Pytanie do eksperta: Jak motocyklistki powinny dbać o cerę?

Pytanie do eksperta: Jak motocyklistki powinny dbać o cerę?
Cera motocyklistki jest mocno narażona na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Jak się przed nimi chronić? Jak dbać o cerę i czy makijaż na motocyklu to dobry pomysł? Na wszystkie pytania odpowie Karolina Nowicka-Okońska.

Czy motocyklistki potrzebują jakieś specjalnej pielęgnacji cery?

Pytanie do eksperta: Jak motocyklistki powinny dbać o cerę?
Karolina Nowicka-Okońska: Tak! My musimy szczególnie dbać o skórę! Nie dość, że jako kobiety mamy ją cieńszą i delikatniejszą, to dodatkowo jazda na motocyklu naraża ją na czynniki, które przyspieszają proces starzenia w sposób bardzo widoczny. Tylko 20% tego procesu to wiek i geny, a 80% to czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UVA, UVB, wolne rodniki, smog. To przecież środowisko, w którym nam przyszło żyć. Do tego, jeżdżąc między samochodami z twarzą praktycznie wystawioną na działanie spalin i słońca, te procesy znacznie przyspieszamy. Następuje też szybkie odwodnienie.

Co w takim razie robić? Jak się przed tymi czynnikami bronić?

Pytanie do eksperta: Jak motocyklistki powinny dbać o cerę?
Po pierwsze trzeba bardzo dobrze cerę oczyszczać, żeby zmyć to, co się do niej przykleiło w czasie jazdy (i to jak najszybciej), następnie bardzo dobrze nawilżać i chronić! Powiem szczerze - płyn miceralny i przeciętnej jakości krem tu nie pomoże. Dla motocyklistek mam przygotowane, bardziej „podkręcone” zestawy pielęgnacyjne. Obserwuję u nich notorycznie odwodnioną skórę i często podrażnioną. Jednak rozumiem, że mogą nie wiedzieć, co z tym zrobić, bo mi też to zajęło kilka lat.

Jakiego typu kosmetyki powinny wejść w skład takiego zestawu podstawowej pielęgnacji cery motocyklistki?

 Dobrej jakości żel lub mleczko oczyszczające skórę, odpowiedni do typu skóry krem nawilżający z filtrem, krem regenerujący skórę w nocy, krem pod oczy (bezdyskusyjnie), podkład mineralny, a także preparat złuszczający skórę. Niezapominajmy o maseczkach nawilżających! Ważne jest, aby umyć twarz od razu po zakończonej jeździe. Skóra będzie nam za to bardzo wdzięczna. 

A jesienią do tych czynników dochodzi zimny wiatr. Czy o coś dodatkowo trzeba wtedy zadbać?

Polecam kominiarkę i to taką, która szczelnie zasłoni nos, bo gdy temperatura spada, bardzo łatwo doprowadzić do pękania naczynek.

W makijażu czy bez niego na motocykl?

Pytanie do eksperta: Jak motocyklistki powinny dbać o cerę?
Niestety często widzę, że na trasę motocyklistki rezygnują z ochrony w postaci podkładu, a to olbrzymi błąd. Skórę trzeba chronić przed czynnikami zewnętrznymi, szczególnie gdy mamy do czynienia z kobiecą, delikatna skórą, często narażoną dodatkowo na zimno, przegrzanie i smog. Jeżeli używany krem nawilżający nie ma filtra SPF - to podkład musi go mieć! To taki makijaż, który przede wszystkim chroni cerę motocyklistki.

Jaki jest, Twoim zdaniem, najlepszy i jednocześnie najpraktyczniejszy makijaż "do kasku"?

Szybki i prosty do poprawienia. Kunsztowne kreski i nakładanie cieni mija się z celem, bo zamiast pięknej kobiety, może się skończyć „misiem panda” na motocyklu. Polecam naturalny, prosty makijaż. Taki, który łatwo poprawić. Wystarczy dobry krem CC, wodoodporny tusz do rzęs i nawilżający błyszczyk. Policzki i powieki można musnąć różem czy brązerem. Ja lubię popracować jeszcze z pudrami sferycznymi, które świetnie się trzymają i można nim modelować twarz. Jeżeli chodzi o typ kasku, to w otwartym można postawić na mocne, obłędnie wyglądające usta, a w integralnym na zdecydowane podkreślenie rzęs i brwi. Jednak należy pamiętać, że żaden makijaż nie wygląda dobrze, jak cera nie jest wypielęgnowana…

Kontakt: https://www.facebook.com/Karolina.Okonska.MaryKay/

 

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.