Edyta Klim

Rachele Somaschini i Chiara Lombardi planują starty w ERC

Kobiece mistrzynie Włoch w rajdach samochodowych zbierają budżet na starty w mistrzostwach Europy 2020.

Rachele Somaschini i Chiara Lombardi na koniec rajdowego sezonu 2019 zdobyły swój pierwszy tytuł mistrzowski. Zawodniczki rywalizowały w Citroenie DS3 R3T i zwyciężyły w cyklu CIR – kobiecej klasyfikacji mistrzostw Włoch oraz w klasie R3.

Rachele Somaschini ma 25 lat, a swoją sportową karierę zaczynała od wyścigów górskich. Miłością do motoryzacji i rywalizacji zaraził ją ojciec. Teraz Rachele jest także instruktorem doskonalenia techniki jazdy oraz sportów motorowych. Jak sama mówi – rajdy są bardziej nieprzewidywalne i wymagają ścisłej współpracy z pilotem, jednak satysfakcja z pokonania trasy jest o wiele większa. Dlatego zawodniczka zamierza podnosić swoje umiejętności i stawia na większe wyzwania.

Rachele walczy od dziecka także z chorobą – mukowiscydozą i działa na rzecz fundacji, która uświadamia, pomaga i wspiera naukowców, którzy próbują opracować na nią lekarstwo. Sama musi być objęta stałą opieką medyczną, więc doskonale rozumie problemy osób, które muszą z tą chorobą żyć.

Plany zawodniczek na sezon 2020 obejmują na pewno: Rajd Monte Carlo i Rajd della Val d’Orcia – jako rozgrzewkę przed pierwszą rundą ERC Rajdem Azorów.  Kolejne siedem rund (w tym Rajd Polski) stoją jeszcze pod znakiem zapytania, jednak zawodniczki są bardzo zmotywowanie do startów w całym kalendarzu rajdów ERC. Trzymamy za nie kciuki!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze