i mam frajdę. Miałam okazję korzystać ze sportowych motocykli mojego męża i skłamałabym, gdybym powiedziała, że mi się nie podobało, ale to juz inny rodzaj jazdy… Na moim motocyklu wjadę praktycznie w każdy teren, a że jestem ciekawska, to lubię się zapuszczać w poszukiwaniu różnych ruin i zakątków na Śląsku. Uwielbiam też grzebać przy swoim motocyklu i wizualnie dopasowywać go do mojej osobowości.

Zawodowo robisz tatuaże? Miałaś klientów z tatuażami o tematyce około-motoryzacyjnej? A może sama masz taki?

To moja praca i pasja zarazem. I tak, było kilka osób, którym tatuowałam motocykle, amortyzatory, mapy z odwiedzonymi miejscami, samochody, elementy motocykla. Ludzie w różny sposób wyrażają swoje zainteresowanie motoryzacją, także przez tatuaże. Nawet ostatnio dziewczynie robiłam tatuaż z podwiązką, a pod nią… klucz plaski oczkowy rozmiar 10! Ja sama posiadam jeden tatuaż związany z motoryzacją i uwaga… można się uśmiać, bo jest to znaczek Mazdy pod kolanem. Oj, taki mały sentyment do tej marki mam i stwierdziłam, że czemu nie?

To na koniec, może jakieś konkrety dotyczące rajdu?

24 września o godzinie 12:00 zapraszamy wszystkie motocyklistki na rynek w Jaworznie (panowie też mile widziani do wsparcia parady). Wyruszamy o 13:00 ulicami miasta na wyjątkową paradę. Mile widziane są kobiece elementy stroju np. spódniczki, dodatki dla księżniczek, królowych i co tylko wyobraźnia podpowie… Gwarantowana świetna atmosfera i super zabawa! Zapraszam wszystkich wraz z grupą „Motocykliści Jaworzno”.

Rajd Kobiet w Jaworznie

Link do wydarzenia „Rajd Kobiet w Jaworznie”: https://www.facebook.com/events/395814749283342

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze