Rafael Nadal wygrał Mercedesa i narzeka

Tenisistom chyba naprawdę ciężko jest dogodzić. Rafael Nadal wygrał niedawno turniej w Stuttgarcie, gdzie nagrodą główną był nowiutki Mercedes AMG GT, który jednak nie przypadł mu do gustu.

Rafael Nadal to czołowy tenisista świata. Jednak jego decyzje czasami zadziwiają. Niedawno wygrał turniej tenisowy zaliczany do serii ATP Tour, który odbył się w Stuttgarcie. Nagrodą główną był Mercedes AMG GT.

Mercedes AMG to mniejszy brat SLS-a. Samochód zadebiutował w zeszłym roku na targach w Paryżu. Sportowe coupe to konkurencja dla Porsche 911 oraz Jaguara F-Type. Pod jego maską pracuje silnik V8 o pojemności czterech litrów. W zależności od wersji (GT lub GT S) silnik dysponuje mocą 462 lub 510 KM. Maksymalny moment obrotowy to odpowiednioo 600 i 650 Nm. Auto przyspiesza w najmocniejszym wydaniu do setki w 3,7 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 310 km/h.

Nadal, po pokonaniu Victora Troickiego, otrzymał puchar oraz kluczyki do rażąco-żółtego Mercedesa AMG GT. Nagrodę podsumował słowami: „Nie jest to Kia, ale jest dobry”. Te słowa nie powinny zaskakiwać, bowiem Hiszpan już od 10 lat jest związany z koreańską Kią. Następnie dodał, że chętnie zmieni kolor, bo jaskrawa żółć nie przypadła mu do gustu. 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze