Rafał Sonik przekazuje quada na WOŚP

Rafał Sonik przekazuje quada na WOŚP

20 grudnia 2016
1
Znany sportowiec postanowił przekazać na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy swojego quada, w którym zadebiutował w Rajdzie Dakar.

Ta maszyna ma szczególny wymiar dla Rafała Sonika. W 2009 roku po raz pierwszy wystartował na niej w Rajdzie Dakar, gdzie zdobył trzecie miejsce. To zapoczątkowało jego drogę na szczyt w tej dyscyplinie.

- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest ze mną zawsze podczas Dakaru, ale również w rajdach Pucharu Świata. Wiozę ją na kasku i wspieram całym sercem na odległość. Organizujemy zbiórki pieniędzy na biwaku i przekazujemy na licytacje różne sportowe pamiątki. Tym razem chciałem by było to coś wyjątkowego. Wybrałem quad, który zapoczątkował moją drogę na szczyt w najtrudniejszym rajdzie świata. Dlatego jest zupełnie wyjątkowy – powiedział Rafał Sonik.

Maszyna, która trafi na licytację to Yamaha Raptor 700. Quad został gruntownie przebudowany przez zespół serwisowy Rafała Sonika, posiada wzmocnioną ramę i dodatkowe baki na paliwo. Wymieniono też całą instalację elektryczną. Konstrukcja zbudowana na potrzeby wymagającego rajdu rozpędza się nawet do 150 km/h.

Yamaha Raptor z 2009 roku trafi na aukcję internetową, która potrwa do 17 stycznia. Maszynę będzie można zobaczyć pod tym adresem.

Pieniądze zebrane podczas 25. Finału WOŚP zostaną przekazane dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Na kilka dni przed finałem Rafał Sonik będzie po raz dziewiąty przemierzał bezdroża Ameryki Południowej

Komentarze

Krzych
20 grudnia 2016 22:23
Super gość!