Rafał Sonik przekazuje quada na WOŚP

Znany sportowiec postanowił przekazać na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy swojego quada, w którym zadebiutował w Rajdzie Dakar.

Ta maszyna ma szczególny wymiar dla Rafała Sonika. W 2009 roku po raz pierwszy wystartował na niej w Rajdzie Dakar, gdzie zdobył trzecie miejsce. To zapoczątkowało jego drogę na szczyt w tej dyscyplinie.

– Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest ze mną zawsze podczas Dakaru, ale również w rajdach Pucharu Świata. Wiozę ją na kasku i wspieram całym sercem na odległość. Organizujemy zbiórki pieniędzy na biwaku i przekazujemy na licytacje różne sportowe pamiątki. Tym razem chciałem by było to coś wyjątkowego. Wybrałem quad, który zapoczątkował moją drogę na szczyt w najtrudniejszym rajdzie świata. Dlatego jest zupełnie wyjątkowy – powiedział Rafał Sonik.

Maszyna, która trafi na licytację to Yamaha Raptor 700. Quad został gruntownie przebudowany przez zespół serwisowy Rafała Sonika, posiada wzmocnioną ramę i dodatkowe baki na paliwo. Wymieniono też całą instalację elektryczną. Konstrukcja zbudowana na potrzeby wymagającego rajdu rozpędza się nawet do 150 km/h.

Yamaha Raptor z 2009 roku trafi na aukcję internetową, która potrwa do 17 stycznia. Maszynę będzie można zobaczyć pod tym adresem.

Pieniądze zebrane podczas 25. Finału WOŚP zostaną przekazane dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Na kilka dni przed finałem Rafał Sonik będzie po raz dziewiąty przemierzał bezdroża Ameryki Południowej

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Super gość!

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze