Rafael Nadal ma nowy samochód. Nietrudno się domyślić jaki

Rafael Nadal jest od 15 lat ambasadorem marki Kia. Natomiast wszyscy producenci największy nacisk kładą teraz na promocje samochodów elektrycznych. Zgadnijcie, jakie auto otrzymał słynny tenisista.

Wybór był być tylko jeden – Rafael Nadal odebrał kluczyki do Kii EV6, a konkretnie do wersji GT-Line. Z tym wyposażeniem dostępne są wszystkie warianty silnikowe, poza topowym GT o mocy 585 KM. Tenisista ma do dyspozycji odmianę legitymującą się najwyżej 325 KM.

Zgodnie z umową, Nadal będzie wykorzystywać EV6 nie tylko do podróżowania po Majorce, ale również podczas głównych turniejów tenisowych, takich jak Australian Open 2022. Ponadto wyraził zainteresowanie wymianą do 2022 roku floty samochodów używanych w Akademii Rafaela Nadala i w Fundacji Rafaela Nadala na auta elektryczne.

Sam tenisista powiedział podczas odbioru kluczyków:

Moja praca wiąże się z wieloma podróżami, a mój styl życia nie jest w pełni zrównoważony. Jestem zdeterminowany, aby wprowadzić niezbędne zmiany tam, gdzie mogę. Zaczynam od przesiadki do crossovera EV6 nie tylko podczas podróży po Majorce, ale także poza nią. Jestem szczęśliwy, że mam wsparcie marki Kia i mogę korzystać z nowej EV6. Dzięki temu moje zaangażowanie w elektryczną mobilność będzie większe. W ten sposób chciałbym też zachęcić innych, aby dołączyli do mnie i zaczęli korzystać z tego rodzaju samochodów, gdy tylko jest to możliwe.

Ceremonia przekazania auta miała miejsce na korcie tenisowym, nazwanym „kortem EV6”. Oświetlenie było zasilane z akumulatora EV6. Elektryczny crossover oferuje bowiem funkcję V2L (vehicle-to-load), co pozwala podłączyć do niego dowolne urządzenie, potrzebujące maksymalnie 3,6 kW mocy.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze